Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Seniorien Pirkanmaan 9-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 30.03.2019



Kuvassa kärkinelikko Jukka Karjalainen, Aki Heiskanen, Teppo Rantanen ja Jussi Rajala

Lopputulokset

1.   Rantanen Teppo
2.   Heiskanen Aki, Playboys
3.   Rajala Jussi, PPP 3
      Karjalainen Jukka, BC/X
5.   Haapasaari Jarno, NB-Team
      Tammilehto Onni, KööGB
      Vilen Marko, Pool Fiction
      Tuominen Janne, PPP 1
9.   Herukka Marko, Bar Backyard 1
      Rantanen Jarmo, Välibaari 1
      Pulliainen Toni, Playboys
      Kolehmainen Tomi, Old Bronx 1
13.  Ylimäki Olli, GP Diesel
      Heinämäki Marko
      Räisänen Sami, Galaxie Losers
      Ahonen Pasi, NB-Team
17.  Mäkinen Jarno, KööGB
      Elmur Rabiah, GP Diesel
      Vankka Antti, Old Bronx 1
      Kvick Toni, TVB Blues
      Laurila Markus, Playboys
      Saariaho Sami, BKS Starat

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Pulliainen Toni - W.O. 5 - 0
Saariaho Sami - Heiskanen Aki 2 - 5
Rantanen Jarmo - W.O. 5 - 0
Kvick Toni - W.O. 5 - 0
Kolehmainen Tomi - W.O. 5 - 0
Karjalainen Jukka - Laurila Markus 5 - 2
Ahonen Pasi - Räisänen Sami 5 - 3
Herukka Marko - W.O. 5 - 0
Ylimäki Olli - W.O. 5 - 0
Rantanen Teppo - Vankka Antti 5 - 0
Haapasaari Jarno - Vilen Marko 1 - 5
Mäkinen Jarno - W.O. 5 - 0
Tammilehto Onni - W.O. 5 - 0
Heinämäki Marko - W.O. 5 - 0
Tuominen Janne - Rajala Jussi 3 - 5
Elmur Rabiah - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Pulliainen Toni - Heiskanen Aki 1 - 5
Rantanen Jarmo - Kvick Toni 5 - 2
Kolehmainen Tomi - Karjalainen Jukka 0 - 5
Ahonen Pasi - Herukka Marko 1 - 5
Ylimäki Olli - Rantanen Teppo 1 - 5
Vilen Marko - Mäkinen Jarno 5 - 0
Tammilehto Onni - Heinämäki Marko 5 - 3
Rajala Jussi - Elmur Rabiah 5 - 4

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Saariaho Sami 0 - 5
W.O. - Laurila Markus 0 - 5
Räisänen Sami - W.O. 5 - 0
W.O. - Vankka Antti 0 - 5
Haapasaari Jarno - W.O. 5 - 0
Tuominen Janne - W.O. 5 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Heiskanen Aki - Rantanen Jarmo 5 - 0
Karjalainen Jukka - Herukka Marko 5 - 4
Rantanen Teppo - Vilen Marko 5 - 2
Tammilehto Onni - Rajala Jussi 2 - 5

3. kierros, hävinneiden puoli

Kolehmainen Tomi - Saariaho Sami 5 - 4
Ahonen Pasi - W.O. 5 - 0
Pulliainen Toni - Laurila Markus 5 - 0
Kvick Toni - Räisänen Sami 0 - 5
Heinämäki Marko - Vankka Antti 5 - 1
Elmur Rabiah - Haapasaari Jarno 0 - 5
Ylimäki Olli - W.O. 5 - 0
Mäkinen Jarno - Tuominen Janne 3 - 5

4. kierros, hävinneiden puoli

Kolehmainen Tomi - Ahonen Pasi 5 - 4
Pulliainen Toni - Räisänen Sami 5 - 2
Heinämäki Marko - Haapasaari Jarno 1 - 5
Ylimäki Olli - Tuominen Janne 1 - 5

5. kierros, hävinneiden puoli

Vilen Marko - Kolehmainen Tomi 5 - 0
Tammilehto Onni - Pulliainen Toni 5 - 4
Rantanen Jarmo - Haapasaari Jarno 3 - 5
Herukka Marko - Tuominen Janne 4 - 5

8 Cup

Heiskanen Aki - Tuominen Janne 5 - 3
Karjalainen Jukka - Vilen Marko 5 - 1
Rantanen Teppo - Tammilehto Onni 5 - 0
Rajala Jussi - Haapasaari Jarno 5 - 3

Semifinaali

Heiskanen Aki - Karjalainen Jukka 5 - 2
Rantanen Teppo - Rajala Jussi 5 - 4

Finaali

Heiskanen Aki - Rantanen Teppo 3 - 5


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU