Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 9-pallon B-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 26.02.2022



Kuvassa B- eli divarimestaruuskilpailun finalistit Markku Mikkolainen ja Arttu Mikkola



Kuvassa pronssimitalistit, VBK 1:n kaverukset Jarkko Huovinen ja Janne Laakkonen

Lopputulokset

1.   Mikkola Arttu, Bar Backyard Pool
2.   Mikkolainen Markku, Reilukerho
3.   Laakkonen Janne, VBK 1
      Huovinen Jarkko, VBK 1
5.   Jokinen Juho, BCA 2
      Narvinen Teemu, Ratsumestari 1
      Vehmas Ville, Bar Backyard Pool
      Seppälä Joni, BKS Sisukkaat
9.   Toiviainen Teemu, VBK 1
      Laulainen Antti, Vastavirta Pool
      Kelohonka James, VBK 2
      Tanhuanpää Juha, Ratsumestari 1
      Rantanen Mikko, Team Milla Magiat
      Tammilehto Onni, KööGB
      Lahtinen Joonas, Bar Backyard Pool
      Hellevaara Markku, VBK 2
17.  Saarinen Vesa, BKS Superit
      Jokinen Janne, BCA 2
      Palomäki Esa, BKS Superit
      Talvio Kai, BKS Sisukkaat
      Ylimäki Olli, Underdogs
      Selander Rasmus, Bar Backyard Pool
      Tuominen Santtu, VBK 1
      Vilen Marko, Pool Fiction
25.  Koivula Jarmo, Tampereen A-Kilta
      Pasanen Tomi, Suoraman Pub
      Pitkänen Jouko, Team Milla Magiat
      Niemi Esa, Pool Fiction
      Kivioja Jarno, Underdogs
      Saxen Veli-Pekka, Vastavirta Pool
      Aaltonen Mika, Underdogs
      Savolainen Joni, Team Kädettömät
33.  Laaksonen Vilppu, Team Kädettömät
      Paavola Joonas, Ratsumestari 1
      Lampinen Teemu, Reilukerho
      Hurmansalo Jonna, BKS Sisukkaat
      Järvinen Matti, KööGB
      Mäkinen Jarno, KööGB
      Törmä Eetu, BCA 2
      Elmur Rabiah, Poolrollers
      Lunden Marko, PPP 4
      Törmä Reino, BC Penthouse
      Rakkolainen Henrik, Musta Ysi
      Lahti Keijo, Bar Backyard Pool
      Koivisto Janne, Musta Ysi
      Malin Olli, BCA 2
      Rosenius Marko, Poolrollers
      Meghjee Kasim, Underdogs
49.  Vaherto Ville, Poolrollers
      Vimpari Ari, BC Penthouse
      Lindroos Jan, BowlPool21
      Järvinen Juha, Team Milla Magiat

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Rantanen Mikko - W.O. 5 - 0
Meghjee Kasim - Hellevaara Markku 2 - 5
Rosenius Marko - Koivisto Janne 2 - 5
Tanhuanpää Juha - Järvinen Juha 5 - 1
Kelohonka James - W.O. 5 - 0
Savolainen Joni - Malin Olli 5 - 4
Seppälä Joni - Aaltonen Mika 5 - 4
Vilen Marko - W.O. 5 - 0
Törmä Reino - W.O. 5 - 0
Lahti Keijo - Toiviainen Teemu 1 - 5
Saxen Veli-Pekka - Mikkola Arttu 0 - 5
Ylimäki Olli - W.O. 5 - 0
Lindroos Jan - Selander Rasmus 1 - 5
Vehmas Ville - Kivioja Jarno 5 - 2
Tuominen Santtu - Lunden Marko 5 - 1
Rakkolainen Henrik - W.O. 5 - 0
Jokinen Janne - W.O. 5 - 0
Mäkinen Jarno - Elmur Rabiah 5 - 1
Tammilehto Onni - Narvinen Teemu 4 - 5
Lahtinen Joonas - Vimpari Ari 5 - 3
Niemi Esa - W.O. 5 - 0
Pitkänen Jouko - Laakkonen Janne 2 - 5
Järvinen Matti - Saarinen Vesa 2 - 5
Törmä Eetu - W.O. 5 - 0
Koivula Jarmo - W.O. 5 - 0
Pasanen Tomi - Talvio Kai 3 - 5
Laulainen Antti - Mikkolainen Markku 4 - 5
Huovinen Jarkko - W.O. 5 - 0
Hurmansalo Jonna - Paavola Joonas 5 - 2
Vaherto Ville - Palomäki Esa 3 - 5
Lampinen Teemu - Laaksonen Vilppu 5 - 3
Jokinen Juho - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Rantanen Mikko - Hellevaara Markku 3 - 5
Koivisto Janne - Tanhuanpää Juha 1 - 5
Kelohonka James - Savolainen Joni 5 - 4
Seppälä Joni - Vilen Marko 5 - 3
Törmä Reino - Toiviainen Teemu 1 - 5
Mikkola Arttu - Ylimäki Olli 5 - 1
Selander Rasmus - Vehmas Ville 2 - 5
Tuominen Santtu - Rakkolainen Henrik 5 - 4
Jokinen Janne - Mäkinen Jarno 5 - 1
Narvinen Teemu - Lahtinen Joonas 5 - 2
Niemi Esa - Laakkonen Janne 2 - 5
Saarinen Vesa - Törmä Eetu 5 - 0
Koivula Jarmo - Talvio Kai 1 - 5
Mikkolainen Markku - Huovinen Jarkko 5 - 4
Hurmansalo Jonna - Palomäki Esa 2 - 5
Lampinen Teemu - Jokinen Juho 1 - 5

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Meghjee Kasim 0 - 5
Rosenius Marko - Järvinen Juha 5 - 4
W.O. - Malin Olli 0 - 5
Aaltonen Mika - W.O. 5 - 0
W.O. - Lahti Keijo 0 - 5
Saxen Veli-Pekka - W.O. 5 - 0
Lindroos Jan - Kivioja Jarno 2 - 5
Lunden Marko - W.O. 5 - 0
W.O. - Elmur Rabiah 0 - 5
Tammilehto Onni - Vimpari Ari 5 - 2
W.O. - Pitkänen Jouko 0 - 5
Järvinen Matti - W.O. 5 - 0
W.O. - Pasanen Tomi 0 - 5
Laulainen Antti - W.O. 5 - 0
Paavola Joonas - Vaherto Ville 5 - 3
Laaksonen Vilppu - W.O. 5 - 0

3. kierros, hävinneiden puoli

Savolainen Joni - Meghjee Kasim 5 - 3
Vilen Marko - Rosenius Marko 5 - 3
Rantanen Mikko - Malin Olli 5 - 1
Koivisto Janne - Aaltonen Mika 4 - 5
Selander Rasmus - Lahti Keijo 5 - 3
Rakkolainen Henrik - Saxen Veli-Pekka 3 - 5
Törmä Reino - Kivioja Jarno 4 - 5
Ylimäki Olli - Lunden Marko 5 - 2
Niemi Esa - Elmur Rabiah 5 - 4
Törmä Eetu - Tammilehto Onni 2 - 5
Mäkinen Jarno - Pitkänen Jouko 3 - 5
Lahtinen Joonas - Järvinen Matti 5 - 1
Hurmansalo Jonna - Pasanen Tomi 3 - 5
Lampinen Teemu - Laulainen Antti 1 - 5
Koivula Jarmo - Paavola Joonas 5 - 4
Huovinen Jarkko - Laaksonen Vilppu 5 - 3

3. kierros, voittaneiden puoli

Hellevaara Markku - Tanhuanpää Juha 5 - 2
Kelohonka James - Seppälä Joni 2 - 5
Toiviainen Teemu - Mikkola Arttu 2 - 5
Vehmas Ville - Tuominen Santtu 5 - 2
Jokinen Janne - Narvinen Teemu 4 - 5
Laakkonen Janne - Saarinen Vesa 5 - 2
Talvio Kai - Mikkolainen Markku 2 - 5
Palomäki Esa - Jokinen Juho 3 - 5

4. kierros, hävinneiden puoli

Savolainen Joni - Vilen Marko 4 - 5
Rantanen Mikko - Aaltonen Mika 5 - 3
Selander Rasmus - Saxen Veli-Pekka 5 - 3
Kivioja Jarno - Ylimäki Olli 4 - 5
Niemi Esa - Tammilehto Onni 4 - 5
Pitkänen Jouko - Lahtinen Joonas 1 - 5
Pasanen Tomi - Laulainen Antti 3 - 5
Koivula Jarmo - Huovinen Jarkko 3 - 5

5. kierros, hävinneiden puoli

Toiviainen Teemu - Vilen Marko 5 - 3
Tuominen Santtu - Rantanen Mikko 0 - 5
Tanhuanpää Juha - Selander Rasmus 5 - 3
Kelohonka James - Ylimäki Olli 5 - 4
Talvio Kai - Tammilehto Onni 0 - 5
Palomäki Esa - Lahtinen Joonas 1 - 5
Jokinen Janne - Laulainen Antti 3 - 5
Saarinen Vesa - Huovinen Jarkko 3 - 5

16 Cup

Hellevaara Markku - Huovinen Jarkko 3 - 5
Seppälä Joni - Lahtinen Joonas 5 - 2
Mikkola Arttu - Tammilehto Onni 5 - 2
Vehmas Ville - Rantanen Mikko 5 - 2
Narvinen Teemu - Tanhuanpää Juha 5 - 4
Laakkonen Janne - Kelohonka James 5 - 1
Mikkolainen Markku - Laulainen Antti 5 - 3
Jokinen Juho - Toiviainen Teemu 5 - 3

Puolivälierät

Huovinen Jarkko - Seppälä Joni 5 - 3
Mikkola Arttu - Vehmas Ville 5 - 1
Narvinen Teemu - Laakkonen Janne 1 - 5
Mikkolainen Markku - Jokinen Juho 5 - 4

Semifinaali

Huovinen Jarkko - Mikkola Arttu 0 - 5
Laakkonen Janne - Mikkolainen Markku 2 - 5

Finaali

Mikkola Arttu - Mikkolainen Markku 5 - 2


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU