Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Ylävoima

Runkosarjassa kaudella 2019-2020 joukkuetta edustaneet:

 PelaajaOVH+E-EP
45.Taffes Jonas3301289
46.Käsnänen Toni4311489
54.Rehn Marek93624319
63.Erola Aleksi42212136
70.Sihvola Tuukka82621296
71.Aarnio Matti82615276
81.Lehtola Juho3121093
84.Halonen Kari3125113
86.Lahtinen Teemu51410183
87.Ketola Kasperi5147193
92.Kivi Jyrki101340
93.Relander Tomi101240
93.Erola Veikko101240
98.Juppala Aleksi101140
100.Liimatainen Otto101040
106.Salmi Mili110118440

Ylös
24.09.2019:Ratsumestari 2- Ylävoima2-2 (13-13) 

  Naumanen Tommi - Rehn Marek 3-4   
  Tuohisto Jani - Sihvola Tuukka 4-3   
  Vainio Kari - Erola Aleksi 2-4   
  Jokinen Hannu - Erola Veikko 4-2  

Ylös
01.10.2019:Ylävoima- LeTo0-4 (5-16) 

  Sihvola Tuukka - Rantanen Jesse 3-4   
  Salmi Mili - Salovaara Pertti 0-4   
  Relander Tomi - Harainen Kalle 2-4   
  Aarnio Matti - Impola Mika 0-4  

Ylös
08.10.2019:BKS Superit- Ylävoima3-1 (15-6) 

  Martiskainen Simo - Erola Aleksi 3-4   
  Hurmansalo Jonna - Rehn Marek 4-0   
  Paavola Joonas - Halonen Kari 4-1   
  Niemi Jari - Salmi Mili 4-1  

Ylös
15.10.2019:Ylävoima- PPP 40-4 (7-16) 

  Rehn Marek - Lunden Marko 2-4   
  Juppala Aleksi - Nukari Jarno 1-4   
  Lehtola Juho - Lunden Noora 3-4   
  Salmi Mili - Uusitalo Tiina 1-4  

Ylös
24.10.2019:Bertel Kakkonen- Ylävoima2-2 (11-8) 

  Mäntyniemi Ari - Sihvola Tuukka 4-0   
  Kellokoski Antti - Aarnio Matti 1-4   
  Peltonen Jari - Rehn Marek 2-4   
  Lamppu Pete - Salmi Mili 4-0  

Ylös
29.10.2019:Ylävoima- PB Diesel1-3 (7-14) 

  Lahtinen Teemu - Kiviaid-Rantanen Maris 4-2   
  Ketola Kasperi - Mustonen Sanna 2-4   
  Salmi Mili - Karimaa Antti 1-4   
  Halonen Kari - Järvinen Matti 0-4  

Ylös
07.11.2019:Team Milla Magiat- Ylävoima3-1 (14-7) 

  Lindroos Juha - Sihvola Tuukka 4-2   
  Järvinen Juha - Taffes Jonas 2-4   
  Heiskanen Meiju - Rehn Marek 4-1   
  Rantanen Mikko - Salmi Mili 4-0  

Ylös
21.11.2019:BCA 2- Ylävoima3-1 (14-8) 

  Kolehmainen Tomi - Salmi Mili 4-0   
  Perttunen Keijo - Aarnio Matti 2-4   
  Huttunen Gösta - Käsnänen Toni 4-2   
  Jokinen Janne - Lahtinen Teemu 4-2  

Ylös
26.11.2019:Ylävoima- Team Kädettömät2-2 (12-11) 

  Halonen Kari - Nurmi Miro 4-3   
  Käsnänen Toni - Rantanen Kati 4-0   
  Sihvola Tuukka - Koskimäki Hannu 3-4   
  Lahtinen Teemu - Savolainen Joni 1-4  

Ylös
05.12.2019:Ylävoima- Pikku Pete Pool2-2 (12-12) 

  Sihvola Tuukka - Sinisalo Tanja 4-2   
  Aarnio Matti - Mäennenä Tapio 1-4   
  Käsnänen Toni - Palmi Marko 4-2   
  Kivi Jyrki - Koivisto Janne 3-4  

Ylös
10.12.2019:KööGB- Ylävoima3-1 (15-9) 

  Ruokonen Sari - Taffes Jonas 3-4   
  Siurola Kristiina - Aarnio Matti 4-1   
  Mäkinen Jarno - Rehn Marek 4-3   
  Selin Carita - Salmi Mili 4-1  

Ylös
14.01.2020:Ylävoima- Ratsumestari 20-4 (5-16) 

  Liimatainen Otto - Naumanen Tommi 0-4   
  Rehn Marek - Tuohisto Jani 3-4   
  Sihvola Tuukka - Mikkonen Hannu 2-4   
  Salmi Mili - Vainio Kari 0-4  

Ylös
28.01.2020:LeTo- Ylävoima3-1 (14-6) 

  Koivu Joona - Rehn Marek 2-4   
  Saren Saska - Salmi Mili 4-2   
  Salovaara Pertti - Aarnio Matti 4-0   
  Rantanen Jesse - Ketola Kasperi 4-0  

Ylös
04.02.2020:Ylävoima- BKS Superit1-3 (9-13) 

  Lehtola Juho - Nieminen Esa 4-1   
  Lahtinen Teemu - Paavola Joonas 2-4   
  Ketola Kasperi - Alatalo Harri 1-4   
  Aarnio Matti - Hurmansalo Jonna 2-4  

Ylös
11.02.2020:PPP 4- Ylävoima2-2 (14-12) 

  Uusitalo Tiina - Sihvola Tuukka 3-4   
  Lunden Noora - Aarnio Matti 4-3   
  Lunden Mika - Ketola Kasperi 3-4   
  Lunden Marko - Lahtinen Teemu 4-1  

Ylös
18.02.2020:Ylävoima- Bertel Kakkonen2-2 (13-13) 

  Lehtola Juho - Lamppu Pete 3-4   
  Taffes Jonas - Hovi Ilari 4-3   
  Käsnänen Toni - Peltonen Jari 4-2   
  Erola Aleksi - Kellokoski Antti 2-4  

Ylös
03.03.2020:PB Diesel- Ylävoima4-0 (16-7) 

  Kiviaid-Rantanen Maris - Salmi Mili 4-2   
  Karimaa Antti - Rehn Marek 4-3   
  Järvinen Matti - Ketola Kasperi 4-0   
  Mustonen Sanna - Erola Aleksi 4-2  

Ylös

17.03.2020:

Ylävoima

- Team Milla Magiat

peruttu


Ylös

02.04.2020:

Ylävoima

- BCA 2

peruttu


Ylös

07.04.2020:

Team Kädettömät

- Ylävoima

peruttu


Ylös

14.04.2020:

Pikku Pete Pool

- Ylävoima

peruttu


Ylös

21.04.2020:

Ylävoima

- KööGB

peruttu



 

Katso myös

Suppeat joukkuetilastot

Liigajoukkue-esittelyt




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU