Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Seniorien MN50 Pirkanmaan 9-mestaruuskisojen tulokset

Ravintola Peyton Place 28.11.2020



Kuvassa Pirkanmaan seniorimestari Antti Rantanen ja hopeaseniori Sakari Alanen



Kuvassa semfinaaleissa kohdanneet Rantanen ja Sallinen sekä Lehtinen ja Alanen

Lopputulokset

1.   Rantanen Antti
2.   Alanen Sakari, Multsun Pantterit
3.   Lehtinen Tom, BC/X
      Sallinen Janne
5.   Tanhuanpää Juha, Ratsumestari 1
      Järvinen Matti, KööGB
      Hirvonen Rauli, PC-Tasanne
      Paavilainen Mikko
9.   Hirvonen Ari, Team Milla Magiat
      Pitkänen Jouko, Team Milla Magiat
      Forsman Janne, BKS Sankarit
      Heinonen Jari, PPP 1
13.  Keskinen Erkki, Team Milla Magiat
      Poussa Kalle, Multsun Pantterit
      Visakoivu Riku, Small Boys
      Viksten Mika, Tampereen A-Kilta
17.  Kärkkäinen Tommi, Tampereen A-Kilta
      Putaja Mikko, Poolrollers
      Neijonen Asko, Poolrollers
      Laikkamaa Heikki, BC/X
      Järvinen Juha, Team Milla Magiat

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Rantanen Antti - W.O. 5 - 0
Laikkamaa Heikki - Viksten Mika 5 - 2
Neijonen Asko - W.O. 5 - 0
Järvinen Matti - W.O. 5 - 0
Paavilainen Mikko - W.O. 5 - 0
Järvinen Juha - Forsman Janne 5 - 4
Heinonen Jari - Visakoivu Riku 5 - 3
Hirvonen Rauli - W.O. 5 - 0
Keskinen Erkki - W.O. 5 - 0
Putaja Mikko - Lehtinen Tom 1 - 5
Hirvonen Ari - W.O. 5 - 0
Tanhuanpää Juha - W.O. 5 - 0
Sallinen Janne - W.O. 5 - 0
Poussa Kalle - W.O. 5 - 0
Kärkkäinen Tommi - Alanen Sakari 1 - 5
Pitkänen Jouko - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Rantanen Antti - Laikkamaa Heikki 5 - 0
Neijonen Asko - Järvinen Matti 0 - 5
Paavilainen Mikko - Järvinen Juha 5 - 4
Heinonen Jari - Hirvonen Rauli 4 - 5
Keskinen Erkki - Lehtinen Tom 2 - 5
Hirvonen Ari - Tanhuanpää Juha 1 - 5
Sallinen Janne - Poussa Kalle 5 - 1
Alanen Sakari - Pitkänen Jouko 5 - 2

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Viksten Mika 0 - 4
W.O. - Forsman Janne 0 - 4
Visakoivu Riku - W.O. 4 - 0
W.O. - Putaja Mikko 0 - 4
Kärkkäinen Tommi - W.O. 4 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Rantanen Antti - Järvinen Matti 5 - 0
Paavilainen Mikko - Hirvonen Rauli 2 - 5
Lehtinen Tom - Tanhuanpää Juha 5 - 4
Sallinen Janne - Alanen Sakari 3 - 5

3. kierros, hävinneiden puoli

Järvinen Juha - Viksten Mika 2 - 4
Heinonen Jari - W.O. 4 - 0
Laikkamaa Heikki - Forsman Janne 0 - 4
Neijonen Asko - Visakoivu Riku 0 - 4
Poussa Kalle - Putaja Mikko 4 - 0
Pitkänen Jouko - W.O. 4 - 0
Keskinen Erkki - W.O. 4 - 0
Hirvonen Ari - Kärkkäinen Tommi 4 - 2

4. kierros, hävinneiden puoli

Viksten Mika - Heinonen Jari 1 - 4
Forsman Janne - Visakoivu Riku 4 - 3
Poussa Kalle - Pitkänen Jouko 3 - 4
Keskinen Erkki - Hirvonen Ari 3 - 4

5. kierros, hävinneiden puoli

Tanhuanpää Juha - Heinonen Jari 4 - 0
Sallinen Janne - Forsman Janne 4 - 1
Järvinen Matti - Pitkänen Jouko 4 - 1
Paavilainen Mikko - Hirvonen Ari 4 - 3

8 Cup

Rantanen Antti - Paavilainen Mikko 5 - 0
Hirvonen Rauli - Sallinen Janne 2 - 5
Lehtinen Tom - Järvinen Matti 5 - 0
Alanen Sakari - Tanhuanpää Juha 5 - 0

Semifinaali

Rantanen Antti - Sallinen Janne 5 - 3
Lehtinen Tom - Alanen Sakari 1 - 5

Finaali

Rantanen Antti - Alanen Sakari 5 - 2


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU