Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan mestaruussarja 2017-2018

Mestaruussarjan sarjataulukko 08.05.2018

 JoukkueOVTH+P-P+E-EP
1.Hustlers 282521951752124577
2.Playboys 281891793348031563
3.LYPP 2812106654743738346
4.BC/X 281288605241438544
5.NB-Team 281288565640441244
6.PPP 1 2810126615140840542
7.Piljardikerho 2812412545841941540
8.PPN 2811611585441137839
9.Galaxie Losers 2881010535938542034
10.Multsun Pantterit 2861210496340543330
11.Siimaseuran Säkittäjät 2861111496338444429
12.BC Old Factory 286913466636246427
13.Välibaari 1 2841014427036544122
14.Small Boys 284717387434745619
15.FD Semafori 2801018357733648210

Ylös

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista 08.05.2018

 PelaajaOVH+E-EP
1.Somero Sami, Hustlers282621356378
2.Kivelä Jesse, Playboys262511294375
3.Käpylä Harri, LYPP282351297769
4.Fredriksson Jyri, LYPP272251246966
5.Gustafsson Jesse, Hustlers231941075257
6.Lahti Markku, Galaxie Losers271981148057
7.Myllymäki Niko, Hustlers20182933754
8.Rossi Teemu, Hustlers231851055554
9.Ristolainen Juha, BC/X251781037151
10.Saariaho Sami, Siimaseuran Säkittäjät251691108248
11.Saarela Ville, PPP 12616101019848
12.Ålander Jani, Multsun Pantterit2716111169348
13.AL-marayati Abbas, PPN15150751645
14.Heiskanen Aki, Playboys15141702642
15.Lehtinen Anssi, Välibaari 121147877042
16.Penttilä Erik, PPP 1251411888442
17.Mäkelä Tapio, FD Semafori27141310710342
18.Vehmaa Vesa, Small Boys271413979542
19.Luoma Anssi, BC Old Factory28141410410742
20.Lehtinen Tom, BC/X21138796839
21.Granat Nico, PPN14122643636
22.Heinonen Jari, PPP 1231211788136
23.Kätkä Pietu, BC/X241212948936
24.Karppanen Toni, Galaxie Losers2612149210136
25.Launo Jan, FD Semafori2612148310736
26.Korkiamäki Ville, BC Old Factory2812168912036
27.Pöyhönen Aki, Playboys16115725233
28.Keskinen Kauko, Playboys17116675533
29.Haapasaari Jarno, NB-Team211110797633
30.Jylhä Timo, Multsun Pantterit2611159510033
31.Ahonen Olli, BC/X261115869933
32.Virta Olavi, NB-Team11101521430
33.Kiiski Kimmo, Hustlers13103602630
34.Kaipainen Jukka, Piljardikerho16106645330
35.Harainen Kalle, Välibaari 119109717130
36.Harkki Mika, LYPP211011757930
37.Mattila Samuli, Siimaseuran Säkittäjät211011798530
38.Virk Lavi, NB-Team211011698230
39.Räisänen Sami, Galaxie Losers241014789530
40.Saarinen Jani, BC Old Factory2710178311530
41.Forsten Jyri, Piljardikerho1697616127
42.Poussa Kalle, Multsun Pantterit279188511427
43.Tuominen Eero, Piljardikerho1284473824
44.Hietanen Janne, Playboys1486594724
45.Paasivirta Vesa, PPP 11587595124
46.Virtanen Jarno, Piljardikerho1587564924
47.Saarikko Juho, Piljardikerho1587625824
48.Saarinen Kari, NB-Team18810667024
49.Kaunisto Jaakko, Galaxie Losers19811647624
50.Alanen Sakari, Multsun Pantterit20812757724
51.Vuori Lasse, BC Old Factory21813708524
52.Kaikkonen Risto, Small Boys23815789524
53.Visakoivu Riku, Small Boys18711656821
54.Hakola Pertti, Small Boys20713608321
55.Himanen Juhani, Välibaari 124717739421
56.Korpisaari Pirkka, FD Semafori257187410821
57.Valkila Toni, PPN1165413818
58.Luostarinen Jyrki, PPP 11468485418
59.Jutila Jani, PPN1569515318
60.Harjunniemi Kari, Välibaari 116610506218
61.Kukkaisniemi Petri, LYPP19613648018
62.Sainio Markus, Playboys20614638218
63.Hänninen Juho, Piljardikerho954372815
64.Mäntyniemi Mika, PPN954313215
65.Keskinen Tomi, PPP 1954343715
66.Sallinen Janne, Siimaseuran Säkittäjät1055363715
 Mäkelä Rami, NB-Team1055363715
68.Jylhä Klaus, Multsun Pantterit1156344415
69.Nieminen Matti, PPN1257414415
70.Loppela Kimmo, Siimaseuran Säkittäjät16511416915
71.Pulliainen Toni, Playboys440201012
72.Moilanen Heikki, NB-Team743213012
73.Ahonen Pasi, NB-Team1046364512
74.Määttä Sakari, LYPP16412447312
75.Rantanen Jarmo, Välibaari 1254217311412
76.Laine Ville, Hustlers3301579
77.Valkama Ville, PPN63321229
78.Salonen Mika, Siimaseuran Säkittäjät63323269
79.Laikkamaa Heikki, BC/X73424219
80.Heikkilä Ilari, BC/X73420289
81.Myllykangas Pasi, Galaxie Losers83525309
82.Saarenpää Markus, Piljardikerho93632379
83.Leponiemi Janne, NB-Team93629379
84.Vuorela Jarno, Piljardikerho103733419
85.Mantere Antti, Siimaseuran Säkittäjät103731459
86.Haapaniemi Mikael, Siimaseuran Säkittäjät2201046
87.Mantere Markus, BC Old Factory2201076
88.Renard Alex, PPN42217166
89.Jukkola Aki, PPN52318216
90.Stenfors Mikael, Siimaseuran Säkittäjät72519326
91.Haikara Roni, Siimaseuran Säkittäjät1221029536
92.Sainio Juha, Small Boys1721542806
93.Saarela Santeri, Välibaari 1110503
94.Lahtinen Joonas, PPN211973
95.Nuutio Tero, Hustlers211653
96.Eskola Arto, BC/X211893
97.Saarinen Ari, NB-Team31211113
98.Nauha Janne, Siimaseuran Säkittäjät3126113
99.Ahonen Pekka, FD Semafori81719373
100.Laurila Markus, Galaxie Losers81712383
101.Jutila Jori, PPN1411335683
102.Pekkanen Pentti, FD Semafori23122511123
103.Salonen Mika, PPN101450
104.Leppänen Simo, NB-Team101350
105.Ruohonen Markus, NB-Team101250
 Autero Einari, PPN101250
107.Koivunen Ari, Piljardikerho101150
 Keskinen Rami, LYPP101150
 Hurme Olli, Välibaari 1101150
110.Tervanen Teemu, Multsun Pantterit101050
 Porentola Pauliina, Välibaari 1101050
 Hartman Hannu, FD Semafori101050
113.Morelius Jan, Piljardikerho2028100
114.Marjamäki Mikko, FD Semafori2022100
115.Nuolikoski Raine, PPN3032150
116.Savolainen Atte, Välibaari 14045200
117.Rajaranta Aku, BC Old Factory6066300
118.Kivioja Olli, Piljardikerho70718350
119.Koro Jarmo, Small Boys7075350


 

Muut sarjatasot

1. divisioona 27.04.2018
2. div. A 04.05.2018
2. div. B 29.04.2018

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU