Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Seniorien MN50 Pirkanmaan 10-mestaruuskisojen tulokset

Ravintola Peyton Place 02.03.2019



Kuvassa MN50-sarjan seniorimestari Sakari "Saku" Alanen ja hopeamies Janne Sallinen



Kuvassa Porista saakka mestaruusjahtiin tullut pronssimitalisti Antti Rantanen



Kuvassa Team Kädettömät -joukkueen liigapelaaja, pronssimitalisti Hannu Koskimäki

Lopputulokset

1.   Alanen Sakari, Multsun Pantterit
2.   Sallinen Janne, BKS Starat
3.   Rantanen Antti
      Koskimäki Hannu, Team Kädettömät
5.   Poussa Kalle, Multsun Pantterit
      Keskinen Kauko, Playboys
      Järvinen Matti, PB Diesel
      Vimpari Ari, BTV
9.   Sainio Juha, Small Boys
      Paasivirta Vesa, PPP 3
      Riippa Jukka
      Neijonen Asko, Pooligans
13.  Visakoivu Riku, Small Boys
      Hirvonen Rauli, PC-Tasanne
      Rantanen Mikko
      Hepo-oja Harri, Small Boys
17.  Loppela Kimmo, BKS Starat
      Talvio Kai, BKS Sisukkaat
      Penttinen Timo, Pooligans
      Pärssinen Petteri, Ratsumestari 1
      Pihkala Vesa, PC-Tasanne

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Sallinen Janne - W.O. 5 - 0
Koskimäki Hannu - Neijonen Asko 5 - 4
Keskinen Kauko - W.O. 5 - 0
Rantanen Mikko - W.O. 5 - 0
Pihkala Vesa - W.O. 5 - 0
Sainio Juha - Pärssinen Petteri 5 - 0
Järvinen Matti - Penttinen Timo 5 - 4
Hepo-oja Harri - W.O. 5 - 0
Vimpari Ari - W.O. 5 - 0
Poussa Kalle - Hirvonen Rauli 5 - 4
Alanen Sakari - W.O. 5 - 0
Visakoivu Riku - W.O. 5 - 0
Riippa Jukka - W.O. 5 - 0
Talvio Kai - W.O. 5 - 0
Rantanen Antti - Loppela Kimmo 5 - 1
Paasivirta Vesa - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Sallinen Janne - Koskimäki Hannu 5 - 2
Keskinen Kauko - Rantanen Mikko 5 - 2
Pihkala Vesa - Sainio Juha 1 - 5
Järvinen Matti - Hepo-oja Harri 5 - 1
Vimpari Ari - Poussa Kalle 5 - 1
Alanen Sakari - Visakoivu Riku 5 - 1
Riippa Jukka - Talvio Kai 5 - 4
Rantanen Antti - Paasivirta Vesa 5 - 1

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Neijonen Asko 0 - 5
W.O. - Pärssinen Petteri 0 - 5
Penttinen Timo - W.O. 5 - 0
W.O. - Hirvonen Rauli 0 - 5
Loppela Kimmo - W.O. 5 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Sallinen Janne - Keskinen Kauko 5 - 3
Sainio Juha - Järvinen Matti 2 - 5
Vimpari Ari - Alanen Sakari 0 - 5
Riippa Jukka - Rantanen Antti 2 - 5

3. kierros, hävinneiden puoli

Pihkala Vesa - Neijonen Asko 3 - 5
Hepo-oja Harri - W.O. 5 - 0
Koskimäki Hannu - Pärssinen Petteri 5 - 1
Rantanen Mikko - Penttinen Timo 5 - 3
Talvio Kai - Hirvonen Rauli 4 - 5
Paasivirta Vesa - W.O. 5 - 0
Poussa Kalle - W.O. 5 - 0
Visakoivu Riku - Loppela Kimmo 5 - 1

4. kierros, hävinneiden puoli

Neijonen Asko - Hepo-oja Harri 5 - 0 (Hepo-oja DNS)
Koskimäki Hannu - Rantanen Mikko 5 - 4
Hirvonen Rauli - Paasivirta Vesa 1 - 5
Poussa Kalle - Visakoivu Riku 5 - 2

5. kierros, hävinneiden puoli

Vimpari Ari - Neijonen Asko 5 - 2
Riippa Jukka - Koskimäki Hannu 3 - 5
Keskinen Kauko - Paasivirta Vesa 5 - 0
Sainio Juha - Poussa Kalle 0 - 5

8 Cup

Sallinen Janne - Vimpari Ari 5 - 0 (Vimpari DNS)
Järvinen Matti - Koskimäki Hannu 2 - 5
Alanen Sakari - Keskinen Kauko 5 - 3
Rantanen Antti - Poussa Kalle 5 - 1

Semifinaali

Sallinen Janne - Koskimäki Hannu 6 - 0
Alanen Sakari - Rantanen Antti 6 - 5

Finaali

Sallinen Janne - Alanen Sakari 2 - 6


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU