Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 8-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 09.03.2019



Kuvassa finalistit, hopeamitalisti Jani Jutila ja Pirkanmaan mestari Niko Myllymäki

Lopputulokset

1.   Myllymäki Niko, BC/X
2.   Jutila Jani, ProPool
3.   Ahonen Pasi, NB-Team
      Lehtinen Tom, BC/X
5.   Kiiski Kimmo, Hustlers
      Ahonen Olli, BC/X
      Meghjee Kasim, BK Nekala 2
      Virk Lavi, NB-Team
9.   Luoma Anssi, BC Old Factory
      Virkki Jyri, BKS Sisukkaat
      Alanen Sakari, Multsun Pantterit
      Stenfors Mikael, BKS Starat
      Karjalainen Jukka, BC/X
      Haikara Roni, BKS Starat
      Huttunen Jesse, Bar Backyard 1
      Saarinen Jani, BC Old Factory
17.  Vuorela Jarno, BC/X
      Rantanen Jarmo, Välibaari 1
      Talvio Kai, BKS Sisukkaat
      Vehmas Ville, Bar Backyard 1
      Övermark Eevertti, Playboys
      Saarela Ville, PPP 1
      Ristolainen Juha, Playboys
      Sainio Markus, Playboys
25.  Kolehmainen Tomi, Old Bronx 1
      Poussa Kalle, Multsun Pantterit
      Somero Sami, Hustlers
      Sacklen Timo, BKS Sankarit
      Taponen Arttu, BKS Sisukkaat
      Haapasaari Jarno, NB-Team
      Pihkala Vesa, PC-Tasanne
      Visakoivu Riku, Small Boys
33.  Niskanen Teemu, VBK
      Seppälä Joni, BKS Sisukkaat
      Nuolikoski Raine, ProPool
      Himanen Juhani, Välibaari 1
      Sallinen Janne, BKS Starat
      Pöyri Henrik, BKS Sankarit
      Järvinen Matti, PB Diesel

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Myllymäki Niko - W.O. 5 - 0
Virk Lavi - Lehtinen Tom 5 - 0
Meghjee Kasim - W.O. 5 - 0
Pihkala Vesa - W.O. 5 - 0
Järvinen Matti - W.O. 5 - 0
Övermark Eevertti - W.O. 5 - 0
Visakoivu Riku - W.O. 5 - 0
Huttunen Jesse - W.O. 5 - 0
Taponen Arttu - W.O. 5 - 0
Haapasaari Jarno - Haikara Roni 3 - 5
Stenfors Mikael - W.O. 5 - 0
Sainio Markus - W.O. 5 - 0
Ristolainen Juha - W.O. 5 - 0
Pöyri Henrik - W.O. 5 - 0
Sallinen Janne - Saarela Ville 2 - 5
Karjalainen Jukka - W.O. 5 - 0
Luoma Anssi - W.O. 5 - 0
Alanen Sakari - Jutila Jani 0 - 5
Virkki Jyri - W.O. 5 - 0
Nuolikoski Raine - W.O. 5 - 0
Ahonen Olli - W.O. 5 - 0
Himanen Juhani - W.O. 5 - 0
Saarinen Jani - Somero Sami 5 - 3
Sacklen Timo - W.O. 5 - 0
Vehmas Ville - W.O. 5 - 0
Kolehmainen Tomi - Rantanen Jarmo 5 - 3
Kiiski Kimmo - W.O. 5 - 0
Vuorela Jarno - W.O. 5 - 0
Talvio Kai - W.O. 5 - 0
Seppälä Joni - W.O. 5 - 0
Ahonen Pasi - Niskanen Teemu 5 - 1
Poussa Kalle - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Myllymäki Niko - Virk Lavi 2 - 5
Meghjee Kasim - Pihkala Vesa 5 - 1
Järvinen Matti - Övermark Eevertti 2 - 5
Visakoivu Riku - Huttunen Jesse 0 - 5
Taponen Arttu - Haikara Roni 1 - 5
Stenfors Mikael - Sainio Markus 3 - 5
Ristolainen Juha - Pöyri Henrik 5 - 3
Saarela Ville - Karjalainen Jukka 0 - 5
Luoma Anssi - Jutila Jani 2 - 5
Virkki Jyri - Nuolikoski Raine 5 - 3
Ahonen Olli - Himanen Juhani 5 - 4
Saarinen Jani - Sacklen Timo 5 - 2
Vehmas Ville - Kolehmainen Tomi 5 - 2
Kiiski Kimmo - Vuorela Jarno 5 - 2
Talvio Kai - Seppälä Joni 5 - 1
Ahonen Pasi - Poussa Kalle 5 - 3

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Lehtinen Tom 0 - 5
W.O. - Haapasaari Jarno 0 - 5
Sallinen Janne - W.O. 5 - 0
W.O. - Alanen Sakari 0 - 5
Somero Sami - W.O. 5 - 0
W.O. - Rantanen Jarmo 0 - 5
Niskanen Teemu - W.O. 5 - 0

3. kierros, hävinneiden puoli

Järvinen Matti - Lehtinen Tom 2 - 5
Visakoivu Riku - W.O. 5 - 0
Myllymäki Niko - W.O. 5 - 0
Pihkala Vesa - W.O. 5 - 0
Pöyri Henrik - Haapasaari Jarno 3 - 5
Saarela Ville - W.O. 5 - 0
Taponen Arttu - W.O. 5 - 0
Stenfors Mikael - Sallinen Janne 5 - 3
Himanen Juhani - Alanen Sakari 2 - 5
Sacklen Timo - W.O. 5 - 0
Luoma Anssi - W.O. 5 - 0
Nuolikoski Raine - Somero Sami 2 - 5
Seppälä Joni - Rantanen Jarmo 3 - 5
Poussa Kalle - W.O. 5 - 0
Kolehmainen Tomi - W.O. 5 - 0
Vuorela Jarno - Niskanen Teemu 5 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Virk Lavi - Meghjee Kasim 5 - 0
Övermark Eevertti - Huttunen Jesse 2 - 5
Haikara Roni - Sainio Markus 5 - 3
Ristolainen Juha - Karjalainen Jukka 2 - 5
Jutila Jani - Virkki Jyri 5 - 0
Ahonen Olli - Saarinen Jani 5 - 4
Vehmas Ville - Kiiski Kimmo 2 - 5
Talvio Kai - Ahonen Pasi 2 - 5

4. kierros, hävinneiden puoli

Lehtinen Tom - Visakoivu Riku 5 - 3
Myllymäki Niko - Pihkala Vesa 5 - 1
Haapasaari Jarno - Saarela Ville 4 - 5
Taponen Arttu - Stenfors Mikael 0 - 5
Alanen Sakari - Sacklen Timo 5 - 1
Luoma Anssi - Somero Sami 5 - 1
Rantanen Jarmo - Poussa Kalle 5 - 1
Kolehmainen Tomi - Vuorela Jarno 0 - 5

5. kierros, hävinneiden puoli

Sainio Markus - Lehtinen Tom 4 - 5
Ristolainen Juha - Myllymäki Niko 3 - 5
Meghjee Kasim - Saarela Ville 5 - 4
Övermark Eevertti - Stenfors Mikael 0 - 5
Vehmas Ville - Alanen Sakari 0 - 5
Talvio Kai - Luoma Anssi 2 - 5
Virkki Jyri - Rantanen Jarmo 5 - 4
Saarinen Jani - Vuorela Jarno 5 - 4

16 Cup

Virk Lavi - Saarinen Jani 5 - 3
Huttunen Jesse - Myllymäki Niko 3 - 5
Haikara Roni - Lehtinen Tom 1 - 5
Karjalainen Jukka - Meghjee Kasim 0 - 5
Jutila Jani - Stenfors Mikael 5 - 4
Ahonen Olli - Alanen Sakari 5 - 2
Kiiski Kimmo - Virkki Jyri 5 - 1
Ahonen Pasi - Luoma Anssi 5 - 3

Puolivälierät

Virk Lavi - Myllymäki Niko 3 - 5
Lehtinen Tom - Meghjee Kasim 5 - 0
Jutila Jani - Ahonen Olli 5 - 2
Kiiski Kimmo - Ahonen Pasi 2 - 5

Semifinaali

Myllymäki Niko - Lehtinen Tom 5 - 3
Jutila Jani - Ahonen Pasi 5 - 0

Finaali

Myllymäki Niko - Jutila Jani 5 - 1


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU