Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Seniorien Pirkanmaan 10-mestaruuskisojen tulokset

Ravintola Peyton Place 27.01.2018

Lopputulokset

1.   Laakso Pauli
2.   Keskinen Kauko, Playboys
3.   Jutila Jani, PPN
      Pulliainen Toni, Playboys
5.   Pasanen Tomi, Suoraman Pub 1
      Vuorela Jarno, Piljardikerho
      Rantanen Antti
      Ahonen Pasi, NB-Team
9.   Rajala Jussi, PPP 4
      Saariaho Sami, Siimaseuran Säkittäjät
      Kettunen Juska, PPP 4
      Keskinen Tomi, PPP 1
13.  Heinonen Jari, PPP 1
      Käpylä Harri, LYPP
      Kalho Mika, PPP 2
      Laine Mika, Bar Backyard Pool
17.  Hirvonen Jussi, Suoraman Pub 1
      Sainio Juha, Small Boys
      Lunden Noora, PPP 2
      Visakoivu Riku, Small Boys
      Paasivirta Vesa, PPP 1
      Herukka Marko, Bar Backyard Pool
      Elmur Rabiah, GP Diesel
      Ylimäki Olli
25.  Rantanen Jarmo, Välibaari 1
      Vimpari Ari, BTV
      Väätäinen Minna, PPP 2
      Lunden Marko, PPP 2

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Pasanen Tomi - W.O. 5 - 0
Vuorela Jarno - Rajala Jussi 5 - 3
Rantanen Jarmo - Laine Mika 4 - 5
Kettunen Juska - Heinonen Jari 5 - 2
Keskinen Tomi - Paasivirta Vesa 5 - 3
Lunden Noora - Lunden Marko 5 - 4
Laakso Pauli - Käpylä Harri 5 - 1
W.O. - Ahonen Pasi 0 - 5
Keskinen Kauko - W.O. 5 - 0
Kalho Mika - Saariaho Sami 2 - 5
Visakoivu Riku - Herukka Marko 5 - 2
Jutila Jani - Väätäinen Minna 5 - 0
Hirvonen Jussi - Vimpari Ari 5 - 1
Elmur Rabiah - Pulliainen Toni 1 - 5
Sainio Juha - Rantanen Antti 1 - 5
W.O. - Ylimäki Olli 0 - 5

2. kierros, voittaneiden puoli

Pasanen Tomi - Vuorela Jarno 5 - 3
Laine Mika - Kettunen Juska 1 - 5
Keskinen Tomi - Lunden Noora 5 - 0
Laakso Pauli - Ahonen Pasi 5 - 1
Keskinen Kauko - Saariaho Sami 5 - 4
Visakoivu Riku - Jutila Jani 4 - 5
Hirvonen Jussi - Pulliainen Toni 0 - 5
Rantanen Antti - Ylimäki Olli 5 - 0

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Rajala Jussi 0 - 5
Rantanen Jarmo - Heinonen Jari 2 - 5
Paasivirta Vesa - Lunden Marko 5 - 4
Käpylä Harri - W.O. 5 - 0
W.O. - Kalho Mika 0 - 5
Herukka Marko - Väätäinen Minna 5 - 4
Vimpari Ari - Elmur Rabiah 3 - 5
Sainio Juha - W.O. 5 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Pasanen Tomi - Kettunen Juska 5 - 2
Keskinen Tomi - Laakso Pauli 1 - 5
Keskinen Kauko - Jutila Jani 5 - 2
Pulliainen Toni - Rantanen Antti 5 - 4

3. kierros, hävinneiden puoli

Hirvonen Jussi - Rajala Jussi 3 - 5
Ylimäki Olli - Heinonen Jari 1 - 5
Saariaho Sami - Paasivirta Vesa 5 - 1
Visakoivu Riku - Käpylä Harri 3 - 5
Lunden Noora - Kalho Mika 0 - 5
Ahonen Pasi - Herukka Marko 5 - 4
Vuorela Jarno - Elmur Rabiah 5 - 1
Laine Mika - Sainio Juha 5 - 2

4. kierros, hävinneiden puoli

Rajala Jussi - Heinonen Jari 5 - 4
Saariaho Sami - Käpylä Harri 5 - 2
Kalho Mika - Ahonen Pasi 4 - 5
Vuorela Jarno - Laine Mika 5 - 2

5. kierros, hävinneiden puoli

Rajala Jussi - Jutila Jani 3 - 5
Saariaho Sami - Rantanen Antti 3 - 5
Ahonen Pasi - Kettunen Juska 5 - 3
Vuorela Jarno - Keskinen Tomi 5 - 2

8 Cup

Pasanen Tomi - Jutila Jani 1 - 5
Laakso Pauli - Vuorela Jarno 5 - 4
Keskinen Kauko - Rantanen Antti 5 - 4
Pulliainen Toni - Ahonen Pasi 5 - 1

Semifinaali

Jutila Jani - Laakso Pauli 4 - 5
Keskinen Kauko - Pulliainen Toni 5 - 2

Finaali

Laakso Pauli - Keskinen Kauko 5 - 4


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU