Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Seniorien MN50 Pirkanmaan 8-mestaruuskisojen tulokset

Ravintola Peyton Place 27.10.2018



Kuvassa toiseksi sijoittunut Vesa Paasivirta ja Pirkanmaan mestari Janne Sallinen



Kuvassa pronssille yltänyt Small Boysin liigapelaaja Riku "Riksa" Visakoivu



Kuvassa mestaruuskilpailun toinen pronssimitalisti Juha "Maukka" Kumpulainen

Lopputulokset

1.   Sallinen Janne, BKS Starat
2.   Paasivirta Vesa, PPP 3
3.   Visakoivu Riku, Small Boys
      Kumpulainen Juha
5.   Penttinen Timo, Pooligans
      Loppela Kimmo, BKS Starat
      Pärssinen Petteri, Ratsumestari 1
      Haapanen Kari, Ratsumestari 1
9.   Koskimäki Hannu, Team Kädettömät
      Poussa Kalle, Multsun Pantterit
      Neijonen Asko, Pooligans
      Launo Jan, FD Semafori
13.  Talvio Kai, BKS Sisukkaat
      Hirvonen Rauli, PC-Tasanne
      Heinonen Jari, PPP 1
      Järvinen Juha, Team Milla
17.  Vainio Kari, Ratsumestari 2
      Lastunen Pekka
      Lunden Mika
      Hepo-oja Harri, Small Boys

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Neijonen Asko - W.O. 5 - 0
Hepo-oja Harri - Sallinen Janne 1 - 5
Kumpulainen Juha - W.O. 5 - 0
Heinonen Jari - W.O. 5 - 0
Pärssinen Petteri - W.O. 5 - 0
Launo Jan - W.O. 5 - 0
Järvinen Juha - W.O. 5 - 0
Koskimäki Hannu - W.O. 5 - 0
Penttinen Timo - W.O. 5 - 0
Loppela Kimmo - Poussa Kalle 5 - 3
Talvio Kai - W.O. 5 - 0
Haapanen Kari - W.O. 5 - 0
Paasivirta Vesa - W.O. 5 - 0
Lastunen Pekka - Lunden Mika 3 - 5
Vainio Kari - Visakoivu Riku 1 - 5
Hirvonen Rauli - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Neijonen Asko - Sallinen Janne 2 - 5
Kumpulainen Juha - Heinonen Jari 5 - 3
Pärssinen Petteri - Launo Jan 5 - 4
Järvinen Juha - Koskimäki Hannu 3 - 5
Penttinen Timo - Loppela Kimmo 3 - 5
Talvio Kai - Haapanen Kari 2 - 5
Paasivirta Vesa - Lunden Mika 5 - 3
Visakoivu Riku - Hirvonen Rauli 5 - 2

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Hepo-oja Harri 0 - 4
W.O. - Poussa Kalle 0 - 4
W.O. - Lastunen Pekka 0 - 4
Vainio Kari - W.O. 4 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Sallinen Janne - Kumpulainen Juha 5 - 2
Pärssinen Petteri - Koskimäki Hannu 5 - 2
Loppela Kimmo - Haapanen Kari 5 - 3
Paasivirta Vesa - Visakoivu Riku 5 - 2

3. kierros, hävinneiden puoli

Launo Jan - Hepo-oja Harri 4 - 0
Järvinen Juha - W.O. 4 - 0
Neijonen Asko - W.O. 4 - 0
Heinonen Jari - W.O. 4 - 0
Lunden Mika - Poussa Kalle 0 - 4
Hirvonen Rauli - W.O. 4 - 0
Penttinen Timo - Lastunen Pekka 4 - 3
Talvio Kai - Vainio Kari 4 - 3

4. kierros, hävinneiden puoli

Launo Jan - Järvinen Juha 4 - 2
Neijonen Asko - Heinonen Jari 4 - 3
Poussa Kalle - Hirvonen Rauli 4 - 0
Penttinen Timo - Talvio Kai 4 - 1

5. kierros, hävinneiden puoli

Haapanen Kari - Launo Jan 4 - 1
Visakoivu Riku - Neijonen Asko 4 - 2
Kumpulainen Juha - Poussa Kalle 4 - 3
Koskimäki Hannu - Penttinen Timo 2 - 4

8 Cup

Sallinen Janne - Haapanen Kari 5 - 2
Pärssinen Petteri - Kumpulainen Juha 1 - 5
Loppela Kimmo - Visakoivu Riku 1 - 5
Paasivirta Vesa - Penttinen Timo 5 - 1

Semifinaali

Sallinen Janne - Kumpulainen Juha 5 - 2
Visakoivu Riku - Paasivirta Vesa 0 - 5

Finaali

Sallinen Janne - Paasivirta Vesa 5 - 4


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU