Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan sarjataulukot 2018-2019

Mestaruussarjan sarjataulukko 29.04.2019

 JoukkueOVTH+P-P+E-EP
1.Hustlers 282332882449328472
2.Playboys 281882823048528662
3.PPP 1 281576664642939752
4.LYPP 2811116634842838344
5.Multsun Pantterit 2812511525938741341
6.NB-Team 2810117644842537841
7.Galaxie Losers 2810810555741341538
8.Piljardikerho 289811555741040135
9.BC Old Factory 289811526037841235
10.BKS Starat 288713506240440931
11.ProPool 285167535940443131
12.BC/X 2861111486439042529
13.BKS Sankarit 285716387435247622
14.Small Boys 284915407234047221
15.Välibaari 1 282719337931647213

Ylös

1. divisioonan sarjataulukko 23.04.2019

 JoukkueOVTH+P-P+E-EP
1.VBK 302154833750835768
2.Ratsumestari 1 3014115724847639453
3.Bar Backyard 1 3014106695147141252
4.FD Semafori 3013125724846841351
5.PPP 3 3012153734746738951
6.Bäckkäri 1 3012108645645143346
7.GP Diesel 308139576341744437
8.BKS Sisukkaat 307167596143643437
9.Suoraman Pub 307158596143841936
10.TVB Blues 3081111566444346235
11.Pool Fiction 306159576344643433
12.BK Nekala 2 *3071013536740046631
13.PC-Tasanne 307914487240647530
14.Old Bronx 1 3051312536740345928
15.Tampereen A-Kilta 307320437736448624
16.Team Kädettömät 305619427838249921

Merkkien selitykset: * = luovutus

Ylös

2. divisioonan A-lohkon sarjataulukko 18.04.2019

 JoukkueOVTH+P-P+E-EP
1.Pooligans 221552612729819150
2.PPP 2 229112523626822438
3.Ratsumestari 2 229103523627420337
4.Välibaari 2 22994523626821836
5.Pete Pool 22877464224424931
6.Saluunan Sheriffit 2 22778444425323728
7.PB Diesel 226106454324324928
8.Old Bronx 2 22697424622324627
9.Allaspojat 224810365223926220
10.Pispalan Köö *224612345421328618
11.KööGB 224612315721729018
12.Bertelin Jekku *2221010335519928416

Merkkien selitykset: * = luovutus

2. divisioonan B-lohkon sarjataulukko 25.04.2019

 JoukkueOVTH+P-P+E-EP
1.Team Milla 201082503025120038
2.Bertelin Pommi 20794413923021430
3.Backyard Predators 20857404022723429
4.BKS Superit 20785433724321929
5.Musta Ysi 20776413923822128
6.Saluunan Sheriffit 1 206104413923523228
7.BTV 205105433723223125
8.BC Penthouse 204124404023121824
9.Brick House *206311344621424521
10.Ratsumestari 3 20398364421123418
11.Ylävoima 203710314920026416

Merkkien selitykset: * = luovutus

Ylös

3. divisioonan sarjataulukko

Sarjataulukkoa ei löytynyt. Mikäli kyseessä on tulevan sarjakauden taulukko, se julkaistaan heti, kun kauden ensimmäiset ottelut saadaan pelattua.


 

Katso myös

Mestaruussarjan sarjataulukko

1. divisioonan sarjataulukko

2. divisioonan sarjataulukko

3. divisioonan sarjataulukko

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat

Mestaruussarja
1. divisioona
2. divisioona
3. divisioona

Päivän sarjataulukot



Runkosarjan puoliväli- ja päätöstilanteet

2020-2021, syksy
2019-2020, kevät
2019-2020, syksy
2018-2019, kevät
2018-2019, syksy
2017-2018, kevät
2017-2018, syksy
2016-2017, kevät
2016-2017, syksy
2015-2016, kevät
2015-2016, syksy
2014-2015, kevät
2014-2015, syksy
2013-2014, kevät
2013-2014, syksy
2012-2013, kevät
2012-2013, syksy
2011-2012, kevät
2011-2012, syksy
2010-2011, kevät
2010-2011, syksy
2009-2010, kevät
2009-2010, syksy
2008-2009, kevät
2008-2009, syksy
2007-2008, kevät
2007-2008, syksy
2006-2007, kevät
2006-2007, syksy
2005-2006, kevät
2005-2006, syksy
2004-2005, kevät
2004-2005, syksy
2003-2004, kevät
2003-2004, syksy
2002-2003, kevät
2002-2003, syksy
2001-2002, kevät
2001-2002, syksy
2000-2001, kevät
2000-2001, syksy
1998-1999, kevät
1998-1999, syksy
1997-1998, kevät
1997-1998, syksy
1996-1997, kevät
1996-1997, syksy
1995-1996, kevät
1995-1996, syksy


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU