Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 9-pallon B-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 15.02.2020

Lopputulokset

1.   Rantanen Mikko, Team Milla Magiat
2.   Jokinen Juho, BCA 2
3.   Jokinen Janne, BCA 2
      Pakkanen Heikki, TVB Blues
5.   Vehmaa Vesa, Small Boys
      Jakonen Ismo, PPP 3
      Savolainen Severi, Poolers
      Asplund Teemu, Bäckkäri 1
9.   Putaja Mikko, Tampereen A-Kilta
      Välimäki Antti, Underdogs
      Rantanen Jesse, LeTo
      Hirvonen Ari, Team Milla Magiat
      Hirvonen Rauli, PC-Tasanne
      Palomäki Esa, BKS Sisukkaat
      Launo Jan, FD Semafori
      Vilen Marko, Pool Fiction
17.  Harainen Kalle, LeTo
      Viksten Mika, Tampereen A-Kilta
      Haapanen Kari, Ratsumestari 2
      Hepo-oja Harri, Small Boys
      Pasanen Tomi, Suoraman Pub
      Järvinen Matti, PB Diesel
      Ylimäki Olli, Underdogs
      Nauha Janne, Small Boys
25.  Savolainen Joni, Team Kädettömät
      Rantanen Jarmo, Välibaari 1
      Pihkala Vesa, PC-Tasanne
      Tammilehto Onni, KööGB
      Paasivirta Aleksi, Team Kädettömät
      Kolehmainen Tomi, BCA 2
      Hurmansalo Jukka, Small Boys
      Kivioja Jarno, BK Nekala 2
33.  Koskimäki Hannu, Team Kädettömät
      Selin Carita, KööGB
      Mäkiranta Ari, Underdogs
      Rosenius Marko, Tampereen A-Kilta
      Ruokonen Sari, KööGB
      Västilä Matias, TVB Blues
      Isoniemi Tomi, Underdogs
      Hirvonen Jussi, Suoraman Pub
      Väätäinen Minna, PPP 2
      Vimpari Ari, Veruke
      Ylä-Häkkinen Jarkko, Pooligans
      Kivikko Hannu, Team Kädettömät
      Mustasilta Timo, Tampereen A-Kilta
      Seppälä Joni, BKS Sisukkaat
      Järvinen Juha, Team Milla Magiat
      Visakoivu Riku, Small Boys
49.  Siekkeli Jussi, Bar Bertel
      Kiviaid-Rantanen Maris
      Leppänen Rauno, Backyard Predators
      Talvio Kai, BKS Sisukkaat
      Neijonen Asko, Pooligans
      Mäkinen Jarno, KööGB
      Rytinki Tero, Tampereen A-Kilta
      Hurmansalo Jonna, BKS Superit

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Palomäki Esa - W.O. 5 - 0
Visakoivu Riku - Ylimäki Olli 2 - 5
Järvinen Juha - Asplund Teemu 4 - 5
Hurmansalo Jonna - Hurmansalo Jukka 3 - 5
Kivioja Jarno - Rytinki Tero 5 - 4
Seppälä Joni - Launo Jan 4 - 5
Vehmaa Vesa - Mustasilta Timo 5 - 3
Pasanen Tomi - W.O. 5 - 0
Paasivirta Aleksi - W.O. 5 - 0
Nauha Janne - Kivikko Hannu 5 - 1
Jakonen Ismo - Ylä-Häkkinen Jarkko 5 - 0
Jokinen Juho - Mäkinen Jarno 5 - 1
Rantanen Mikko - Vimpari Ari 5 - 4
Kolehmainen Tomi - Neijonen Asko 5 - 3
Väätäinen Minna - Järvinen Matti 4 - 5
Hirvonen Rauli - W.O. 5 - 0
Pihkala Vesa - W.O. 5 - 0
Hepo-oja Harri - Vilen Marko 1 - 5
Ruokonen Sari - Talvio Kai 5 - 4
Hirvonen Ari - Isoniemi Tomi 5 - 3
Hirvonen Jussi - Västilä Matias 5 - 3
Putaja Mikko - Leppänen Rauno 5 - 2
Pakkanen Heikki - Tammilehto Onni 1 - 5
Rantanen Jesse - W.O. 5 - 0
Harainen Kalle - W.O. 5 - 0
Savolainen Severi - Viksten Mika 5 - 3
Kiviaid-Rantanen Maris - Välimäki Antti 2 - 5
Rantanen Jarmo - Savolainen Joni 4 - 5
Jokinen Janne - Siekkeli Jussi 5 - 4
Selin Carita - Rosenius Marko 1 - 5
Haapanen Kari - Koskimäki Hannu 5 - 1
Mäkiranta Ari - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Palomäki Esa - Ylimäki Olli 5 - 4
Asplund Teemu - Hurmansalo Jukka 5 - 3
Kivioja Jarno - Launo Jan 1 - 5
Vehmaa Vesa - Pasanen Tomi 3 - 5
Paasivirta Aleksi - Nauha Janne 1 - 5
Jakonen Ismo - Jokinen Juho 0 - 5
Rantanen Mikko - Kolehmainen Tomi 5 - 3
Järvinen Matti - Hirvonen Rauli 2 - 5
Pihkala Vesa - Vilen Marko 2 - 5
Ruokonen Sari - Hirvonen Ari 3 - 5
Hirvonen Jussi - Putaja Mikko 0 - 5
Tammilehto Onni - Rantanen Jesse 3 - 5
Harainen Kalle - Savolainen Severi 4 - 5
Välimäki Antti - Savolainen Joni 5 - 4
Jokinen Janne - Rosenius Marko 5 - 1
Haapanen Kari - Mäkiranta Ari 5 - 3

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Visakoivu Riku 0 - 5
Järvinen Juha - Hurmansalo Jonna 5 - 4
Rytinki Tero - Seppälä Joni 2 - 5
Mustasilta Timo - W.O. 5 - 0
W.O. - Kivikko Hannu 0 - 5
Ylä-Häkkinen Jarkko - Mäkinen Jarno 5 - 4
Vimpari Ari - Neijonen Asko 5 - 2
Väätäinen Minna - W.O. 5 - 0
W.O. - Hepo-oja Harri 0 - 5
Talvio Kai - Isoniemi Tomi 3 - 5
Västilä Matias - Leppänen Rauno 5 - 4
Pakkanen Heikki - W.O. 5 - 0
W.O. - Viksten Mika 0 - 5
Kiviaid-Rantanen Maris - Rantanen Jarmo 3 - 5
Siekkeli Jussi - Selin Carita 0 - 5 (Siekkeli DNS)
Koskimäki Hannu - W.O. 5 - 0

3. kierros, hävinneiden puoli

Kivioja Jarno - Visakoivu Riku 5 - 1
Vehmaa Vesa - Järvinen Juha 5 - 1
Ylimäki Olli - Seppälä Joni 5 - 4
Hurmansalo Jukka - Mustasilta Timo 5 - 2
Kolehmainen Tomi - Kivikko Hannu 5 - 3
Järvinen Matti - Ylä-Häkkinen Jarkko 5 - 3
Paasivirta Aleksi - Vimpari Ari 5 - 4
Jakonen Ismo - Väätäinen Minna 5 - 2
Hirvonen Jussi - Hepo-oja Harri 2 - 5
Tammilehto Onni - Isoniemi Tomi 5 - 1
Pihkala Vesa - Västilä Matias 5 - 3
Ruokonen Sari - Pakkanen Heikki 4 - 5
Rosenius Marko - Viksten Mika 4 - 5
Mäkiranta Ari - Rantanen Jarmo 0 - 5
Harainen Kalle - Selin Carita 5 - 1
Savolainen Joni - Koskimäki Hannu 5 - 2

3. kierros, voittaneiden puoli

Palomäki Esa - Asplund Teemu 2 - 5
Launo Jan - Pasanen Tomi 5 - 2
Nauha Janne - Jokinen Juho 2 - 5
Rantanen Mikko - Hirvonen Rauli 2 - 5
Vilen Marko - Hirvonen Ari 3 - 5
Putaja Mikko - Rantanen Jesse 4 - 5
Savolainen Severi - Välimäki Antti 4 - 5
Jokinen Janne - Haapanen Kari 5 - 1

4. kierros, hävinneiden puoli

Kivioja Jarno - Vehmaa Vesa 1 - 5
Ylimäki Olli - Hurmansalo Jukka 5 - 4
Kolehmainen Tomi - Järvinen Matti 3 - 5
Paasivirta Aleksi - Jakonen Ismo 1 - 5
Hepo-oja Harri - Tammilehto Onni 5 - 2
Pihkala Vesa - Pakkanen Heikki 2 - 5
Viksten Mika - Rantanen Jarmo 5 - 1
Harainen Kalle - Savolainen Joni 5 - 2

5. kierros, hävinneiden puoli

Nauha Janne - Vehmaa Vesa 3 - 5
Rantanen Mikko - Ylimäki Olli 5 - 1
Palomäki Esa - Järvinen Matti 5 - 3
Pasanen Tomi - Jakonen Ismo 1 - 5
Savolainen Severi - Hepo-oja Harri 5 - 1
Haapanen Kari - Pakkanen Heikki 4 - 5
Vilen Marko - Viksten Mika 5 - 2
Putaja Mikko - Harainen Kalle 5 - 3

16 Cup

Asplund Teemu - Vilen Marko 5 - 0
Launo Jan - Pakkanen Heikki 4 - 5
Jokinen Juho - Palomäki Esa 5 - 2
Hirvonen Rauli - Savolainen Severi 4 - 5
Hirvonen Ari - Jakonen Ismo 1 - 5
Rantanen Jesse - Rantanen Mikko 3 - 5
Välimäki Antti - Vehmaa Vesa 2 - 5
Jokinen Janne - Putaja Mikko 5 - 1

Puolivälierät

Asplund Teemu - Pakkanen Heikki 4 - 5
Jokinen Juho - Savolainen Severi 5 - 3
Jakonen Ismo - Rantanen Mikko 1 - 5
Vehmaa Vesa - Jokinen Janne 2 - 5

Semifinaali

Pakkanen Heikki - Jokinen Juho 4 - 5
Rantanen Mikko - Jokinen Janne 5 - 3

Finaali

Jokinen Juho - Rantanen Mikko 4 - 5


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU