Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan 3. divisioona 2026-2027

3. divisioonan sarjataulukko 08.10.2026

 JoukkueOVTH+P-P+E-EP
1.Players Inn 1 22007131156
2.Pub Kivitasku 2 22007129146
3.Team Walter's 2 22006227186
4.Pispalan Köö 22006227206
5.Nekapool 2 21106230134
6.Nekala Pool 21106226194
7.ByP Backyard Pool 21105324184
8.PP Pahat 21015325153
9.Pub Kivitasku 3 21014424223
10.Pool Room Poolers 21014423213
11.Renny Breakers 21013518253
12.Pub Don Pepe 20204424232
13.Pikku Pete Pool 20204424262
14.Tampereen A-Kilta 20204422212
15.Akateeminen Breikki 20113522221
16.Pub Kivitasku 1 20113522231
17.Mestarin Pool 20113518251
18.Jamo Racing 20113517241
19.Vastavirta Pool 20112616291
20.Pete Pool 20022616260
21.Mestarin Ysi 20021716310
22.Pub Kivitasku Tohloppi *2002081320

Merkkien selitykset: * = luovutus

Ylös

3. divisioonan pelaajien rankinglista 08.10.2026

 PelaajaOVH+E-EP
1.Mäenpää Janne, Pub Kivitasku 2220806
 Laine Werneri, Pub Kivitasku 1220806
3.Salmi Mikko, Nekapool 2220816
 Heinonen Janne, ByP Backyard Pool220816
5.Vähämäki Samu, Team Walter's 2220826
 Leppänen Rauno, Jamo Racing220826
7.Vasquez Eduardo, Pub Don Pepe220836
 Räisänen Sami, Nekapool 2220836
 Rasulzade Hajar, Pub Kivitasku 3220836
 Paz Orlando, Pub Kivitasku 2220836
 Maunuaho Sami, Nekala Pool220836
 Järvinen Pauli, Tampereen A-Kilta220836
 Alaoja Minttu, PP Pahat220836
 Aaltojärvi Jaakko, Players Inn 1220836
15.Juhela Aaro, Players Inn 1220846
 Heikkilä Valtteri, Players Inn 1220846
17.Vidgren Seni, Pispalan Köö220856
 Tamminen Pekka, Pispalan Köö220856
 Mäennenä Tapio, Pikku Pete Pool220856
20.Axen Jonne, Pub Kivitasku 2220866
21.Valkeejärvi Risto, Pete Pool110403
 Ukkonen Otto, PP Pahat110403
 Siven Jesse, Mestarin Pool110403
 Sallinen Markku, Pool Room Poolers110403
 Rautiainen Saga, PP Pahat110403
 Pitkäranta Mika, PP Pahat110403
 Karppanen Toni, Nekapool 2110403
 Frangen Olli, Akateeminen Breikki110403
 Alanen Kalle, Players Inn 1110403
30.Savolainen Teemu, Team Walter's 2110413
 Rautamaa Sampo, Nekala Pool110413
 Rajakallio Rami, Pub Kivitasku 2110413
 Pahkuri Joni, Akateeminen Breikki110413
 Niemelä Kalevi, Tampereen A-Kilta110413
 Lanki Antti, Pub Don Pepe110413
 Aapola Volter, Akateeminen Breikki110413
37.Väyrynen Olga, Nekala Pool110423
 Viio Robert, Pikku Pete Pool110423
 Salonen Mika, Pool Room Poolers110423
 Rautiainen Aki, Team Walter's 2110423
 Patala Kasper, Renny Breakers110423
 Palonen Tommi, Renny Breakers110423
 Mohammed Mustafa, Pub Kivitasku 3110423
 Leskinen Seppo, Pispalan Köö110423
 Järvinen Juha, Team Walter's 2110423
 Helminen Jussi, Mestarin Pool110423
 Airikka Pyry, Jamo Racing110423
 Ahoniemi Tero, Nekala Pool110423
49.Tiikkaja Tomi, Mestarin Ysi110433
 Salmi Mili, Vastavirta Pool110433
 Paju Tommi, Nekala Pool110433
 Koivisto Juuso, Team Walter's 2110433
 Javanshir Gyntai, Mestarin Pool110433
54.Eskola Arto, Nekapool 2211753
 Al-Najjar Ali, Pub Kivitasku 3211753
56.Asikainen Sami, Pool Room Poolers211763
57.Aarikka Kai, Pool Room Poolers211653
58.Viitaniemi Jukka, Pispalan Köö211543
59.Venesvirta Mikael, Pikku Pete Pool211773
 Kuusisto Jussi, Pub Don Pepe211773
 Kokkonen Samu, ByP Backyard Pool211773
62.Jokinen Tomi, Pete Pool211663
63.Vasenius Touko, ByP Backyard Pool211553
 Kvist Ville, Renny Breakers211553
65.Rinne Roni, Vastavirta Pool211563
66.Nieminen Esa, Tampereen A-Kilta211453
 Lehtimäki Jesse, ByP Backyard Pool211453
68.Vuorio Juuso, Pub Kivitasku 1211573
69.Vanonen Miika, Akateeminen Breikki101340
 Palmi Marko, Pikku Pete Pool101340
 Kyllönen Jani, Pub Don Pepe101340
 Kukkonen Jere, Pub Kivitasku 1101340
 Jokinen Niina, Pete Pool101340
 Ilvonen Tuomas, Vastavirta Pool101340
 Holm Tero, Renny Breakers101340
 Heikkilä Marko, Players Inn 1101340
 Hautakangas Veikko, Akateeminen Breikki101340
 Berglund John, Nekapool 2101340
 Alrawy Mustafa, Pub Kivitasku 3101340
80.Vainio Mirette, Pub Don Pepe101240
 Soini Henry, Pispalan Köö101240
 Mustasilta Timo, Tampereen A-Kilta101240
 Matikainen Antti, Nekala Pool101240
 Kyllönen Miikka, Pool Room Poolers101240
 Kannisto Jyrki, Mestarin Ysi101240
 Jokela Marko, Mestarin Ysi101240
 Isokorpi Terhi, PP Pahat101240
 Hietanen Eveliina, PP Pahat101240
 Heikkinen Markus, Akateeminen Breikki101240
 Halme Antti, Pete Pool101240
91.Vesikko Iivo, Mestarin Ysi101140
 Tuohisto Jani, Mestarin Pool101140
 Schroderus Niklas, Renny Breakers101140
 Saari Jari, Mestarin Ysi101140
 Rantala Sabriina, PP Pahat101140
 Rajakallio Valtteri, Pub Kivitasku 2101140
 Palmi Ville, Mestarin Pool101140
 Outavaara Ville, Pikku Pete Pool101140
 Malinen Martti, Pikku Pete Pool101140
 Laine Viljami, Pub Kivitasku 1101140
 Laaksonen Antti, Renny Breakers101140
 Jokinen Hannu, Mestarin Pool101140
 Jaakkola Eko, Mestarin Ysi101140
 Hautamäki Jarkko, Pete Pool101140
105.Valaja Einari, Renny Breakers101040
 Simola Teemu, Pete Pool101040
 Peltola Markku, Nekala Pool101040
 Mehto Jyrki, Pete Pool101040
 Kovanen Laura, Jamo Racing101040
 Joukainen Markku, Pub Don Pepe101040
 Aarikka Kiia, Pool Room Poolers101040
112.Riihimäki Toni, Mestarin Ysi202580
 Raittinen Joona, Pub Kivitasku 1202580
114.Kärkkäinen Tommi, Tampereen A-Kilta202480
115.Sihvola Tuukka, Vastavirta Pool202380
 Saller Mika, Mestarin Pool202380
 Salakka Velimatti, Team Walter's 2202380
 Niemi Juuso, Jamo Racing202380
119.Virtanen Juho, Akateeminen Breikki202280
 Jasim Mohammad, Pub Kivitasku 3202280
 Anttila Pertti, Jamo Racing202280
122.Suutarla Ossi, Vastavirta Pool202180
 Ritoniemi Sami, Pub Kivitasku Tohloppi202180
124.Mäki Tomppa, Pub Kivitasku Tohloppi202080
 Lehtinen Jari, Pub Kivitasku Tohloppi202080
 Ebrahimi Edris, Pub Kivitasku Tohloppi202080


 

Muut sarjatasot

Mest.sarja 08.10.2026
1. divisioona 08.10.2026
2. divisioona 08.10.2026

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU