Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 9-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 28.04.2018



Kuvassa palkituista Niko Myllymäki, 9-pallomestari Abbas AL-marayati ja Nico Granat

Lopputulokset

1.   AL-marayati Abbas, PPN
2.   Myllymäki Niko, Hustlers
3.   Granat Nico, PPN
      Kivelä Jesse, Playboys
5.   Laakso Pauli
      Saarela Ville, PPP 1
      Hietanen Janne, Playboys
      Gustafsson Jesse, Hustlers
9.   Huttunen Jesse, Bar Backyard Pool
      Räisänen Sami, Galaxie Losers
      Valkila Toni, PPN
      Pajula Rami
      Poussa Kalle, Multsun Pantterit
      Launo Jan, FD Semafori
      Vlasov Mikko-Pekka, Tampereen A-Kilta
      Mattila Samuli, Siimaseuran Säkittäjät
17.  Pöyhönen Aki, Playboys
      Sallinen Janne, Siimaseuran Säkittäjät
      Ristolainen Juha, BC/X
      Luoma Anssi, BC Old Factory
      Virk Lavi, NB-Team
      Saariaho Sami, Siimaseuran Säkittäjät
      Keskinen Kauko, Playboys
      Laikkamaa Heikki, BC/X
25.  Mäkelä Tapio, FD Semafori
      Keskinen Tomi, PPP 1
      Karjalainen Jukka, BC/X
      Vuorela Jarno, Piljardikerho
      Kiiski Kimmo, Hustlers
      Hirvonen Jussi, Suoraman Pub 1
      Himanen Juhani, Välibaari 1
      Korpisaari Pirkka, FD Semafori
33.  Lahti Sami
      Loppela Kimmo, Siimaseuran Säkittäjät
      Väätäinen Minna, PPP 2
      Hurmansalo Jukka, Siimaseuran Sankarit
      Ahonen Pasi, NB-Team
      Sacklen Timo, Siimaseuran Sankarit
      Vimpari Ari, BTV
      Leppälä Eero, GP Diesel
      Visakoivu Riku, Small Boys
      Virkki Jyri, Siimaseuran Sisukkaat
      Taponen Arttu, Siimaseuran Sisukkaat
      Rantanen Jarmo, Välibaari 1
      Pasanen Tomi, Suoraman Pub 1
      Mäkiranta Ari, GP Diesel
      Häkkinen Petri, Välibaari 2
      Mäenpää Juho

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Kivelä Jesse - W.O. 6 - 0
Mäenpää Juho - Keskinen Kauko 3 - 6
Saariaho Sami - Häkkinen Petri 6 - 3
Himanen Juhani - W.O. 6 - 0
Virk Lavi - W.O. 6 - 0
Korpisaari Pirkka - Mäkiranta Ari 6 - 0
Vlasov Mikko-Pekka - Pasanen Tomi 6 - 1
Räisänen Sami - W.O. 6 - 0
Virkki Jyri - W.O. 6 - 0
Poussa Kalle - Laikkamaa Heikki 5 - 6
Taponen Arttu - Hietanen Janne 2 - 6
Visakoivu Riku - W.O. 6 - 0
Rantanen Jarmo - W.O. 6 - 0
Laakso Pauli - Kiiski Kimmo 6 - 2
Gustafsson Jesse - AL-marayati Abbas 2 - 6
Hirvonen Jussi - W.O. 6 - 0
Myllymäki Niko - W.O. 6 - 0
Leppälä Eero - Sacklen Timo 4 - 6
Pajula Rami - Vimpari Ari 6 - 0
Ristolainen Juha - W.O. 6 - 0
Pöyhönen Aki - W.O. 6 - 0
Mattila Samuli - Karjalainen Jukka 6 - 3
Ahonen Pasi - Vuorela Jarno 3 - 6
Valkila Toni - W.O. 6 - 0
Loppela Kimmo - W.O. 6 - 0
Hurmansalo Jukka - Granat Nico 3 - 6
Väätäinen Minna - Saarela Ville 0 - 6
Luoma Anssi - W.O. 6 - 0
Launo Jan - W.O. 6 - 0
Sallinen Janne - Mäkelä Tapio 6 - 1
Keskinen Tomi - Lahti Sami 6 - 4
Huttunen Jesse - W.O. 6 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Kivelä Jesse - Keskinen Kauko 6 - 3
Saariaho Sami - Himanen Juhani 6 - 2
Virk Lavi - Korpisaari Pirkka 6 - 5
Vlasov Mikko-Pekka - Räisänen Sami 6 - 3
Virkki Jyri - Laikkamaa Heikki 2 - 6
Hietanen Janne - Visakoivu Riku 6 - 2
Rantanen Jarmo - Laakso Pauli 2 - 6
AL-marayati Abbas - Hirvonen Jussi 6 - 1
Myllymäki Niko - Sacklen Timo 6 - 3
Pajula Rami - Ristolainen Juha 6 - 3
Pöyhönen Aki - Mattila Samuli 6 - 1
Vuorela Jarno - Valkila Toni 1 - 6
Loppela Kimmo - Granat Nico 0 - 6
Saarela Ville - Luoma Anssi 4 - 6
Launo Jan - Sallinen Janne 6 - 5
Keskinen Tomi - Huttunen Jesse 5 - 6

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Mäenpää Juho 0 - 6
Häkkinen Petri - W.O. 6 - 0
W.O. - Mäkiranta Ari 0 - 6
Pasanen Tomi - W.O. 6 - 0
W.O. - Poussa Kalle 0 - 6
Taponen Arttu - W.O. 6 - 0
W.O. - Kiiski Kimmo 0 - 6
Gustafsson Jesse - W.O. 6 - 0
W.O. - Leppälä Eero 0 - 6
Vimpari Ari - W.O. 6 - 0
W.O. - Karjalainen Jukka 0 - 6
Ahonen Pasi - W.O. 6 - 0
W.O. - Hurmansalo Jukka 0 - 6
Väätäinen Minna - W.O. 6 - 0
W.O. - Mäkelä Tapio 0 - 6
Lahti Sami - W.O. 6 - 0

3. kierros, hävinneiden puoli

Korpisaari Pirkka - Mäenpää Juho 6 - 3
Räisänen Sami - Häkkinen Petri 6 - 1
Keskinen Kauko - Mäkiranta Ari 6 - 1
Himanen Juhani - Pasanen Tomi 6 - 2
Rantanen Jarmo - Poussa Kalle 2 - 6
Hirvonen Jussi - Taponen Arttu 6 - 4
Virkki Jyri - Kiiski Kimmo 3 - 6
Visakoivu Riku - Gustafsson Jesse 4 - 6
Mattila Samuli - Leppälä Eero 6 - 0
Vuorela Jarno - Vimpari Ari 6 - 5
Sacklen Timo - Karjalainen Jukka 3 - 6
Ristolainen Juha - Ahonen Pasi 6 - 5
Sallinen Janne - Hurmansalo Jukka 6 - 4
Keskinen Tomi - Väätäinen Minna 6 - 0
Loppela Kimmo - Mäkelä Tapio 4 - 6
Saarela Ville - Lahti Sami 6 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Kivelä Jesse - Saariaho Sami 6 - 3
Virk Lavi - Vlasov Mikko-Pekka 3 - 6
Laikkamaa Heikki - Hietanen Janne 3 - 6
Laakso Pauli - AL-marayati Abbas 1 - 6
Myllymäki Niko - Pajula Rami 1 - 6
Pöyhönen Aki - Valkila Toni 4 - 6
Granat Nico - Luoma Anssi 6 - 2
Launo Jan - Huttunen Jesse 1 - 6

4. kierros, hävinneiden puoli

Korpisaari Pirkka - Räisänen Sami 0 - 6
Keskinen Kauko - Himanen Juhani 6 - 2
Poussa Kalle - Hirvonen Jussi 6 - 5
Kiiski Kimmo - Gustafsson Jesse 0 - 6
Mattila Samuli - Vuorela Jarno 6 - 3
Karjalainen Jukka - Ristolainen Juha 3 - 6
Sallinen Janne - Keskinen Tomi 6 - 3
Mäkelä Tapio - Saarela Ville 2 - 6

5. kierros, hävinneiden puoli

Laikkamaa Heikki - Räisänen Sami 1 - 6
Laakso Pauli - Keskinen Kauko 6 - 2
Saariaho Sami - Poussa Kalle 4 - 6
Virk Lavi - Gustafsson Jesse 5 - 6
Luoma Anssi - Mattila Samuli 1 - 6
Launo Jan - Ristolainen Juha 6 - 3
Myllymäki Niko - Sallinen Janne 6 - 4
Pöyhönen Aki - Saarela Ville 4 - 6

16 Cup

Kivelä Jesse - Mattila Samuli 6 - 0
Vlasov Mikko-Pekka - Gustafsson Jesse 4 - 6
Hietanen Janne - Launo Jan 6 - 4
AL-marayati Abbas - Poussa Kalle 6 - 0
Pajula Rami - Saarela Ville 0 - 6
Valkila Toni - Myllymäki Niko 5 - 6
Granat Nico - Räisänen Sami 6 - 2
Huttunen Jesse - Laakso Pauli 5 - 6

Puolivälierät

Kivelä Jesse - Gustafsson Jesse 6 - 2
Hietanen Janne - AL-marayati Abbas 1 - 6
Saarela Ville - Myllymäki Niko 1 - 6
Granat Nico - Laakso Pauli 6 - 3

Semifinaali

Kivelä Jesse - AL-marayati Abbas 3 - 6
Myllymäki Niko - Granat Nico 6 - 4

Finaali

AL-marayati Abbas - Myllymäki Niko 6 - 1


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU