Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan 14.1-mestaruuskisojen tulokset

Galaxie Center 07.10.2017

Lopputulokset

1.   Kivelä Jesse, Playboys
2.   Pöyhönen Aki, Playboys
3.   Granat Nico, PPN
      Huttunen Jesse, Bar Backyard Pool
5.   Luoma Anssi, BC Old Factory
      Haapaniemi Mikael
      Saarela Ville, PPP 1
      AL-marayati Abbas
9.   Vuorela Jarno, Piljardikerho
      Laurila Markus
      Saariaho Sami, Siimaseuran Säkittäjät
      Virk Lavi, NB-Team
13.  Sainio Markus
      Pöyri Henrik, Siimaseuran Sankarit
      Gustafsson Jesse
      Keskinen Tomi, PPP 1
17.  Vlasov Mikko-Pekka, Tampereen A-Kilta
      Virkki Jyri, Siimaseuran Sisukkaat
      Ylimäki Olli
      Lastunen Pekka, TVB Blues
      Elmur Rabiah
      Mattila Samuli, Siimaseuran Säkittäjät

Kaavion ottelut

Ensimmäinen kierros

Huttunen Jesse - W.O. 60 - 0
Elmur Rabiah - Keskinen Tomi 60 - 48
Lastunen Pekka - W.O. 60 - 0
Laurila Markus - W.O. 60 - 0
Kivelä Jesse - W.O. 60 - 0
AL-marayati Abbas - Mattila Samuli 49 - 60
Gustafsson Jesse - Virk Lavi 48 - 60
Vuorela Jarno - W.O. 60 - 0
Sainio Markus - W.O. 60 - 0
Ylimäki Olli - Saarela Ville 27 - 60
Vlasov Mikko-Pekka - Virkki Jyri 60 - 33
Haapaniemi Mikael - W.O. 60 - 0
Luoma Anssi - W.O. 60 - 0
Saariaho Sami - W.O. 60 - 0
Granat Nico - Pöyhönen Aki 60 - 23
Pöyri Henrik - W.O. 60 - 0

2. kierros, voittaneiden puoli

Huttunen Jesse - Elmur Rabiah 60 - 28
Lastunen Pekka - Laurila Markus 43 - 60
Kivelä Jesse - Mattila Samuli 60 - 16
Virk Lavi - Vuorela Jarno 52 - 60
Sainio Markus - Saarela Ville 47 - 60
Vlasov Mikko-Pekka - Haapaniemi Mikael 46 - 60
Luoma Anssi - Saariaho Sami 44 - 60
Granat Nico - Pöyri Henrik 60 - 34

2. kierros, hävinneiden puoli

W.O. - Keskinen Tomi 0 - 50
W.O. - AL-marayati Abbas 0 - 50
Gustafsson Jesse - W.O. 50 - 0
W.O. - Ylimäki Olli 0 - 50
Virkki Jyri - W.O. 50 - 0
Pöyhönen Aki - W.O. 50 - 0

3. kierros, voittaneiden puoli

Huttunen Jesse - Laurila Markus 60 - 44
Kivelä Jesse - Vuorela Jarno 60 - 5
Saarela Ville - Haapaniemi Mikael 56 - 60
Saariaho Sami - Granat Nico 26 - 60

3. kierros, hävinneiden puoli

Mattila Samuli - Keskinen Tomi 30 - 50
Virk Lavi - W.O. 50 - 0
Elmur Rabiah - AL-marayati Abbas 0 - 50
Lastunen Pekka - Gustafsson Jesse 15 - 50
Luoma Anssi - Ylimäki Olli 50 - 10
Pöyri Henrik - Virkki Jyri 50 - 48
Sainio Markus - W.O. 50 - 0
Vlasov Mikko-Pekka - Pöyhönen Aki 1 - 50

4. kierros, hävinneiden puoli

Keskinen Tomi - Virk Lavi 10 - 50
AL-marayati Abbas - Gustafsson Jesse 50 - 9
Luoma Anssi - Pöyri Henrik 50 - 28
Sainio Markus - Pöyhönen Aki 24 - 50

5. kierros, hävinneiden puoli

Saarela Ville - Virk Lavi 50 - 43
Saariaho Sami - AL-marayati Abbas 16 - 50
Laurila Markus - Luoma Anssi 12 - 50
Vuorela Jarno - Pöyhönen Aki 29 - 50

8 Cup

Huttunen Jesse - AL-marayati Abbas 75 - 57
Kivelä Jesse - Saarela Ville 75 - 38
Haapaniemi Mikael - Pöyhönen Aki 24 - 75
Granat Nico - Luoma Anssi 75 - 29

Semifinaali

Huttunen Jesse - Kivelä Jesse 58 - 75
Pöyhönen Aki - Granat Nico 75 - 39

Finaali

Kivelä Jesse - Pöyhönen Aki 75 - 11


 

Katso myös

Muut tiedotteet


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU