Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 9-pallon B-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 02.02.2019

Lopputulokset

1.   Laakkonen Janne, VBK
2.   Huovinen Jarkko, VBK
3.   Haverinen Aki, TVB Blues
      Meghjee Kasim, BK Nekala 2
5.   Pitkäranta Mika, Saluunan Sheriffit 1
      Puotiniemi Mikko, VBK
      Salmela Marko, Pooligans
      Honkaluoma Jukka, BTV
9.   Vehmas Ville, Bar Backyard 1
      Hursti Ville, PPP 2
      Hurmansalo Jukka, BKS Sisukkaat
      Paasivirta Vesa, PPP 3
      Ylimäki Olli, GP Diesel
      Pärssinen Petteri, Ratsumestari 1
      Taponen Arttu, BKS Sisukkaat
      Asplund Teemu, Bäckkäri 1
17.  Herukka Marko, Bar Backyard 1
      Niemi Esa, Pool Fiction
      Väätäinen Minna, PPP 2
      Silvennoinen Mauri, Tampereen A-Kilta
      Vilen Marko, Pool Fiction
      Myllykangas Pasi, Suoraman Pub
      Toiviainen Teemu, VBK
      Kunnola Pekka, VBK
25.  Lindroos Jan, Team Milla
      Talvio Kai, BKS Sisukkaat
      Ruokonen Sari, KööGB
      Vimpari Ari, BTV
      Järvinen Matti, PB Diesel
      Korhonen Niko, Allaspojat
      Laine Mika, Bar Backyard 1
      Selin Carita, KööGB
33.  Seppälä Joni, BKS Sisukkaat
      Mäkinen Jarno, KööGB
      Hirvonen Ari, GP Diesel
      Koivula Jarmo, Allaspojat
      Salonen Sulo, Team Milla
      Ylä-Häkkinen Jarkko, Pooligans
      Järvinen Juha, Team Milla
      Mustonen Sanna, PB Diesel
      Niska Mikko, VBK
      Kvick Toni, TVB Blues
      Pylkki Jonne, Ratsumestari 1
      Pihkala Vesa, PC-Tasanne
      Ristilä Riku, Backyard Predators
      Niskanen Teemu, VBK
      Elmur Rabiah, GP Diesel
      Neijonen Asko, Pooligans
49.  Kultalahti Mika, Bäckkäri 1
      Rissanen Maarit, BTV
      Tuominen Tuukka, Team Milla
      Nenonen Mikko, Bäckkäri 1
      Virtanen Veka, Team Milla
      Hirvonen Jussi, Suoraman Pub
      Kiviaid-Rantanen Maris, PB Diesel
      Siekkeli Jussi, Suoraman Pub
      Kalho Mika, PPP 2
      Koskimäki Hannu, Team Kädettömät

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Laine Mika - W.O. 5 - 0
Selin Carita - Myllykangas Pasi 2 - 5
Ristilä Riku - Elmur Rabiah 5 - 3
Koskimäki Hannu - Asplund Teemu 3 - 5
Kalho Mika - Neijonen Asko 2 - 5
Honkaluoma Jukka - Niskanen Teemu 5 - 3
Salmela Marko - Siekkeli Jussi 5 - 2
Meghjee Kasim - Taponen Arttu 5 - 4
Pärssinen Petteri - W.O. 5 - 0
Vilen Marko - Pihkala Vesa 5 - 3
Hursti Ville - Järvinen Matti 1 - 5
Kiviaid-Rantanen Maris - Kunnola Pekka 3 - 5
Kvick Toni - Ylimäki Olli 2 - 5
Hirvonen Jussi - Korhonen Niko 1 - 5
Pylkki Jonne - Niska Mikko 5 - 3
Toiviainen Teemu - W.O. 5 - 0
Niemi Esa - W.O. 5 - 0
Vehmas Ville - Mustonen Sanna 5 - 2
Virtanen Veka - Paasivirta Vesa 2 - 5
Vimpari Ari - Ruokonen Sari 1 - 5
Laakkonen Janne - Ylä-Häkkinen Jarkko 5 - 2
Puotiniemi Mikko - Nenonen Mikko 5 - 1
Herukka Marko - Salonen Sulo 5 - 1
Järvinen Juha - W.O. 5 - 0
Haverinen Aki - Koivula Jarmo 5 - 0
Tuominen Tuukka - Huovinen Jarkko 0 - 5
Rissanen Maarit - Lindroos Jan 1 - 5
Silvennoinen Mauri - Talvio Kai 5 - 2
Kultalahti Mika - Hurmansalo Jukka 2 - 5
Mäkinen Jarno - Väätäinen Minna 2 - 5
Pitkäranta Mika - Seppälä Joni 5 - 3
Hirvonen Ari - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Laine Mika - Myllykangas Pasi 1 - 5
Ristilä Riku - Asplund Teemu 1 - 5
Neijonen Asko - Honkaluoma Jukka 0 - 5
Salmela Marko - Meghjee Kasim 2 - 5
Pärssinen Petteri - Vilen Marko 5 - 3
Järvinen Matti - Kunnola Pekka 2 - 5
Ylimäki Olli - Korhonen Niko 5 - 1
Pylkki Jonne - Toiviainen Teemu 4 - 5
Niemi Esa - Vehmas Ville 5 - 0
Paasivirta Vesa - Ruokonen Sari 5 - 0
Laakkonen Janne - Puotiniemi Mikko 5 - 0
Herukka Marko - Järvinen Juha 5 - 2
Haverinen Aki - Huovinen Jarkko 5 - 4
Lindroos Jan - Silvennoinen Mauri 4 - 5
Hurmansalo Jukka - Väätäinen Minna 2 - 5
Pitkäranta Mika - Hirvonen Ari 5 - 3

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Selin Carita 0 - 5
Elmur Rabiah - Koskimäki Hannu 5 - 3
Kalho Mika - Niskanen Teemu 4 - 5
Siekkeli Jussi - Taponen Arttu 3 - 5
W.O. - Pihkala Vesa 0 - 5
Hursti Ville - Kiviaid-Rantanen Maris 5 - 4
Kvick Toni - Hirvonen Jussi 5 - 3
Niska Mikko - W.O. 5 - 0
W.O. - Mustonen Sanna 0 - 5
Virtanen Veka - Vimpari Ari 4 - 5
Ylä-Häkkinen Jarkko - Nenonen Mikko 5 - 4
Salonen Sulo - W.O. 5 - 0
Koivula Jarmo - Tuominen Tuukka 5 - 2
Rissanen Maarit - Talvio Kai 0 - 5
Kultalahti Mika - Mäkinen Jarno 2 - 5
Seppälä Joni - W.O. 5 - 0

3. kierros, hävinneiden puoli

Neijonen Asko - Selin Carita 1 - 5
Salmela Marko - Elmur Rabiah 5 - 3
Laine Mika - Niskanen Teemu 5 - 2
Ristilä Riku - Taponen Arttu 3 - 5
Korhonen Niko - Pihkala Vesa 5 - 2
Pylkki Jonne - Hursti Ville 3 - 5
Vilen Marko - Kvick Toni 5 - 4
Järvinen Matti - Niska Mikko 5 - 1
Puotiniemi Mikko - Mustonen Sanna 5 - 2
Järvinen Juha - Vimpari Ari 3 - 5
Vehmas Ville - Ylä-Häkkinen Jarkko 5 - 3
Ruokonen Sari - Salonen Sulo 5 - 4
Hurmansalo Jukka - Koivula Jarmo 5 - 2
Hirvonen Ari - Talvio Kai 3 - 5
Huovinen Jarkko - Mäkinen Jarno 5 - 1
Lindroos Jan - Seppälä Joni 5 - 2

3. kierros, voittaneiden puoli

Myllykangas Pasi - Asplund Teemu 0 - 5
Honkaluoma Jukka - Meghjee Kasim 3 - 5
Pärssinen Petteri - Kunnola Pekka 5 - 4
Ylimäki Olli - Toiviainen Teemu 5 - 2
Niemi Esa - Paasivirta Vesa 3 - 5
Laakkonen Janne - Herukka Marko 5 - 1
Haverinen Aki - Silvennoinen Mauri 5 - 4
Väätäinen Minna - Pitkäranta Mika 4 - 5

4. kierros, hävinneiden puoli

Selin Carita - Salmela Marko 1 - 5
Laine Mika - Taponen Arttu 3 - 5
Korhonen Niko - Hursti Ville 3 - 5
Vilen Marko - Järvinen Matti 5 - 4
Puotiniemi Mikko - Vimpari Ari 5 - 1
Vehmas Ville - Ruokonen Sari 5 - 3
Hurmansalo Jukka - Talvio Kai 5 - 1
Huovinen Jarkko - Lindroos Jan 5 - 0

5. kierros, hävinneiden puoli

Kunnola Pekka - Salmela Marko 1 - 5
Toiviainen Teemu - Taponen Arttu 4 - 5
Myllykangas Pasi - Hursti Ville 2 - 5
Honkaluoma Jukka - Vilen Marko 5 - 0
Silvennoinen Mauri - Puotiniemi Mikko 3 - 5
Väätäinen Minna - Vehmas Ville 0 - 5
Niemi Esa - Hurmansalo Jukka 3 - 5
Herukka Marko - Huovinen Jarkko 1 - 5

16 Cup

Asplund Teemu - Honkaluoma Jukka 3 - 5
Meghjee Kasim - Taponen Arttu 5 - 1
Pärssinen Petteri - Salmela Marko 2 - 5
Ylimäki Olli - Huovinen Jarkko 3 - 5
Paasivirta Vesa - Puotiniemi Mikko 4 - 5
Laakkonen Janne - Hurmansalo Jukka 5 - 0
Haverinen Aki - Hursti Ville 5 - 1
Pitkäranta Mika - Vehmas Ville 5 - 2

Puolivälierät

Honkaluoma Jukka - Meghjee Kasim 1 - 5
Salmela Marko - Huovinen Jarkko 4 - 5
Puotiniemi Mikko - Laakkonen Janne 2 - 5
Haverinen Aki - Pitkäranta Mika 5 - 4

Semifinaali

Meghjee Kasim - Huovinen Jarkko 2 - 5
Laakkonen Janne - Haverinen Aki 5 - 4

Finaali

Huovinen Jarkko - Laakkonen Janne 4 - 5


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU