Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 9-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 07.03.2020

Lopputulokset

1.   Alanen Sakari, Multsun Pantterit
2.   Haapaniemi Mikael
3.   Myllymäki Niko, BC/X
      Gustafsson Jesse, Hustlers
5.   Saariaho Sami, BKS Starat
      Pöyhönen Aki, Playboys
      Virk Lavi, NB-Team
      Heiskanen Aki, Playboys
9.   Granat Nico, Playboys
      Somero Sami, Hustlers
      Rajala Jussi, PPP 3
      Saarela Ville, PPP 1
      Räisänen Sami, Galaxie Losers
      Pöyri Henrik, Piljardikerho
      Pylkki Jonne, Ratsumestari 1
      Jokitie Jesse
17.  Karjalainen Jukka, BC/X
      Virkki Jyri, BKS Starat
      Vehmas Ville, Bar Backyard Pool
      Luostarinen Jyrki, PPP 1
      Haapasaari Jarno, NB-Team
      Stenfors Mikael
      Mäenpää Juho
      Keskinen Kauko, Playboys
25.  Korpisaari Pirkka, Piljardikerho
      Savolainen Severi, Poolers
      Luoma Anssi, BCA 1
      Lahti Ville, Musta Ysi
      Lindgren Niki
      Räsänen Sakari, Hustlers
      Haikara Roni, BKS Starat
      Puotiniemi Mikko, VBK 1
33.  Ahonen Pasi, NB-Team
      Hurmansalo Jukka, Small Boys
      Nuolikoski Raine, PPN
      Meriluoto Matias
      Jutila Jori, PPN
      Saarinen Jani, BCA 1
      Kovala Konsta
      Viitanen Ville
      Taponen Arttu, BKS Starat
      Sainio Markus, Playboys
      Laikkamaa Heikki, BC/X
      Nukari Jarno, PPP 4
      Visakoivu Riku, Small Boys
      Rosenius Marko, Tampereen A-Kilta
      Tuomi Miikka, Bar Backyard Pool
      Jutila Jani, PPN
49.  Kaikkonen Maiju, Bäckkäri 1
      Vuorela Jarno, BC/X
      Sacklen Timo, BKS Sankarit
      Ylimäki Olli, Underdogs
      Ahonen Olli, BC/X
      Kaivonen Tero, Galaxie Losers
      Marjamäki Mikko, Piljardikerho
      Launo Jan, FD Semafori
      Hurmansalo Jonna, BKS Superit
      Jakonen Ismo, PPP 3

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Myllymäki Niko - W.O. 6 - 0
Jutila Jani - Gustafsson Jesse 1 - 6
Jakonen Ismo - Stenfors Mikael 1 - 6
Tuomi Miikka - Haikara Roni 5 - 6
Puotiniemi Mikko - Hurmansalo Jonna 6 - 2
Rosenius Marko - Jokitie Jesse 0 - 6
Keskinen Kauko - Visakoivu Riku 6 - 1
Launo Jan - Heiskanen Aki 0 - 6
Virk Lavi - W.O. 6 - 0
Nukari Jarno - Lindgren Niki 4 - 6
Rajala Jussi - Pylkki Jonne 3 - 6
Taponen Arttu - Marjamäki Mikko 6 - 1
Sainio Markus - Mäenpää Juho 4 - 6
Räsänen Sakari - Kaivonen Tero 6 - 5
Räisänen Sami - Haapasaari Jarno 6 - 5
Laikkamaa Heikki - W.O. 6 - 0
Virkki Jyri - W.O. 6 - 0
Saarinen Jani - Somero Sami 6 - 5
Luoma Anssi - Lahti Ville 6 - 2
Alanen Sakari - Ahonen Olli 6 - 2
Vehmas Ville - Pöyhönen Aki 5 - 6
Viitanen Ville - Ylimäki Olli 6 - 4
Jutila Jori - Karjalainen Jukka 1 - 6
Kovala Konsta - W.O. 6 - 0
Sacklen Timo - Korpisaari Pirkka 4 - 6
Haapaniemi Mikael - Luostarinen Jyrki 5 - 6
Saariaho Sami - Nuolikoski Raine 6 - 5
Vuorela Jarno - Ahonen Pasi 1 - 6
Meriluoto Matias - Kaikkonen Maiju 6 - 3
Hurmansalo Jukka - Pöyri Henrik 5 - 6
Saarela Ville - Savolainen Severi 4 - 6
Granat Nico - W.O. 6 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Myllymäki Niko - Gustafsson Jesse 3 - 6
Stenfors Mikael - Haikara Roni 6 - 2
Puotiniemi Mikko - Jokitie Jesse 0 - 6
Keskinen Kauko - Heiskanen Aki 2 - 6
Virk Lavi - Lindgren Niki 6 - 1
Pylkki Jonne - Taponen Arttu 6 - 5
Mäenpää Juho - Räsänen Sakari 6 - 4
Räisänen Sami - Laikkamaa Heikki 6 - 1
Virkki Jyri - Saarinen Jani 6 - 5
Luoma Anssi - Alanen Sakari 3 - 6
Pöyhönen Aki - Viitanen Ville 6 - 2
Karjalainen Jukka - Kovala Konsta 6 - 1
Korpisaari Pirkka - Luostarinen Jyrki 4 - 6
Saariaho Sami - Ahonen Pasi 6 - 2
Meriluoto Matias - Pöyri Henrik 3 - 6
Savolainen Severi - Granat Nico 0 - 6

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Jutila Jani 0 - 6
Jakonen Ismo - Tuomi Miikka 5 - 6
Hurmansalo Jonna - Rosenius Marko 2 - 6
Visakoivu Riku - Launo Jan 6 - 1
W.O. - Nukari Jarno 0 - 6
Rajala Jussi - Marjamäki Mikko 6 - 4
Sainio Markus - Kaivonen Tero 6 - 5
Haapasaari Jarno - W.O. 6 - 0
W.O. - Somero Sami 0 - 6
Lahti Ville - Ahonen Olli 6 - 5
Vehmas Ville - Ylimäki Olli 6 - 4
Jutila Jori - W.O. 6 - 0
Sacklen Timo - Haapaniemi Mikael 3 - 6
Nuolikoski Raine - Vuorela Jarno 6 - 0
Kaikkonen Maiju - Hurmansalo Jukka 0 - 6
Saarela Ville - W.O. 6 - 0

3. kierros, hävinneiden puoli

Puotiniemi Mikko - Jutila Jani 6 - 5
Keskinen Kauko - Tuomi Miikka 6 - 0
Myllymäki Niko - Rosenius Marko 6 - 0
Haikara Roni - Visakoivu Riku 6 - 2
Räsänen Sakari - Nukari Jarno 6 - 2
Laikkamaa Heikki - Rajala Jussi 4 - 6
Lindgren Niki - Sainio Markus 6 - 3
Taponen Arttu - Haapasaari Jarno 3 - 6
Viitanen Ville - Somero Sami 2 - 6
Kovala Konsta - Lahti Ville 3 - 6
Saarinen Jani - Vehmas Ville 4 - 6
Luoma Anssi - Jutila Jori 6 - 4
Meriluoto Matias - Haapaniemi Mikael 1 - 6
Savolainen Severi - Nuolikoski Raine 6 - 2
Korpisaari Pirkka - Hurmansalo Jukka 6 - 5
Ahonen Pasi - Saarela Ville 2 - 6

3. kierros, voittaneiden puoli

Gustafsson Jesse - Stenfors Mikael 6 - 3
Jokitie Jesse - Heiskanen Aki 1 - 6
Virk Lavi - Pylkki Jonne 6 - 3
Mäenpää Juho - Räisänen Sami 4 - 6
Virkki Jyri - Alanen Sakari 5 - 6
Pöyhönen Aki - Karjalainen Jukka 6 - 4
Luostarinen Jyrki - Saariaho Sami 2 - 6
Pöyri Henrik - Granat Nico 4 - 6

4. kierros, hävinneiden puoli

Puotiniemi Mikko - Keskinen Kauko 5 - 6
Myllymäki Niko - Haikara Roni 6 - 1
Räsänen Sakari - Rajala Jussi 2 - 6
Lindgren Niki - Haapasaari Jarno 2 - 6
Somero Sami - Lahti Ville 6 - 2
Vehmas Ville - Luoma Anssi 6 - 1
Haapaniemi Mikael - Savolainen Severi 6 - 2
Korpisaari Pirkka - Saarela Ville 2 - 6

5. kierros, hävinneiden puoli

Pylkki Jonne - Keskinen Kauko 6 - 5
Mäenpää Juho - Myllymäki Niko 4 - 6
Stenfors Mikael - Rajala Jussi 1 - 6
Jokitie Jesse - Haapasaari Jarno 6 - 5
Luostarinen Jyrki - Somero Sami 2 - 6
Pöyri Henrik - Vehmas Ville 6 - 2
Virkki Jyri - Haapaniemi Mikael 1 - 6
Karjalainen Jukka - Saarela Ville 2 - 6

16 Cup

Gustafsson Jesse - Jokitie Jesse 6 - 3
Heiskanen Aki - Pylkki Jonne 6 - 3
Virk Lavi - Pöyri Henrik 6 - 2
Räisänen Sami - Haapaniemi Mikael 1 - 6
Alanen Sakari - Saarela Ville 6 - 2
Pöyhönen Aki - Rajala Jussi 6 - 3
Saariaho Sami - Somero Sami 6 - 4
Granat Nico - Myllymäki Niko 3 - 6

Puolivälierät

Gustafsson Jesse - Heiskanen Aki 6 - 4
Virk Lavi - Haapaniemi Mikael 3 - 6
Alanen Sakari - Pöyhönen Aki 6 - 4
Saariaho Sami - Myllymäki Niko 3 - 6

Semifinaali

Gustafsson Jesse - Haapaniemi Mikael 3 - 7
Alanen Sakari - Myllymäki Niko 7 - 6

Finaali

Haapaniemi Mikael - Alanen Sakari 4 - 7


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU