Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 9-cup kaudella 2026-2027

 JoukkueOVH+P-P+E-ES
1.Sisu Biljardi 55012486510
2.Playboys 54111381640
3.BKS Superit 5419377570
4.Keppi ja Pallo 5328775740
5.Nekapool 2 3215445410
 Tyrvään Voima 3215340390
 Keilaamon Kopla 3215448430
 Pennyttömät 1 3215446410
9.Backyard Breakers 2113328300
 PP Pool Looneys 2112329280
 Team Walter's 1 2113428333
 Suoraman Pub 2112325280
 W.B.S.K 2114330320
 Akateeminen Breikki 2113229260
 Pool Room 2113329290
 BKS Sankarit 2113325270
17.BiljardKlubben 1011313170
 Underdogs 101037150
 Ransut 1011212150
 Allaspojat 1010210160
 PP Villi 1012216162
 Wanhan Pankin Bilis 1010313170
 KööGB 1011213160
 Musta Ysi 1011212160
 PP Pahat 1011314170
 Mikkolantie Pool 1011316180
 Jamo Racing 1010210160
 Mustempi Ysi 1011213170
 Bäckkäri 1 1011212170
 FD Semafori 1011213170
 Small Boys 1011213150

Merkkien selitykset: S = spottipallokilpailuissa pussitetut pallot

Ylös

Kierros 1
 
Sisu Biljardi- W.O.4-0 (20-0) 
Small Boys- BKS Sankarit1-2 (13-15)  K
Pool Room- FD Semafori2-1 (17-13)  K
Bäckkäri 1- Pennyttömät 11-2 (12-17)  K
Mustempi Ysi- Keilaamon Kopla1-2 (13-17)  K
Akateeminen Breikki- Jamo Racing2-0 (16-10)  K
Mikkolantie Pool- W.B.S.K1-3 (16-18) 
PP Pahat- Keppi ja Pallo1-3 (14-17) 
BKS Superit- Musta Ysi2-1 (16-12)  K
Suoraman Pub- KööGB2-1 (16-13)  K
Wanhan Pankin Bilis- Tyrvään Voima0-3 (13-17)  K
PP Villi- Team Walter's 12-2 (16-16, 2-3)  S
PP Pool Looneys- Allaspojat2-0 (16-10)  K
Nekapool 2- Ransut2-1 (15-12)  K
Playboys- Underdogs3-0 (15-7)  K
Backyard Breakers- BiljardKlubben3-1 (17-13) 

Kierros 2
 
Sisu Biljardi- BKS Sankarit2-1 (14-10)  K
Pool Room- Pennyttömät 11-2 (12-16)  K
Keilaamon Kopla- Akateeminen Breikki2-1 (16-13)  K
W.B.S.K- Keppi ja Pallo1-2 (12-16)  K
BKS Superit- Suoraman Pub2-0 (15-9)  K
Tyrvään Voima- Team Walter's 12-1 (17-12)  K
PP Pool Looneys- Nekapool 20-3 (13-18)  K
Playboys- Backyard Breakers2-0 (17-11)  K

Kierros 3
 
Sisu Biljardi- Pennyttömät 12-1 (17-13)  K
Keilaamon Kopla- Keppi ja Pallo1-2 (15-17)  K
BKS Superit- Tyrvään Voima2-0 (14-6)  K
Nekapool 2- Playboys0-3 (12-16)  K

Semifinaali
 
Sisu Biljardi- Keppi ja Pallo2-1 (15-12)  K
BKS Superit- Playboys1-2 (14-17)  K

Pronssiottelu
 
Keppi ja Pallo- BKS Superit0-2 (13-18)  K

Loppuottelu
 
Sisu Biljardi- Playboys2-1 (20-16)  K

Merkkien selitykset: K = keskeytetty ottelun jo ratkettua, S = spottipallokilpailu


 

Katso myös

Pirkanmaan 9-cupia koskevat erityissäännöt

9-cupin tulokset



9-cupin losers cupin tulokset




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU