Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 9-pallon B-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 10.02.2018

Lopputulokset

1.   Laine Mika, Bar Backyard Pool
2.   Hirvonen Ari, GP Diesel
3.   Niemi Esa, Pool Fiction
      Pasanen Tomi, Suoraman Pub 1
5.   Hurmansalo Jukka, Siimaseuran Sankarit
      Levänaho Tero, PB Diesel
      Asplund Teemu, AP9
      Toiviainen Teemu, VBK
9.   Talvio Kai, Siimaseuran Sisukkaat
      Jokinen Janne, BC Penthouse
      Pihkala Vesa, PC-Tasanne
      Levänaho Sari, PB Diesel
      Korhonen Jussi, BTV
      Rissanen Maarit, BTV
      Laihonen Pasi, VBK
      Hirvonen Jussi, Suoraman Pub 1
17.  Koskimäki Hannu, Team Kädettömät
      Vimpari Ari, BTV
      Kvick Toni, TVB Blues
      Övermark Eevertti, Bar Backyard Pool
      Tuominen Tuukka, Team Milla
      Taponen Arttu, Siimaseuran Sisukkaat
      Paasivirta Aleksi, Team Kädettömät
      Väätäinen Minna, PPP 2
25.  Elmur Rabiah, GP Diesel
      Lehikoinen Kari, PC-Tasanne
      Mattila Elina (KööGB)
      Sacklen Timo, Siimaseuran Sankarit
      Virtanen Vesa, Team Milla
      Styrman Mikko, Pool Fiction
      Koivula Jarmo, Allaspojat
      Kivikko Hannu, Team Kädettömät
33.  Vehmas Ville, Bar Backyard Pool
      Latvus Joona, Team Lato
      Mustonen Sanna, PB Diesel
      Ylimäki Olli, GP Diesel
      Niskanen Teemu, VBK
      Kolehmainen Tomi, Old Bronx 1
      Selin Carita, KööGB
      Kivikkö Mirka, Team Lato
      Vihanto Harri, AP9
      Leppälä Eero, GP Diesel
      Ruokonen Sari, KööGB

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Pasanen Tomi - W.O. 5 - 0
Väätäinen Minna - Paasivirta Aleksi 4 - 5
Vihanto Harri - W.O. 5 - 0
Laihonen Pasi - W.O. 5 - 0
Ruokonen Sari - W.O. 5 - 0
Leppälä Eero - Toiviainen Teemu 0 - 5
Koivula Jarmo - Kivikko Hannu 0 - 5
Levänaho Tero - W.O. 5 - 0
Tuominen Tuukka - W.O. 5 - 0
Kivikkö Mirka - Korhonen Jussi 2 - 5
Selin Carita - W.O. 5 - 0
Asplund Teemu - W.O. 5 - 0
Talvio Kai - W.O. 5 - 0
Styrman Mikko - W.O. 5 - 0
Virtanen Vesa - Laine Mika 3 - 5
Taponen Arttu - W.O. 5 - 0
Mattila Elina - W.O. 5 - 0
Hirvonen Jussi - Rissanen Maarit 2 - 5
Ylimäki Olli - W.O. 5 - 0
Levänaho Sari - W.O. 5 - 0
Kolehmainen Tomi - W.O. 0 - 0
Hurmansalo Jukka - Niskanen Teemu 5 - 4
Sacklen Timo - Kvick Toni 5 - 2
Pihkala Vesa - W.O. 5 - 0
Elmur Rabiah - W.O. 5 - 0
Lehikoinen Kari - Jokinen Janne 3 - 5
Koskimäki Hannu - Latvus Joona 5 - 1
Övermark Eevertti - W.O. 5 - 0
Niemi Esa - W.O. 5 - 0
Mustonen Sanna - W.O. 5 - 0
Vehmas Ville - Hirvonen Ari 2 - 5
Vimpari Ari - W.O. 5 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Pasanen Tomi - Paasivirta Aleksi 5 - 0
Vihanto Harri - Laihonen Pasi 1 - 5
Ruokonen Sari - Toiviainen Teemu 1 - 5
Kivikko Hannu - Levänaho Tero 1 - 5
Tuominen Tuukka - Korhonen Jussi 1 - 5
Selin Carita - Asplund Teemu 2 - 5
Talvio Kai - Styrman Mikko 5 - 2
Laine Mika - Taponen Arttu 5 - 3
Mattila Elina - Rissanen Maarit 1 - 5
Ylimäki Olli - Levänaho Sari 1 - 5
Kolehmainen Tomi - Hurmansalo Jukka 3 - 5
Sacklen Timo - Pihkala Vesa 2 - 5
Elmur Rabiah - Jokinen Janne 1 - 5
Koskimäki Hannu - Övermark Eevertti 0 - 5
Niemi Esa - Mustonen Sanna 5 - 1
Hirvonen Ari - Vimpari Ari 5 - 3

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Väätäinen Minna 0 - 5
W.O. - Leppälä Eero 0 - 5
Koivula Jarmo - W.O. 5 - 0
W.O. - Kivikkö Mirka 0 - 5
Virtanen Vesa - W.O. 5 - 0
W.O. - Hirvonen Jussi 0 - 5
W.O. - Niskanen Teemu 0 - 5
Kvick Toni - W.O. 5 - 0
W.O. - Lehikoinen Kari 0 - 5
Latvus Joona - W.O. 5 - 0
Vehmas Ville - W.O. 5 - 0

3. kierros, hävinneiden puoli

Ruokonen Sari - Väätäinen Minna 4 - 5
Kivikko Hannu - W.O. 5 - 0
Paasivirta Aleksi - Leppälä Eero 5 - 4
Vihanto Harri - Koivula Jarmo 2 - 5
Styrman Mikko - Kivikkö Mirka 5 - 1
Taponen Arttu - W.O. 5 - 0
Tuominen Tuukka - W.O. 5 - 0
Selin Carita - Virtanen Vesa 0 - 5
Kolehmainen Tomi - Hirvonen Jussi 1 - 5
Sacklen Timo - W.O. 5 - 0
Mattila Elina - Niskanen Teemu 5 - 2
Ylimäki Olli - Kvick Toni 3 - 5
Mustonen Sanna - Lehikoinen Kari 4 - 5
Vimpari Ari - Latvus Joona 5 - 0
Elmur Rabiah - W.O. 5 - 0
Koskimäki Hannu - Vehmas Ville 5 - 2

3. kierros, voittaneiden puoli

Pasanen Tomi - Laihonen Pasi 5 - 4
Toiviainen Teemu - Levänaho Tero 5 - 3
Korhonen Jussi - Asplund Teemu 1 - 5
Talvio Kai - Laine Mika 2 - 5
Rissanen Maarit - Levänaho Sari 1 - 5
Hurmansalo Jukka - Pihkala Vesa 3 - 5
Jokinen Janne - Övermark Eevertti 5 - 3
Niemi Esa - Hirvonen Ari 4 - 5

4. kierros, hävinneiden puoli

Väätäinen Minna - Kivikko Hannu 5 - 2
Paasivirta Aleksi - Koivula Jarmo 5 - 2
Styrman Mikko - Taponen Arttu 4 - 5
Tuominen Tuukka - Virtanen Vesa 5 - 1
Hirvonen Jussi - Sacklen Timo 5 - 4
Mattila Elina - Kvick Toni 2 - 5
Lehikoinen Kari - Vimpari Ari 1 - 5
Elmur Rabiah - Koskimäki Hannu 3 - 5

5. kierros, hävinneiden puoli

Korhonen Jussi - Väätäinen Minna 5 - 2
Talvio Kai - Paasivirta Aleksi 5 - 1
Laihonen Pasi - Taponen Arttu 5 - 2
Levänaho Tero - Tuominen Tuukka 5 - 0
Övermark Eevertti - Hirvonen Jussi 4 - 5
Niemi Esa - Kvick Toni 5 - 2
Rissanen Maarit - Vimpari Ari 5 - 4
Hurmansalo Jukka - Koskimäki Hannu 5 - 4

16 Cup

Pasanen Tomi - Hirvonen Jussi 5 - 3
Toiviainen Teemu - Laihonen Pasi 5 - 3
Asplund Teemu - Rissanen Maarit 5 - 2
Laine Mika - Korhonen Jussi 5 - 4
Levänaho Sari - Niemi Esa 1 - 5
Pihkala Vesa - Levänaho Tero 1 - 5
Jokinen Janne - Hurmansalo Jukka 3 - 5
Hirvonen Ari - Talvio Kai 5 - 4

Puolivälierät

Pasanen Tomi - Toiviainen Teemu 5 - 0
Asplund Teemu - Laine Mika 1 - 5
Niemi Esa - Levänaho Tero 5 - 4
Hurmansalo Jukka - Hirvonen Ari 4 - 5

Semifinaali

Pasanen Tomi - Laine Mika 2 - 5
Niemi Esa - Hirvonen Ari 4 - 5

Finaali

Laine Mika - Hirvonen Ari 5 - 4


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU