Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 8-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 05.03.2022



Kuvassa finalistit, hopeamitalisti Toni Karppanen ja Pirkanmaan mestari Nico Granat



Kuvassa Severi Savolainen ja ensimmäinen Pirkanmaan yleisen sarjan henk.koht. pysti



Kuvassa kestomenestyjä Pauli "Tyrvään taifuuni" Laakso, tällä kertaa kolmentena

Lopputulokset

1.   Granat Nico, Playboys
2.   Karppanen Toni, Galaxie Losers
3.   Savolainen Severi, Galaxie Losers
      Laakso Pauli
5.   Taponen Arttu, BKS Starat
      Korpisaari Pirkka, Piljardikerho
      Alanen Sakari, Multsun Pantterit
      Myllymäki Niko, BC/X
9.   Putaja Mikko, Pooligans
      Övermark Eevertti, Playboys
      Forsten Jyri, Piljardikerho
      Räsänen Sakari, Theam Biljardiasennus
      Vuorinen Joni, Playboys
      Ahonen Olli, BC/X
      Jutila Jani, PPN
      Pitkänen Jouko, Team Milla Magiat
17.  Mikkola Arttu, Bar Backyard Pool
      Ahonen Pasi, PPN
      Laurila Markus, Playboys
      Kelohonka James, VBK 2
      Virk Lavi, PPN
      Vuorela Jarno
      Nieminen Jarno, Poolers
      Sacklen Timo, BKS Sankarit
25.  Saariaho Sami, BKS Starat
      Rekilä Panu, BKS Sankarit
      Nauha Janne, Small Boys
      Rajala Jussi, PPP 3
      Luoma Anssi, BCA 1
      Hurmansalo Jukka, Small Boys
      Malin Olli, BCA 2
      Elmur Rabiah, Poolrollers
33.  Tuominen Santtu, VBK 1
      Karjalainen Harri
      Kaikkonen Maiju, BC/X
      Raittila Juuso
      Mäkinen Jarno, KööGB
      Vehmas Ville, Bar Backyard Pool

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Myllymäki Niko - W.O. 5 - 0
Pitkänen Jouko - Räsänen Sakari 2 - 5
Malin Olli - W.O. 5 - 0
Vuorela Jarno - W.O. 5 - 0
Virk Lavi - W.O. 5 - 0
Vehmas Ville - W.O. 5 - 0
Laakso Pauli - W.O. 5 - 0
Elmur Rabiah - W.O. 5 - 0
Sacklen Timo - W.O. 5 - 0
Ahonen Olli - Luoma Anssi 1 - 5
Raittila Juuso - W.O. 5 - 0
Alanen Sakari - W.O. 5 - 0
Mäkinen Jarno - W.O. 5 - 0
Nieminen Jarno - W.O. 5 - 0
Granat Nico - Övermark Eevertti 5 - 1
Hurmansalo Jukka - W.O. 5 - 0
Ahonen Pasi - W.O. 5 - 0
Kaikkonen Maiju - Nauha Janne 4 - 5
Savolainen Severi - W.O. 5 - 0
Laurila Markus - W.O. 5 - 0
Korpisaari Pirkka - W.O. 5 - 0
Forsten Jyri - W.O. 5 - 0
Karjalainen Harri - Mikkola Arttu 0 - 5
Rajala Jussi - W.O. 5 - 0
Saariaho Sami - W.O. 5 - 0
Taponen Arttu - W.O. 5 - 0
Vuorinen Joni - W.O. 5 - 0
Kelohonka James - W.O. 5 - 0
Karppanen Toni - W.O. 5 - 0
Putaja Mikko - W.O. 5 - 0
Tuominen Santtu - Rekilä Panu 2 - 5
Jutila Jani - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Myllymäki Niko - Räsänen Sakari 5 - 4
Malin Olli - Vuorela Jarno 0 - 5
Virk Lavi - Vehmas Ville 5 - 1
Laakso Pauli - Elmur Rabiah 5 - 2
Sacklen Timo - Luoma Anssi 5 - 0
Raittila Juuso - Alanen Sakari 1 - 5
Mäkinen Jarno - Nieminen Jarno 4 - 5
Granat Nico - Hurmansalo Jukka 5 - 1
Ahonen Pasi - Nauha Janne 5 - 0
Savolainen Severi - Laurila Markus 5 - 2
Korpisaari Pirkka - Forsten Jyri 3 - 5
Mikkola Arttu - Rajala Jussi 5 - 1
Saariaho Sami - Taponen Arttu 4 - 5
Vuorinen Joni - Kelohonka James 4 - 5
Karppanen Toni - Putaja Mikko 4 - 5
Rekilä Panu - Jutila Jani 1 - 5

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Pitkänen Jouko 0 - 5
W.O. - Ahonen Olli 0 - 5
Övermark Eevertti - W.O. 5 - 0
W.O. - Kaikkonen Maiju 0 - 5
Karjalainen Harri - W.O. 5 - 0
Tuominen Santtu - W.O. 5 - 0

3. kierros, hävinneiden puoli

Vehmas Ville - Pitkänen Jouko 3 - 5
Elmur Rabiah - W.O. 5 - 0
Räsänen Sakari - W.O. 5 - 0
Malin Olli - W.O. 5 - 0
Mäkinen Jarno - Ahonen Olli 1 - 5
Hurmansalo Jukka - W.O. 5 - 0
Luoma Anssi - W.O. 5 - 0
Raittila Juuso - Övermark Eevertti 4 - 5
Korpisaari Pirkka - Kaikkonen Maiju 5 - 3
Rajala Jussi - W.O. 5 - 0
Nauha Janne - W.O. 5 - 0
Laurila Markus - Karjalainen Harri 5 - 4
Karppanen Toni - W.O. 5 - 0
Rekilä Panu - W.O. 5 - 0
Saariaho Sami - W.O. 5 - 0
Vuorinen Joni - Tuominen Santtu 5 - 4

3. kierros, voittaneiden puoli

Myllymäki Niko - Vuorela Jarno 5 - 1
Virk Lavi - Laakso Pauli 4 - 5
Sacklen Timo - Alanen Sakari 4 - 5
Nieminen Jarno - Granat Nico 0 - 5
Ahonen Pasi - Savolainen Severi 3 - 5
Forsten Jyri - Mikkola Arttu 5 - 3
Taponen Arttu - Kelohonka James 5 - 4
Putaja Mikko - Jutila Jani 5 - 3

4. kierros, hävinneiden puoli

Pitkänen Jouko - Elmur Rabiah 5 - 4
Räsänen Sakari - Malin Olli 5 - 1
Ahonen Olli - Hurmansalo Jukka 5 - 0
Luoma Anssi - Övermark Eevertti 3 - 5
Korpisaari Pirkka - Rajala Jussi 5 - 3
Nauha Janne - Laurila Markus 2 - 5
Karppanen Toni - Rekilä Panu 5 - 3
Saariaho Sami - Vuorinen Joni 2 - 5

5. kierros, hävinneiden puoli

Sacklen Timo - Pitkänen Jouko 4 - 5
Nieminen Jarno - Räsänen Sakari 0 - 5
Vuorela Jarno - Ahonen Olli 1 - 5
Virk Lavi - Övermark Eevertti 2 - 5
Kelohonka James - Korpisaari Pirkka 0 - 5
Jutila Jani - Laurila Markus 5 - 4
Ahonen Pasi - Karppanen Toni 3 - 5
Mikkola Arttu - Vuorinen Joni 0 - 5

16 Cup

Myllymäki Niko - Pitkänen Jouko 5 - 3
Laakso Pauli - Jutila Jani 5 - 0
Alanen Sakari - Ahonen Olli 5 - 4
Granat Nico - Vuorinen Joni 5 - 2
Savolainen Severi - Räsänen Sakari 5 - 4
Forsten Jyri - Korpisaari Pirkka 4 - 5
Taponen Arttu - Övermark Eevertti 5 - 1
Putaja Mikko - Karppanen Toni 1 - 5

Puolivälierät

Myllymäki Niko - Laakso Pauli 1 - 5
Alanen Sakari - Granat Nico 1 - 5
Savolainen Severi - Korpisaari Pirkka 5 - 2
Taponen Arttu - Karppanen Toni 3 - 5

Semifinaali

Laakso Pauli - Granat Nico 3 - 5
Savolainen Severi - Karppanen Toni 2 - 5

Finaali

Granat Nico - Karppanen Toni 5 - 0


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU