Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Team Kädettömät

Runkosarjassa kaudella 2018-2019 joukkuetta edustaneet:

 PelaajaOVH+E-EP
27.Ranua Marko2913169811539
49.Rantanen Kati24915749527
58.Koskimäki Hannu21714668521
65.Paasivirta Aleksi1165454418
80.Nurmi Miro1248345212
97.Savolainen Joni92723406
121.Kivikko Hannu1411342683

Ylös
18.09.2018:BK Nekala 2- Team Kädettömät1-3 (11-19) 

  Saari Jani - Koskimäki Hannu 1-5   
  Salo Oskari - Kivikko Hannu 5-4   
  Reponen Aki - Rantanen Kati 1-5   
  Vuopponen Arto - Ranua Marko 4-5  

Ylös
25.09.2018:Team Kädettömät- PPP 30-4 (12-20) 

  Nurmi Miro - Tyyskä Lauri 0-5   
  Kivikko Hannu - Karilainen Miika 4-5   
  Rantanen Kati - Pääkkönen Lasse 4-5   
  Ranua Marko - Rajala Jussi 4-5  

Ylös
04.10.2018:Team Kädettömät- Tampereen A-Kilta3-1 (18-15) 

  Rantanen Kati - Jokinen Markku 5-3   
  Koskimäki Hannu - Kärkkäinen Tommi 3-5   
  Paasivirta Aleksi - Rosenius Marko 5-4   
  Ranua Marko - Viksten Mika 5-3  

Ylös
09.10.2018:PC-Tasanne- Team Kädettömät2-2 (16-17) 

  Nykänen Mika - Kivikko Hannu 5-4   
  Pihkala Vesa - Koskimäki Hannu 4-5   
  Nurminen Ossi - Paasivirta Aleksi 5-3   
  Laaksonen Risto - Ranua Marko 2-5  

Ylös
18.10.2018:Team Kädettömät- Ratsumestari 11-3 (13-16) 

  Paasivirta Aleksi - Haapanen Kari 5-1   
  Ranua Marko - Pylkki Jonne 4-5   
  Nurmi Miro - Pärssinen Petteri 2-5   
  Rantanen Kati - Ortiz Aleksi 2-5  

Ylös
23.10.2018:Team Kädettömät- BKS Sisukkaat2-2 (14-14) 

  Rantanen Kati - Hurmansalo Jukka 1-5   
  Ranua Marko - Talvio Kai 5-1   
  Paasivirta Aleksi - Kuusniemi Tapani 5-3   
  Kivikko Hannu - Taponen Arttu 3-5  

Ylös
30.10.2018:VBK- Team Kädettömät3-1 (19-15) 

  Huovinen Jarkko - Koskimäki Hannu 4-5   
  Toiviainen Teemu - Paasivirta Aleksi 5-3   
  Nahkuri Veli-Pekka - Ranua Marko 5-4   
  Niskanen Teemu - Savolainen Joni 5-3  

Ylös
06.11.2018:Pool Fiction- Team Kädettömät3-1 (19-9) 

  Niemi Esa - Koskimäki Hannu 5-2   
  Huttunen Kalle - Paasivirta Aleksi 4-5   
  Laakkonen Mikko - Ranua Marko 5-1   
  Vilen Marko - Savolainen Joni 5-1  

Ylös
13.11.2018:Team Kädettömät- TVB Blues1-3 (14-18) 

  Ranua Marko - Pakkanen Heikki 5-3   
  Paasivirta Aleksi - Salonen Mika 4-5   
  Rantanen Kati - Haverinen Aki 1-5   
  Kivikko Hannu - Kvick Toni 4-5  

Ylös
22.11.2018:Team Kädettömät- FD Semafori0-4 (7-20) 

  Savolainen Joni - Ahonen Pekka 2-5   
  Rantanen Kati - Pekkanen Pentti 2-5   
  Ranua Marko - Ampuja Tommi 0-5   
  Paasivirta Aleksi - Launo Jan 3-5  

Ylös
27.11.2018:Old Bronx 1- Team Kädettömät3-1 (15-13) 

  Törmä Janne - Nurmi Miro 0-5   
  Jokinen Juho - Koskimäki Hannu 5-2   
  Vankka Antti - Savolainen Joni 5-2   
  Kolehmainen Tomi - Kivikko Hannu 5-4  

Ylös
04.12.2018:Team Kädettömät- Bar Backyard 11-3 (11-17) 

  Rantanen Kati - Laine Mika 1-5   
  Ranua Marko - Vehmas Ville 5-2   
  Nurmi Miro - Herukka Marko 2-5   
  Koskimäki Hannu - Mattila Elina 3-5  

Ylös
11.12.2018:Bäckkäri 1- Team Kädettömät1-3 (13-16) 

  Kultalahti Mika - Koskimäki Hannu 2-5   
  Asplund Teemu - Kivikko Hannu 5-1   
  Nenonen Mikko - Nurmi Miro 4-5   
  Kellokoski Juha - Ranua Marko 2-5  

Ylös
13.12.2018:Suoraman Pub- Team Kädettömät3-1 (18-8) 

  Myllykangas Pasi - Ranua Marko 5-0   
  Siekkeli Jussi - Nurmi Miro 5-0   
  Hirvonen Jussi - Koskimäki Hannu 5-3   
  Lahtinen Harri - Kivikko Hannu 3-5  

Ylös
17.12.2018:Team Kädettömät- GP Diesel1-3 (11-19) 

  Ranua Marko - Onjukka Juha 2-5   
  Rantanen Kati - Ylimäki Olli 5-4   
  Nurmi Miro - Isoniemi Tomi 2-5   
  Kivikko Hannu - Mäkiranta Ari 2-5  

Ylös
08.01.2019:Team Kädettömät- BK Nekala 22-2 (16-15) 

  Ranua Marko - Saari Juha 5-1   
  Nurmi Miro - Pitkänen Mikko 2-5   
  Koskimäki Hannu - Granroth Tommi 4-5   
  Rantanen Kati - Salo Oskari 5-4  

Ylös
15.01.2019:PPP 3- Team Kädettömät3-1 (16-13) 

  Paasivirta Vesa - Koskimäki Hannu 5-3   
  Jääskelä Petri - Kivikko Hannu 5-3   
  Rajala Jussi - Ranua Marko 5-2   
  Karilainen Miika - Rantanen Kati 1-5  

Ylös
24.01.2019:Tampereen A-Kilta- Team Kädettömät1-3 (12-18) 

  Rosenius Marko - Ranua Marko 5-3   
  Kärkkäinen Tommi - Savolainen Joni 2-5   
  Silvennoinen Mauri - Paasivirta Aleksi 4-5   
  Jokinen Markku - Rantanen Kati 1-5  

Ylös
29.01.2019:Team Kädettömät- PC-Tasanne3-1 (19-13) 

  Rantanen Kati - Nurminen Juha 5-2   
  Savolainen Joni - Laaksonen Riku 4-5   
  Ranua Marko - Nykänen Mika 5-3   
  Paasivirta Aleksi - Nurminen Ossi 5-3  

Ylös
05.02.2019:Ratsumestari 1- Team Kädettömät3-1 (19-10) 

  Ortiz Aleksi - Ranua Marko 5-1   
  Pylkki Jonne - Nurmi Miro 4-5   
  Pärssinen Petteri - Rantanen Kati 5-3   
  Tanhuanpää Juha - Koskimäki Hannu 5-1  

Ylös
12.02.2019:BKS Sisukkaat- Team Kädettömät4-0 (20-4) 

  Virkki Jyri - Ranua Marko 5-1   
  Toikkanen Mika - Koskimäki Hannu 5-1   
  Seppälä Joni - Rantanen Kati 5-1   
  Taponen Arttu - Kivikko Hannu 5-1  

Ylös
19.02.2019:Team Kädettömät- VBK0-4 (9-20) 

  Ranua Marko - Lindstedt Veikko 3-5   
  Kivikko Hannu - Laakkonen Janne 4-5   
  Rantanen Kati - Nahkuri Veli-Pekka 1-5   
  Koskimäki Hannu - Huovinen Jarkko 1-5  

Ylös
05.03.2019:Team Kädettömät- Pool Fiction1-3 (9-19) 

  Rantanen Kati - Laakkonen Mikko 1-5   
  Ranua Marko - Änkö Markus 2-5   
  Nurmi Miro - Styrman Mikko 5-4   
  Kivikko Hannu - Vilen Marko 1-5  

Ylös
12.03.2019:TVB Blues- Team Kädettömät2-2 (15-14) 

  Pakkanen Heikki - Nurmi Miro 5-2   
  Luukkonen Tuomas - Rantanen Kati 3-5   
  Haverinen Aki - Ranua Marko 5-2   
  Kvick Toni - Koskimäki Hannu 2-5  

Ylös
21.03.2019:FD Semafori- Team Kädettömät3-1 (17-8) 

  Ampuja Tommi - Ranua Marko 2-5   
  Pekkanen Pentti - Savolainen Joni 5-0   
  Launo Jan - Rantanen Kati 5-1   
  Ahonen Pekka - Koskimäki Hannu 5-2  

Ylös
26.03.2019:Team Kädettömät- Old Bronx 12-2 (14-15) 

  Koskimäki Hannu - Jokinen Juho 2-5   
  Rantanen Kati - Kolehmainen Tomi 5-1   
  Kivikko Hannu - Vankka Antti 2-5   
  Ranua Marko - Törmä Janne 5-4  

Ylös
02.04.2019:Bar Backyard 1- Team Kädettömät3-1 (18-10) 

  Huttunen Jesse - Ranua Marko 5-2   
  Mesiranta Ville - Savolainen Joni 3-5   
  Vehmas Ville - Rantanen Kati 5-1   
  Herukka Marko - Koskimäki Hannu 5-2  

Ylös
11.04.2019:Team Kädettömät- Bäckkäri 11-3 (14-19) 

  Rantanen Kati - Nurminen Sami 3-5   
  Koskimäki Hannu - Kellokoski Juha 2-5   
  Ranua Marko - Kultalahti Mika 5-4   
  Nurmi Miro - Asplund Teemu 4-5  

Ylös
16.04.2019:Team Kädettömät- Suoraman Pub1-3 (11-15) 

  Rantanen Kati - Virta Jesse 3-5   
  Savolainen Joni - Myllykangas Pasi 1-5   
  Ranua Marko - Pasanen Tomi 2-5   
  Koskimäki Hannu - Hirvonen Jussi 5-0  

Ylös
23.04.2019:GP Diesel- Team Kädettömät2-2 (16-16) 

  Onjukka Juha - Ranua Marko 4-5   
  Isoniemi Tomi - Koskimäki Hannu 2-5   
  Hirvonen Ari - Paasivirta Aleksi 5-2   
  Ketonen Mika - Rantanen Kati 5-4  


 

Katso myös

Suppeat joukkuetilastot

Liigajoukkue-esittelyt




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU