Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 8-pallon parimestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 18.12.2021

Lopputulokset

1.   Kivelä Jesse / Taponen Arttu
2.   Autero Einari / Somero Sami
3.   Jokela Kimmo / Mannila Antti
      Heiskanen Aki / Pajula Rami
5.   Kiiski Kimmo / Räisänen Sami
      Kaivonen Tero / Mäenpää Juho
      Ström Micke / Övermark Eevertti
      Keskinen Kauko / Laurila Markus
9.   Keskinen Tomi / Lehtinen Tom
      Korpisaari Pirkka / Mäkelä Tapio
      Rossi Teemu / Saariaho Sami
      Niemi Esa / Vilen Marko
13.  Asala Joonas / Rautiainen Ville
      Forsten Jyri / Morelius Jan
      Myllymäki Niko / Vuorela Jarno
      Palomäki Esa / Seppälä Joni
17.  Mäkinen Jarno / Tammilehto Onni
      Saarinen Vesa / Talvio Kai
      Mikkola Arttu / Schmandt Dennis
      Alanen Sakari / Visakoivu Riku
      Hakola Pertti / Paavilainen Mikko
      Nauha Janne / Pöyri Henrik
      Pitkänen Jouko / Rantanen Mikko
      Hellevaara Markku / Kelohonka James
25.  Nukari Jarno / Saarela Ville
      Räsänen Sakari / Savolainen Joni (Team Kädettömät)
      Laikkamaa Heikki / Puustinen Matti

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Myllymäki/Vuorela - W.O. 5 - 0
Heiskanen/Pajula - Palomäki/Seppälä 5 - 2
Niemi/Vilen - Korpisaari/Mäkelä 3 - 5
Laikkamaa/Puustinen - Ström/Övermark 1 - 5
Hellevaara/Kelohonka - W.O. 5 - 0
Nauha/Pöyri - Autero/Somero 3 - 5
Hakola/Paavilainen - Lehtinen/Keskinen 3 - 5
Pitkänen/Rantanen - W.O. 5 - 0
Saarinen/Talvio - W.O. 5 - 0
Keskinen/Laurila - Alanen/Visakoivu 5 - 3
Kivelä/Taponen - Mikkola/Schmandt 5 - 2
Räsänen/Savolainen - Asala/Rautiainen 2 - 5
Nukari/Saarela - Rossi/Saariaho 1 - 5
Forsten/Morelius - Jokela/Mannila 5 - 1
Kaivonen/Mäenpää - Mäkinen/Tammilehto 5 - 2
Kiiski/Räisänen - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Myllymäki/Vuorela - Heiskanen/Pajula 1 - 5
Korpisaari/Mäkelä - Ström/Övermark 5 - 3
Hellevaara/Kelohonka - Autero/Somero 3 - 5
Lehtinen/Keskinen - Pitkänen/Rantanen 5 - 1
Saarinen/Talvio - Keskinen/Laurila 3 - 5
Kivelä/Taponen - Asala/Rautiainen 5 - 2
Rossi/Saariaho - Forsten/Morelius 5 - 4
Kaivonen/Mäenpää - Kiiski/Räisänen 3 - 5

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Palomäki/Seppälä 0 - 5
Niemi/Vilen - Laikkamaa/Puustinen 5 - 0
W.O. - Nauha/Pöyri 0 - 5
Hakola/Paavilainen - W.O. 5 - 0
W.O. - Alanen/Visakoivu 0 - 5
Mikkola/Schmandt - Räsänen/Savolainen 5 - 1
Nukari/Saarela - Jokela/Mannila 1 - 5
Mäkinen/Tammilehto - W.O. 5 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Heiskanen/Pajula - Korpisaari/Mäkelä 5 - 4
Autero/Somero - Lehtinen/Keskinen 5 - 1
Keskinen/Laurila - Kivelä/Taponen 2 - 5
Rossi/Saariaho - Kiiski/Räisänen 3 - 5

3. kierros, hävinneiden puoli

Hellevaara/Kelohonka - Palomäki/Seppälä 3 - 5
Pitkänen/Rantanen - Niemi/Vilen 4 - 5
Myllymäki/Vuorela - Nauha/Pöyri 5 - 2
Ström/Övermark - Hakola/Paavilainen 5 - 1
Forsten/Morelius - Alanen/Visakoivu 5 - 2
Kaivonen/Mäenpää - Mikkola/Schmandt 5 - 1
Saarinen/Talvio - Jokela/Mannila 4 - 5
Asala/Rautiainen - Mäkinen/Tammilehto 5 - 1

4. kierros, hävinneiden puoli

Palomäki/Seppälä - Niemi/Vilen 2 - 5
Myllymäki/Vuorela - Ström/Övermark 4 - 5
Forsten/Morelius - Kaivonen/Mäenpää 3 - 5
Jokela/Mannila - Asala/Rautiainen 5 - 1

5. kierros, hävinneiden puoli

Keskinen/Laurila - Niemi/Vilen 5 - 1
Rossi/Saariaho - Ström/Övermark 2 - 5
Korpisaari/Mäkelä - Kaivonen/Mäenpää 1 - 5
Lehtinen/Keskinen - Jokela/Mannila 1 - 5

8 Cup

Heiskanen/Pajula - Keskinen/Laurila 5 - 2
Autero/Somero - Ström/Övermark 5 - 2
Kivelä/Taponen - Kaivonen/Mäenpää 5 - 3
Kiiski/Räisänen - Jokela/Mannila 3 - 5

Semifinaali

Heiskanen/Pajula - Autero/Somero 1 - 5
Kivelä/Taponen - Jokela/Mannila 5 - 0

Finaali

Autero/Somero - Kivelä/Taponen 2 - 5


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU