Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 8-pallon parimestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 21.12.2019

Lopputulokset

1.   Gustafsson Jesse / Somero Sami
2.   Räsänen Sakari / Ström Micke
3.   Räisänen Sami / Kiiski Kimmo
      Vuorela Jarno / Myllymäki Niko
5.   Heiskanen Aki / Kivelä Jesse
      Forsten Jyri / Morelius Jan
      Saarela Ville / Tyyskä Lauri
      Huttunen Gösta / Huttunen Jesse
9.   Granat Nico / Övermark Eevertti
      Ahonen Pasi / Haapasaari Jarno
      Asplund Teemu / Kellokoski Juha
      Virk Lavi / Sallinen Janne
      Ahonen Olli / Karjalainen Jukka
      Luostarinen Jyrki / Tuominen Janne
      Haikara Roni / Mattila Samuli
      Jokela Kimmo / Riikonen Mika
17.  Visakoivu Riku / Laasonen Jan
      Ortiz Aleksi / Pylkki Jonne
      Sainio Markus / Pajula Rami
      Pöyri Henrik / Stenfors Mikael
      Lehtimäki Mika / Welling Tommi
      Sacklen Timo / Virtanen Juha-Pekka
      Kultalahti Mika / Vehmas Ville
      Jutila Jani / Jutila Jori
25.  Niska Mikko / Niskanen Teemu
      Hurmansalo Jukka / Nauha Janne
      Laakkonen Mikko / Vilen Marko
      Mäkinen Jarno / Tammilehto Onni
      Luoma Anssi / Saarinen Jani
      Savolainen Severi / Launo Jan
      Palomäki Esa / Salmio Henri
      Tuomi Miikka /Mäennenä Tapio
33.  Seppälä Joni / Talvio Kai
      Kalho Mika / Väätäinen Minna
      Mäenpää Juho / Valkila Toni
      Virkki Jyri / Salonen Mika (Pooligans)
      Müller Jami / Hagström Petteri
      Nukari Jarno / Uusitalo Tiina
      Hurmansalo Jonna / Saariaho Sami

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Kultalahti/Vehmas - W.O. 5 - 0
Hurmansalo/Saariaho - Sacklen/Virtanen 4 - 5
Jokela/Riikonen - W.O. 5 - 0
Palomäki/Salmio - W.O. 5 - 0
Jutila/Jutila - W.O. 5 - 0
Räisänen/Kiiski - W.O. 5 - 0
Huttunen/Huttunen - W.O. 5 - 0
Tuomi/Mäennenä - W.O. 5 - 0
Luoma/Saarinen - W.O. 5 - 0
Luostarinen/Tuominen - Savolainen/Launo 5 - 2
Lehtimäki/Welling - W.O. 5 - 0
Räsänen/Ström - W.O. 5 - 0
Nukari/Uusitalo - W.O. 5 - 0
Vuorela/Myllymäki - W.O. 5 - 0
Asplund/Kellokoski - Müller/Hagström 5 - 3
Saarela/Tyyskä - W.O. 5 - 0
Virk/Sallinen - W.O. 5 - 0
Mäkinen/Tammilehto - Ahonen/Karjalainen 3 - 5
Laakkonen/Vilen - W.O. 5 - 0
Gustafsson/Somero - W.O. 5 - 0
Virkki/Salonen - W.O. 5 - 0
Forsten/Morelius - W.O. 5 - 0
Haikara/Mattila - Mäenpää/Valkila 5 - 4
Ahonen/Haapasaari - W.O. 5 - 0
Niska/Niskanen - W.O. 5 - 0
Heiskanen/Kivelä - Hurmansalo/Nauha 5 - 1
Visakoivu/Laasonen - W.O. 5 - 0
Pöyri/Stenfors - W.O. 5 - 0
Granat/Övermark - W.O. 5 - 0
Kalho/Väätäinen - W.O. 5 - 0
Ortiz/Pylkki - Seppälä/Talvio 5 - 1
Sainio/Pajula - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Kultalahti/Vehmas - Sacklen/Virtanen 2 - 5
Jokela/Riikonen - Palomäki/Salmio 5 - 0
Jutila/Jutila - Räisänen/Kiiski 3 - 5
Huttunen/Huttunen - Tuomi/Mäennenä 5 - 0
Luoma/Saarinen - Luostarinen/Tuominen 2 - 5
Lehtimäki/Welling - Räsänen/Ström 3 - 5
Nukari/Uusitalo - Vuorela/Myllymäki 1 - 5
Asplund/Kellokoski - Saarela/Tyyskä 2 - 5
Virk/Sallinen - Ahonen/Karjalainen 5 - 3
Laakkonen/Vilen - Gustafsson/Somero 0 - 5
Virkki/Salonen - Forsten/Morelius 4 - 5
Haikara/Mattila - Ahonen/Haapasaari 1 - 5
Niska/Niskanen - Heiskanen/Kivelä 1 - 5
Visakoivu/Laasonen - Pöyri/Stenfors 1 - 5
Granat/Övermark - Kalho/Väätäinen 5 - 1
Ortiz/Pylkki - Sainio/Pajula 4 - 5

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Hurmansalo/Saariaho 0 - 5
W.O. - Savolainen/Launo 0 - 5
Müller/Hagström - W.O. 5 - 0
W.O. - Mäkinen/Tammilehto 0 - 5
Mäenpää/Valkila - W.O. 5 - 0
W.O. - Hurmansalo/Nauha 0 - 5
Seppälä/Talvio - W.O. 5 - 0

3. kierros, hävinneiden puoli

Jutila/Jutila - Hurmansalo/Saariaho 5 - 3
Tuomi/Mäennenä - W.O. 5 - 0
Kultalahti/Vehmas - W.O. 5 - 0
Palomäki/Salmio - W.O. 5 - 0
Nukari/Uusitalo - Savolainen/Launo 0 - 5
Asplund/Kellokoski - W.O. 5 - 0
Luoma/Saarinen - W.O. 5 - 0
Lehtimäki/Welling - Müller/Hagström 5 - 2
Virkki/Salonen - Mäkinen/Tammilehto 2 - 5
Haikara/Mattila - W.O. 5 - 0
Ahonen/Karjalainen - W.O. 5 - 0
Laakkonen/Vilen - Mäenpää/Valkila 5 - 2
Kalho/Väätäinen - Hurmansalo/Nauha 0 - 5
Ortiz/Pylkki - W.O. 5 - 0
Niska/Niskanen - W.O. 5 - 0
Visakoivu/Laasonen - Seppälä/Talvio 5 - 1

3. kierros, voittaneiden puoli

Sacklen/Virtanen - Jokela/Riikonen 1 - 5
Räisänen/Kiiski - Huttunen/Huttunen 1 - 5
Luostarinen/Tuominen - Räsänen/Ström 5 - 2
Vuorela/Myllymäki - Saarela/Tyyskä 3 - 5
Virk/Sallinen - Gustafsson/Somero 5 - 1
Forsten/Morelius - Ahonen/Haapasaari 5 - 3
Heiskanen/Kivelä - Pöyri/Stenfors 5 - 2
Granat/Övermark - Sainio/Pajula 5 - 0

4. kierros, hävinneiden puoli

Jutila/Jutila - Tuomi/Mäennenä 5 - 0
Kultalahti/Vehmas - Palomäki/Salmio 5 - 2
Savolainen/Launo - Asplund/Kellokoski 1 - 5
Luoma/Saarinen - Lehtimäki/Welling 1 - 5
Mäkinen/Tammilehto - Haikara/Mattila 1 - 5
Ahonen/Karjalainen - Laakkonen/Vilen 5 - 3
Hurmansalo/Nauha - Ortiz/Pylkki 1 - 5
Niska/Niskanen - Visakoivu/Laasonen 1 - 5

5. kierros, hävinneiden puoli

Räsänen/Ström - Jutila/Jutila 5 - 1
Vuorela/Myllymäki - Kultalahti/Vehmas 5 - 1
Sacklen/Virtanen - Asplund/Kellokoski 4 - 5
Räisänen/Kiiski - Lehtimäki/Welling 5 - 3
Pöyri/Stenfors - Haikara/Mattila 4 - 5
Sainio/Pajula - Ahonen/Karjalainen 2 - 5
Gustafsson/Somero - Ortiz/Pylkki 5 - 3
Ahonen/Haapasaari - Visakoivu/Laasonen 5 - 3

16 Cup

Jokela/Riikonen - Räsänen/Ström 2 - 5
Huttunen/Huttunen - Haikara/Mattila 5 - 3
Luostarinen/Tuominen - Vuorela/Myllymäki 1 - 5
Saarela/Tyyskä - Ahonen/Karjalainen 5 - 2
Virk/Sallinen - Räisänen/Kiiski 3 - 5
Forsten/Morelius - Asplund/Kellokoski 5 - 4
Heiskanen/Kivelä - Ahonen/Haapasaari 5 - 3
Granat/Övermark - Gustafsson/Somero 2 - 5

Puolivälierät

Räsänen/Ström - Huttunen/Huttunen 5 - 4
Vuorela/Myllymäki - Saarela/Tyyskä 5 - 4
Räisänen/Kiiski - Forsten/Morelius 5 - 4
Heiskanen/Kivelä - Gustafsson/Somero 1 - 5

Semifinaali

Räsänen/Ström - Vuorela/Myllymäki 5 - 1
Räisänen/Kiiski - Gustafsson/Somero 1 - 5

Finaali

Räsänen/Ström - Gustafsson/Somero 0 - 5


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU