Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 14.1-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 12.10.2019

Lopputulokset

1.   Kivelä Jesse, Playboys
2.   Kiiski Kimmo, Hustlers
3.   Granat Nico, Playboys
      Virk Lavi, NB-Team
5.   Myllymäki Niko, BC/X
      Ahonen Pasi, NB-Team
      Gustafsson Jesse, Hustlers
      Pöyri Henrik, Piljardikerho
9.   Saariaho Sami, BKS Starat
      Vuorela Jarno, BC/X
      Karjalainen Jukka
      Luoma Anssi, BCA 1
13.  Haapasaari Jarno, NB-Team
      Elmur Rabiah, Bar Backyard Pool
      Laikkamaa Heikki, BC/X
      Seppälä Joni, BKS Sisukkaat
17.  Sacklen Timo, BKS Sankarit
      Talvio Kai, BKS Sisukkaat
      Saarela Ville, PPP 1
      Virkki Jyri, BKS Starat
      Pihkala Vesa

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Kiiski Kimmo - W.O. 60 - 0
Myllymäki Niko - Luoma Anssi 60 - 16
Vuorela Jarno - W.O. 60 - 0
Laikkamaa Heikki - W.O. 60 - 0
Pihkala Vesa - W.O. 60 - 0
Virkki Jyri - Virk Lavi 23 - 60
Saarela Ville - Pöyri Henrik 50 - 60
Seppälä Joni - W.O. 60 - 0
Saariaho Sami - W.O. 60 - 0
Gustafsson Jesse - Elmur Rabiah 60 - 7
Sacklen Timo - W.O. 60 - 0
Kivelä Jesse - W.O. 60 - 0
Karjalainen Jukka - W.O. 60 - 0
Talvio Kai - W.O. 60 - 0
Haapasaari Jarno - Ahonen Pasi 57 - 60
Granat Nico - W.O. 60 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Kiiski Kimmo - Myllymäki Niko 60 - 45
Vuorela Jarno - Laikkamaa Heikki 60 - 50
Pihkala Vesa - Virk Lavi 32 - 60
Pöyri Henrik - Seppälä Joni 60 - 34
Saariaho Sami - Gustafsson Jesse 43 - 60
Sacklen Timo - Kivelä Jesse 9 - 60
Karjalainen Jukka - Talvio Kai 60 - 51
Ahonen Pasi - Granat Nico 8 - 60

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Luoma Anssi 0 - 50
W.O. - Virkki Jyri 0 - 50
Saarela Ville - W.O. 50 - 0
W.O. - Elmur Rabiah 0 - 50
Haapasaari Jarno - W.O. 50 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Kiiski Kimmo - Vuorela Jarno 60 - 38
Virk Lavi - Pöyri Henrik 60 - 45
Gustafsson Jesse - Kivelä Jesse 55 - 60
Karjalainen Jukka - Granat Nico 54 - 60

3. kierros, hävinneiden puoli

Pihkala Vesa - Luoma Anssi 19 - 50
Seppälä Joni - W.O. 50 - 0
Myllymäki Niko - Virkki Jyri 50 - 18
Laikkamaa Heikki - Saarela Ville 50 - 45
Talvio Kai - Elmur Rabiah 22 - 50
Ahonen Pasi - W.O. 50 - 0
Saariaho Sami - W.O. 50 - 0
Sacklen Timo - Haapasaari Jarno 25 - 50

4. kierros, hävinneiden puoli

Luoma Anssi - Seppälä Joni 50 - 16
Myllymäki Niko - Laikkamaa Heikki 50 - 20
Elmur Rabiah - Ahonen Pasi 30 - 50
Saariaho Sami - Haapasaari Jarno 50 - 34

5. kierros, hävinneiden puoli

Gustafsson Jesse - Luoma Anssi 50 - 7
Karjalainen Jukka - Myllymäki Niko 39 - 50
Vuorela Jarno - Ahonen Pasi 47 - 50
Pöyri Henrik - Saariaho Sami 50 - 37

8 Cup

Kiiski Kimmo - Pöyri Henrik 75 - 38
Virk Lavi - Gustafsson Jesse 75 - 71
Kivelä Jesse - Ahonen Pasi 75 - 11
Granat Nico - Myllymäki Niko 75 - 31

Semifinaali

Kiiski Kimmo - Virk Lavi 75 - 67
Kivelä Jesse - Granat Nico 75 - 7

Finaali

Kiiski Kimmo - Kivelä Jesse 10 - 75


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU