Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 9-pallon parimestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 17.03.2018

Lopputulokset

1.   AL-marayati Abbas / Huttunen Jesse
2.   Myllymäki Niko / Kivelä Jesse
3.   Keskinen Kauko / Sallinen Janne
      Sacklen Timo / Virtanen Juha-Pekka
5.   Luostarinen Jyrki / Tuominen Janne
      Karjalainen Jukka / Ristolainen Juha
      Pöyri Henrik / Stenfors Mikael
      Virtaranta Jere / Haapaniemi Mikael
9.   Saarinen Jani / Luoma Anssi
      Somero Sami / Valkila Toni
      Müller Jami / Saariaho Sami
      Paasivirta Vesa / Penttinen Erik
13.  Koivula Jarmo / Peura Mika
      Sainio Markus / Ahonen Olli
      Räisänen Sami / Karppanen Toni
      Laikkamaa Heikki / Laurila Markus
17.  Keinonen Juha / Korhonen Niko
      Pasanen Tomi / Hirvonen Jussi
      Vuorela Jarno / Visakoivu Riku
      Pajula Rami / Mäkiranta Ari
      Pihkala Vesa / Nurminen Ossi
      Mattila Samuli / Haikara Roni
      Haverinen Aki / Salonen Mika (TVB Blues)
      Lehtinen Anssi / Himanen Juhani

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros        

Somero/Valkila - W.O. 5 - 0
Laikkamaa/Laurila - Mattila/Haikara 2 - 5
Virtaranta/Haapaniemi - Keskinen/Sallinen 5 - 1
Pihkala/Nurminen - W.O. 5 - 0
Pöyri/Stenfors - W.O. 5 - 0
Lehtinen/Himanen - Räisänen/Karppanen 5 - 4
Sacklen/Virtanen - Haverinen/Salonen 4 - 5
Saarinen/Luoma - W.O. 5 - 0
Luostarinen/Tuominen - W.O. 5 - 0
Pajula/Mäkiranta - Paasivirta/Penttinen 4 - 5
Vuorela/Visakoivu - Karjalainen/Ristolainen 3 - 5
Keinonen/Korhonen - W.O. 5 - 0
Müller/Saariaho - W.O. 5 - 0
Sainio/Ahonen - Pasanen/Hirvonen 5 - 4
Myllymäki/Kivelä - Koivula/Peura 5 - 1
AL-marayati/Huttunen - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Somero/Valkila - Mattila/Haikara 5 - 2
Virtaranta/Haapaniemi - Pihkala/Nurminen 5 - 0
Pöyri/Stenfors - Lehtinen/Himanen 5 - 4
Haverinen/Salonen - Saarinen/Luoma 2 - 5
Luostarinen/Tuominen - Paasivirta/Penttinen 3- 5
Karjalainen/Ristolainen - Keinonen/Korhonen 5 - 1
Müller/Saariaho - Sainio/Ahonen 5 - 4
Myllymäki/Kivelä - AL-marayati/Huttunen 5 - 0

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Laikkamaa/Laurila 0 - 5
Keskinen/Sallinen - W.O. 5 - 0
W.O. - Räisänen/Karppanen 0 - 5
Sacklen/Virtanen - W.O. 5 - 0
W.O. - Pajula/Mäkiranta 0 - 5
Vuorela/Visakoivu - W.O. 5 - 0
W.O. - Pasanen/Hirvonen 0 - 5
Koivula/Peura - W.O. 5 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Somero/Valkila - Virtaranta/Haapaniemi 1 - 5
Pöyri/Stenfors - Saarinen/Luoma 5 - 2
Paasivirta/Penttinen - Karjalainen/Ristolainen 2 - 5
Müller/Saariaho - Myllymäki/Kivelä 2 - 5

3. kierros, hävinneiden puoli

Lehtinen/Himanen - Laikkamaa/Laurila 4 - 5
Haverinen/Salonen - Keskinen/Sallinen 1 - 5
Mattila/Haikara - Räisänen/Karppanen 2 - 5
Pihkala/Nurminen - Sacklen/Virtanen 1 - 5
Sainio/Ahonen - Pajula/Mäkiranta 5 - 4
AL-marayati/Huttunen - Vuorela/Visakoivu 5 - 0
Luostarinen/Tuominen - Pasanen/Hirvonen 5 - 2
Keinonen/Korhonen - Koivula/Peura 2 - 5

4. kierros, hävinneiden puoli

Laikkamaa/Laurila - Keskinen/Sallinen 1 - 5
Räisänen/Karppanen - Sacklen/Virtanen 4 - 5
Sainio/Ahonen - AL-marayati/Huttunen 4 - 5
Luostarinen/Tuominen - Koivula/Peura 5 - 3

5. kierros, hävinneiden puoli

Paasivirta/Penttinen - Keskinen/Sallinen 1 - 5
Müller/Saariaho - Sacklen/Virtanen 4 - 5
Somero/Valkila - AL-marayati/Huttunen 1 - 5
Saarinen/Luoma - Luostarinen/Tuominen 2 - 5

8 Cup

Virtaranta/Haapaniemi - AL-marayati/Huttunen 3 - 6
Pöyri/Stenfors - Sacklen/Virtanen 3 - 6
Karjalainen/Ristolainen - Keskinen/Sallinen 3 - 6
Myllymäki/Kivelä - Luostarinen/Tuominen 6 - 2

Semifinaali

AL-marayati/Huttunen - Sacklen/Virtanen 6 - 1
Keskinen/Sallinen - Myllymäki/Kivelä 0 - 6

Finaali

AL-marayati/Huttunen - Myllymäki/Kivelä 6 - 4


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU