Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 9-pallon B-parimestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 13.04.2019



Kuvassa parit Mikko Nenonen / Teemu Asplund ja Petteri Pärssinen / Vesa Paasivirta



Kuvassa pronssiparit Rabiah Elmur / Jan Launo ja Mika Toikkanen / Arttu Taponen

Lopputulokset

1.   Paasivirta Vesa / Pärssinen Petteri
2.   Asplund Teemu / Nenonen Mikko
3.   Toikkanen Mika / Taponen Arttu
      Launo Jan / Elmur Rabiah
5.   Huovinen Jarkko / Laakkonen Janne
      Nurminen Ossi / Ylimäki Olli
      Virkki Jyri / Hurmansalo Jukka
      Neijonen Asko / Salonen Mika (Pooligans)
9.   Vehmas Ville / Meghjee Kasim
      Ruokonen Sari / Selin Carita
      Latvus Joona / Kultalahti Mika
      Niemi Esa / Vilen Marko
13.  Mäkinen Jarno / Tammilehto Onni
      Penttinen Timo /Ylä-Häkkinen Jarkko
      Koskimäki Hannu / Rantanen Kati
      Seppälä Joni / Talvio Kai
17.  Mustonen Sanna / Levänaho Sari
      Väätäinen Minna / Hursti Ville
      Vainio Kari / Ortiz Aleksi
      Lunden Noora / Lunden Marko
      Kalho Mika / Martikainen Kari-Pekka
      Hepo-oja Pentti / Korhonen Jussi
      Kellokoski Juha / Mesiranta Ville
      Paasivirta Aleksi / Savolainen Joni
25.  Häkkinen Petri / Ruusuvuori Hannu
      Tuominen Tuukka / Lindroos Jan
      Ristilä Riku / Myllykangas Pasi
      Kunnola Pekka / Puotiniemi Mikko
      Vimpari Ari / Rissanen Maarit
      Hirvonen Ari / Järvinen Juha

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Ruokonen/Selin - W.O. 5 - 0
Koskimäki/Rantanen - Paasivirta/Savolainen 5 - 4
Paasivirta/Pärssinen - Hirvonen/Järvinen 5 - 1
Seppälä/Talvio - Kalho/Martikainen 3 - 5
Vimpari/Rissanen - Launo/Elmur 0 - 5
Niemi/Vilen - Hepo-oja/Korhonen 5 - 0
Kunnola/Puotiniemi - Kellokoski/Mesiranta 3 - 5
Vehmas/Meghjee - Virkki/Hurmansalo 5 - 0
Asplund/Nenonen - Neijonen/Salonen 5 - 2
Toikkanen/Taponen - Ristilä/Myllykangas 5 - 2
Vainio/Ortiz - Mäkinen/Tammilehto 2 - 5
Tuominen/Lindroos - Nurminen/Ylimäki 4 - 5
Häkkinen/Ruusuvuori - Lunden/Lunden 3 - 5
Huovinen/Laakkonen - Väätäinen/Hursti 5 - 1
Mustonen/Levänaho - Latvus/Kultalahti 2 - 5
Penttinen/Ylä-Häkkinen - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Ruokonen/Selin - Koskimäki/Rantanen 5 - 1
Paasivirta/Pärssinen - Kalho/Martikainen 5 - 4
Launo/Elmur - Niemi/Vilen 5 - 3
Kellokoski/Mesiranta - Vehmas/Meghjee 3 - 5
Asplund/Nenonen - Toikkanen/Taponen 5 - 2
Mäkinen/Tammilehto - Nurminen/Ylimäki 1 - 5
Lunden/Lunden - Huovinen/Laakkonen 4 - 5
Latvus/Kultalahti - Penttinen/Ylä-Häkkinen 5 - 3

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Paasivirta/Savolainen 0 - 0
Hirvonen/Järvinen - Seppälä/Talvio 1 - 5
Vimpari/Rissanen - Hepo-oja/Korhonen 2 - 5
Kunnola/Puotiniemi - Virkki/Hurmansalo 0 - 5
Neijonen/Salonen - Ristilä/Myllykangas 5 - 2
Vainio/Ortiz - Tuominen/Lindroos 5 - 3
Häkkinen/Ruusuvuori - Väätäinen/Hursti 3 - 5
Mustonen/Levänaho - W.O. 5 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Ruokonen/Selin - Paasivirta/Pärssinen 3 - 5
Launo/Elmur - Vehmas/Meghjee 5 - 2
Asplund/Nenonen - Nurminen/Ylimäki 4 - 5
Huovinen/Laakkonen - Latvus/Kultalahti 5 - 1

3. kierros, hävinneiden puoli

Niemi/Vilen - Paasivirta/Savolainen 5 - 2
Kellokoski/Mesiranta - Seppälä/Talvio 3 - 5
Koskimäki/Rantanen - Hepo-oja/Korhonen 5 - 1
Kalho/Martikainen - Virkki/Hurmansalo 4 - 5
Lunden/Lunden - Neijonen/Salonen 3 - 5
Penttinen/Ylä-Häkkinen - Vainio/Ortiz 5 - 2
Toikkanen/Taponen - Väätäinen/Hursti 5 - 2
Mäkinen/Tammilehto - Mustonen/Levänaho 5 - 3

4. kierros, hävinneiden puoli

Niemi/Vilen - Seppälä/Talvio 5 - 2
Koskimäki/Rantanen - Virkki/Hurmansalo 4 - 5
Neijonen/Salonen - Penttinen/Ylä-Häkkinen 5 - 1
Toikkanen/Taponen - Mäkinen/Tammilehto 5 - 2

5. kierros, hävinneiden puoli

Asplund/Nenonen - Niemi/Vilen 5 - 4
Latvus/Kultalahti - Virkki/Hurmansalo 2 - 5
Ruokonen/Selin - Neijonen/Salonen 0 - 5
Vehmas/Meghjee - Toikkanen/Taponen 1 - 5

8 Cup

Paasivirta/Pärssinen - Neijonen/Salonen 5 - 2
Launo/Elmur - Virkki/Hurmansalo 5 - 4
Nurminen/Ylimäki - Toikkanen/Taponen 2 - 5
Huovinen/Laakkonen - Asplund/Nenonen 3 - 5

Semifinaali

Paasivirta/Pärssinen - Launo/Elmur 5 - 3
Toikkanen/Taponen - Asplund/Nenonen 2 - 5

Finaali

Paasivirta/Pärssinen - Asplund/Nenonen 5 - 4


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU