Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Seniorien MN50 Pirkanmaan 8-mestaruuskisojen tulokset

Ravintola Peyton Place 04.11.2017

Lopputulokset

1.   Sallinen Janne, Siimaseuran Säkittäjät
2.   Rantanen Mikko, Team Milla
3.   Paasivirta Vesa, PPP 1
      Haapanen Kari, Ratsumestari 1
5.   Kumpulainen Juha, GP Diesel
      Huttunen Gösta, BC Penthouse
      Hepo-oja Harri
      Loppela Kimmo, Siimaseuran Säkittäjät
9.   Visakoivu Riku, Small Boys
      Pärssinen Petteri, Ratsumestari 1
      Hirvonen Rauli, PC-Tasanne
      Poussa Kalle, Multsun Pantterit
13.  Lastunen Pekka, TVB Blues
      Laikkamaa Heikki, BC/X
      Järvinen Matti, PB Diesel
      Heinonen Jari, PPP 1
17.  Koskimäki Hannu, Team Kädettömät
      Salonen Sulo, Team Milla
      Vimpari Ari, BTV
      Järvinen Juha, Team Milla

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Huttunen Gösta - W.O. 5 - 0
Loppela Kimmo - Lastunen Pekka 5 - 3
Salonen Sulo - W.O. 5 - 0
W.O. - Kumpulainen Juha 0 - 5
W.O. - Vimpari Ari 0 - 5
W.O. - Rantanen Mikko 0 - 5
Hirvonen Rauli - Järvinen Juha 5 - 3
W.O. - Poussa Kalle 0 - 5
Laikkamaa Heikki - W.O. 5 - 0
Visakoivu Riku - Järvinen Matti 5 - 1
Paasivirta Vesa - W.O. 5 - 0
W.O. - Sallinen Janne 0 - 5
Pärssinen Petteri - W.O. 5 - 0
W.O. - Koskimäki Hannu 0 - 5
Hepo-oja Harri - Heinonen Jari 5 - 0
W.O. - Haapanen Kari 0 - 5

2. kierros, voittaneiden puoli

Huttunen Gösta - Loppela Kimmo 5 - 1
Salonen Sulo - Kumpulainen Juha 2 - 5
Vimpari Ari - Rantanen Mikko 2 - 5
Hirvonen Rauli - Poussa Kalle 3 - 5
Laikkamaa Heikki - Visakoivu Riku 3 - 5
Paasivirta Vesa - Sallinen Janne 3 - 5
Pärssinen Petteri - Koskimäki Hannu 5 - 0
Hepo-oja Harri - Haapanen Kari 1 - 5

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Lastunen Pekka 0 - 4
Järvinen Juha - W.O. 4 - 0
W.O. - Järvinen Matti 0 - 4
Heinonen Jari - W.O. 4 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Huttunen Gösta - Kumpulainen Juha 4 - 5
Rantanen Mikko - Poussa Kalle 5 - 0
Visakoivu Riku - Sallinen Janne 0 - 5
Pärssinen Petteri - Haapanen Kari 3 - 5

3. kierros, hävinneiden puoli

Koskimäki Hannu - Lastunen Pekka 1 - 4
Hepo-oja Harri - W.O. 4 - 0
Laikkamaa Heikki - W.O. 4 - 0
Paasivirta Vesa - Järvinen Juha 4 - 0
Vimpari Ari - Järvinen Matti 2 - 4
Hirvonen Rauli - W.O. 4 - 0
Loppela Kimmo - W.O. 4 - 0
Salonen Sulo - Heinonen Jari 0 - 4

4. kierros, hävinneiden puoli

Lastunen Pekka - Hepo-oja Harri 3 - 4
Laikkamaa Heikki - Paasivirta Vesa 1 - 4
Järvinen Matti - Hirvonen Rauli 0 - 4
Loppela Kimmo - Heinonen Jari 4 - 3

5. kierros, hävinneiden puoli

Hepo-oja Harri - Visakoivu Riku 4 - 2
Paasivirta Vesa - Pärssinen Petteri 4 - 1
Hirvonen Rauli - Huttunen Gösta 1 - 4
Loppela Kimmo - Poussa Kalle 4 - 3

8 Cup

Kumpulainen Juha - Paasivirta Vesa 4 - 5
Rantanen Mikko - Huttunen Gösta 5 - 3
Sallinen Janne - Hepo-oja Harri 5 - 0
Haapanen Kari - Loppela Kimmo 5 - 4

Semifinaali

Paasivirta Vesa - Rantanen Mikko 2 - 5
Sallinen Janne - Haapanen Kari 5 - 0

Finaali

Rantanen Mikko - Sallinen Janne 2 - 5


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU