Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 10-mestaruuskisojen tulokset

Ravintola Peyton Place 20.04.2019



Kuvassa Pirkanmaan 10-pallomestari Kimmo Kiiski ja hopeamitalisti Jesse Gustafsson

Lopputulokset

1.   Kiiski Kimmo, Hustlers
2.   Gustafsson Jesse, Hustlers
3.   Keskinen Kauko, Playboys
      Myllymäki Niko, BC/X
5.   Saariaho Sami, BKS Starat
      Luoma Anssi, BC Old Factory
7.   Taponen Arttu, BKS Sisukkaat
      Penttilä Erik, PPP 1
9.   Pöyri Henrik, BKS Sankarit
      Virk Lavi, NB-Team
      Övermark Eevertti, Playboys
      Launo Jan, FD Semafori
13.  Ahonen Pasi, NB-Team
      Saarela Ville, PPP 1
      Paasivirta Vesa, PPP 1
      Luostarinen Jyrki, PPP 1
17.  Pitkäranta Mika, Saluunan Sheriffit 1

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Gustafsson Jesse - W.O. 5 - 0
Pitkäranta Mika - Paasivirta Vesa 2 - 5
Virk Lavi - W.O. 5 - 0
Övermark Eevertti - W.O. 5 - 0
Luostarinen Jyrki - W.O. 5 - 0
Keskinen Kauko - W.O. 5 - 0
Pöyri Henrik - W.O. 5 - 0
Launo Jan - W.O. 5 - 0
Ahonen Pasi - W.O. 5 - 0
Luoma Anssi - W.O. 5 - 0
Saariaho Sami - W.O. 5 - 0
Taponen Arttu - W.O. 5 - 0
Myllymäki Niko - W.O. 5 - 0
Kiiski Kimmo - W.O. 5 - 0
Penttilä Erik - W.O. 5 - 0
Saarela Ville - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Gustafsson Jesse - Paasivirta Vesa 5 - 4
Virk Lavi - Övermark Eevertti 5 - 4
Luostarinen Jyrki - Keskinen Kauko 4 - 5
Pöyri Henrik - Launo Jan 5 - 0
Ahonen Pasi - Luoma Anssi 0 - 5
Saariaho Sami - Taponen Arttu 5 - 3
Myllymäki Niko - Kiiski Kimmo 4 - 5
Penttilä Erik - Saarela Ville 5 - 3

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Pitkäranta Mika 0 - 5

3. kierros, voittaneiden puoli

Gustafsson Jesse - Virk Lavi 5 - 1
Keskinen Kauko - Pöyri Henrik 5 - 4
Luoma Anssi - Saariaho Sami 3 - 5
Kiiski Kimmo - Penttilä Erik 5 - 4

3. kierros, hävinneiden puoli

Luostarinen Jyrki - Pitkäranta Mika 5 - 2
Launo Jan - W.O. 5 - 0
Paasivirta Vesa - W.O. 5 - 0
Övermark Eevertti - W.O. 5 - 0
Myllymäki Niko - W.O. 5 - 0
Saarela Ville - W.O. 5 - 0
Ahonen Pasi - W.O. 5 - 0
Taponen Arttu - W.O. 5 - 0

4. kierros, voittaneiden puoli

Gustafsson Jesse - Keskinen Kauko 6 - 3
Saariaho Sami - Kiiski Kimmo 1 - 6

4. kierros, hävinneiden puoli

Luostarinen Jyrki - Launo Jan 4 - 5
Paasivirta Vesa - Övermark Eevertti 2 - 5
Myllymäki Niko - Saarela Ville 5 - 3
Ahonen Pasi - Taponen Arttu 2 - 5

5. kierros, hävinneiden puoli

Luoma Anssi - Launo Jan 5 - 3
Penttilä Erik - Övermark Eevertti 5 - 4
Virk Lavi - Myllymäki Niko 1 - 5
Pöyri Henrik - Taponen Arttu 3 - 5

6. kierros, hävinneiden puoli

Luoma Anssi - Penttilä Erik 5 - 1
Myllymäki Niko - Taponen Arttu 5 - 3

7. kierros, hävinneiden puoli

Keskinen Kauko - Luoma Anssi 6 - 1
Saariaho Sami - Myllymäki Niko 3 - 6

Semifinaali

Gustafsson Jesse - Myllymäki Niko 6 - 2
Kiiski Kimmo - Keskinen Kauko 6 - 2

Finaali

Gustafsson Jesse - Kiiski Kimmo 5 - 6


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU