Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 10-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 23.04.2022



Kuvassa 10-mestaruuskisan kakkonen Sami Somero ja Pirkanmaan mestari Nico Granat



Kuvassa rinta rinnan Pirkanmaan pronssimitalistit Eevertti Övermark ja Einari Autero

Lopputulokset

1.   Granat Nico, Playboys
2.   Somero Sami, Theam Biljardiasennus
3.   Autero Einari, Theam Biljardiasennus
      Övermark Eevertti, Playboys
5.   Huttunen Jesse
      Rekilä Panu, BKS Sankarit
      Luoma Anssi, BCA 1
      Vuorinen Joni, Playboys
9.   Luostarinen Jyrki, PPP 1
      Vartiainen Johanna
      Ristolainen Juha, BC/X
      Taponen Arttu, BKS Starat
      Savolainen Severi, Galaxie Losers
      Pajula Rami
      Nauha Janne, Small Boys
      Myllymäki Niko, BC/X
17.  Putaja Mikko, Pooligans
      Talvio Kai, BKS Sisukkaat
      Nieminen Jarno, Poolers
      Vehmas Ville, Bar Backyard Pool
      Laikkamaa Heikki, BC/X
      Sacklen Timo, BKS Sankarit
      Sallinen Janne, Pooligans
      Aro Juha-Pekka
25.  Poussa Kalle, Multsun Pantterit
      Saarinen Vesa, BKS Superit
      Elmur Rabiah, Poolrollers
      Mikkola Arttu, Bar Backyard Pool
      Lindgren Niki, BKS Starat
      Tuominen Santtu, VBK 1
      Hurmansalo Jukka, Small Boys
      Kelohonka James, VBK 2
33.  Rossi Teemu, Piljardikerho
      Rautiainen Ville, BKS Starat
      Kaikkonen Maiju, BC/X
36.  Visakoivu Riku, Small Boys

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Myllymäki Niko - W.O. 5 - 0
Kaikkonen Maiju - Sallinen Janne 2 - 5
Sacklen Timo - W.O. 5 - 0
Hurmansalo Jukka - W.O. 5 - 0
Nauha Janne - W.O. 5 - 0
Kelohonka James - W.O. 5 - 0
Laikkamaa Heikki - W.O. 5 - 0
Aro Juha-Pekka - W.O. 5 - 0
Pajula Rami - W.O. 5 - 0
Taponen Arttu - W.O. 5 - 0
Lindgren Niki - W.O. 5 - 0
Vartiainen Johanna - W.O. 5 - 0
Luostarinen Jyrki - W.O. 5 - 0
Luoma Anssi - W.O. 5 - 0
Tuominen Santtu - W.O. 5 - 0
Somero Sami - W.O. 5 - 0
Ristolainen Juha - Mikkola Arttu 5 - 2
Nieminen Jarno - Visakoivu Riku 5 - 3
Elmur Rabiah - W.O. 5 - 0
Rekilä Panu - W.O. 5 - 0
Savolainen Severi - W.O. 5 - 0
Rautiainen Ville - W.O. 5 - 0
Övermark Eevertti - W.O. 5 - 0
Autero Einari - W.O. 5 - 0
Granat Nico - W.O. 5 - 0
Poussa Kalle - W.O. 5 - 0
Putaja Mikko - W.O. 5 - 0
Vehmas Ville - W.O. 5 - 0
Talvio Kai - W.O. 5 - 0
Vuorinen Joni - W.O. 5 - 0
Huttunen Jesse - Rossi Teemu 5 - 0
Saarinen Vesa - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Myllymäki Niko - Sallinen Janne 5 - 2
Sacklen Timo - Hurmansalo Jukka 5 - 3
Nauha Janne - Kelohonka James 5 - 2
Laikkamaa Heikki - Aro Juha-Pekka 5 - 2
Pajula Rami - Taponen Arttu 5 - 2
Lindgren Niki - Vartiainen Johanna 1 - 5
Luostarinen Jyrki - Luoma Anssi 5 - 1
Tuominen Santtu - Somero Sami 1 - 5
Ristolainen Juha - Nieminen Jarno 5 - 0
Elmur Rabiah - Rekilä Panu 0 - 5
Savolainen Severi - Rautiainen Ville 5 - 2
Övermark Eevertti - Autero Einari 2 - 5
Granat Nico - Poussa Kalle 5 - 0
Putaja Mikko - Vehmas Ville 1 - 5
Talvio Kai - Vuorinen Joni 1 - 5
Huttunen Jesse - Saarinen Vesa 5 - 0

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Kaikkonen Maiju 0 - 5
Mikkola Arttu - Visakoivu Riku 5 - 3
Rossi Teemu - W.O. 5 - 0

3. kierros, hävinneiden puoli

Kelohonka James - Kaikkonen Maiju 5 - 2
Aro Juha-Pekka - W.O. 5 - 0
Sallinen Janne - W.O. 5 - 0
Hurmansalo Jukka - W.O. 5 - 0
Luoma Anssi - W.O. 5 - 0
Tuominen Santtu - W.O. 5 - 0
Taponen Arttu - W.O. 5 - 0
Lindgren Niki - W.O. 5 - 0
Rautiainen Ville - Mikkola Arttu 4 - 5
Övermark Eevertti - W.O. 5 - 0
Nieminen Jarno - W.O. 5 - 0
Elmur Rabiah - W.O. 5 - 0
Talvio Kai - W.O. 5 - 0
Saarinen Vesa - W.O. 5 - 0
Poussa Kalle - W.O. 5 - 0
Putaja Mikko - Rossi Teemu 5 - 2

3. kierros, voittaneiden puoli

Myllymäki Niko - Sacklen Timo 5 - 1
Nauha Janne - Laikkamaa Heikki 5 - 2
Pajula Rami - Vartiainen Johanna 5 - 2
Luostarinen Jyrki - Somero Sami 4 - 5
Ristolainen Juha - Rekilä Panu 3 - 5
Savolainen Severi - Autero Einari 3 - 5
Granat Nico - Vehmas Ville 5 - 2
Vuorinen Joni - Huttunen Jesse 4 - 5

4. kierros, hävinneiden puoli

Kelohonka James - Aro Juha-Pekka 3 - 5
Sallinen Janne - Hurmansalo Jukka 5 - 1
Luoma Anssi - Tuominen Santtu 5 - 1
Taponen Arttu - Lindgren Niki 5 - 2
Mikkola Arttu - Övermark Eevertti 3 - 5
Nieminen Jarno - Elmur Rabiah 5 - 2
Talvio Kai - Saarinen Vesa 5 - 3
Poussa Kalle - Putaja Mikko 3 - 5

5. kierros, hävinneiden puoli

Vartiainen Johanna - Aro Juha-Pekka 5 - 2
Luostarinen Jyrki - Sallinen Janne 5 - 2
Sacklen Timo - Luoma Anssi 0 - 5
Laikkamaa Heikki - Taponen Arttu 4 - 5
Vehmas Ville - Övermark Eevertti 2 - 5
Vuorinen Joni - Nieminen Jarno 5 - 3
Ristolainen Juha - Talvio Kai 5 - 1
Savolainen Severi - Putaja Mikko 5 - 3

16 Cup

Myllymäki Niko - Övermark Eevertti 2 - 6
Nauha Janne - Vuorinen Joni 1 - 6
Pajula Rami - Luoma Anssi 4 - 6
Somero Sami - Savolainen Severi 6 - 4
Rekilä Panu - Taponen Arttu 6 - 3
Autero Einari - Ristolainen Juha 6 - 3
Granat Nico - Vartiainen Johanna 6 - 2
Huttunen Jesse - Luostarinen Jyrki 6 - 2

Puolivälierät

Övermark Eevertti - Vuorinen Joni 6 - 1
Luoma Anssi - Somero Sami 2 - 6
Rekilä Panu - Autero Einari 5 - 6
Granat Nico - Huttunen Jesse 6 - 4

Semifinaali

Övermark Eevertti - Somero Sami 5 - 6
Autero Einari - Granat Nico 2 - 6

Finaali

Somero Sami - Granat Nico 3 - 6


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU