|
Hallituksen kokouspöytäkirja 12.04.2010
Aika:
Maanantai 12.04.2010 klo 17:00
Paikka:
Galaxie Center, Rautatienkatu 27, 33100 Tampere
Läsnä:
Gösta Huttunen
Harri Hepo-oja
Pauli Järvinen
Markus Laurila
Mika Salonen
1. § Kokouksen avaaminen
Puheenjohtaja Gösta Huttunen avasi kokouksen klo 17:07.
2. § Puheenjohtajan, sihteerin ja pöytäkirjantarkastajien valinta
Kokouksen puheenjohtajaksi valittiin Gösta Huttunen, sihteeriksi Mika Salonen ja pöytäkirjantarkastajiksi Pauli Järvinen ja Markus Laurila.
3. § Kokouksen päätösvaltaisuuden tarkastus
Kokous todettiin oikein koolle kutsutuksi ja päätösvaltaiseksi.
4. § Juniors Team Cup 2010:n lentoliput
Ehdotettiin ja päätettiin, että Pirkanmaan Pool ry. lunastaa hetimiten lentoliput ja laittaa laskun jyvitettynä Tampereen kaupungin liikuntapalveluiden tuen piiriin kuuluvan joukkueen jäsenten kesken. Lisäksi hankitaan samoin perustein kaksi huoltajien lippua.
Kaupungin tuen palautuessa se jaetaan jyvitettynä tuen saaneen joukkueen kesken.
5. § Tilinkäyttöoikeuden myöntäminen
Päätettiin, että tilinkäyttöoikeus on tästedes puheenjohtajalla, rahastonhoitajalla ja eri jaostojen vastuuhenkilöillä. Mikäli muilla henkilöillä on tilinkäyttöoikeudet yhdistyksen tileihin, ne poistetaan.
6. § Aki Heiskasen kunniajäsenyys
Käsiteltiin Mika Salosen ylimääräisessä vuosikokouksessa 07.04.2010 tekemä aloite siitä, että Aki Heiskasesta tehtäisiin Pirkanmaan Pool ry:n kunniajäsen, koska hän on ensimmäinen 20 liigakautta Pirkanmaan Pool-liigassa pelannut jäsen. Aloite hyväksyttiin yksimielisesti.
Sovittiin, että Kari Talvio hankkii Aki Heiskaselle kunniajäsenyyden merkiksi lautasen, joka luovutetaan Galaxie Centerissä lauantaina 22.05.2010 järjestettävän Pirkanmaan Pool-liigan loppupelitapahtuman palkintojenjakotilaisuuden yhteydessä.
7. § Tupakointia koskeva sääntömuutos liigakaudelle 2010-2011
Todettiin, että useat pelaajat ja joukkueet ovat viimevuosina valitelleet pelipaikoissa tapahtuvaa tupakointia. Nähtiin aiheelliseksi puuttua asiaan tekemällä sääntömuutos.
Hallitus päätti, että kaudesta 2010-2011 alkaen tupakointi pelipaikoissa on kiellettyä liigaotteluiden aikana. Toisin sanoen pelitapahtumat ovat savuttomia. Erillisiä tupakkataukoja ei pidetä. Omaa pelivuoroaan odottelevat voivat edelleen tarvittaessa tupakoida ulkona tai pelipaikan tupakkakopissa.
Nuuskan käytöstä pelipaikat voivat jatkossakin päättää itse, sallivatko sen vai eivät.
8. § Muut esille tulevat asiat
Käytiin läpi yhdistyksen säännöt, keskusteltiin niiden muutostarpeista ja päätettiin tehdä niihin muutoksia, jotka esitetään vuosikokouksessa.
9. § Kokouksen päättäminen
Puheenjohtaja päätti kokouksen klo 18:06.
|
|
Katso myös
Muut tiedotteet
|