Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pool Fiction

Runkosarjassa kaudella 2019-2020 joukkuetta edustaneet:

 PelaajaOVH+E-EP
7.Laakkonen Mikko231671026548
25.Niemi Esa231112897733
52.Styrman Mikko1165414018
59.Änkö Markus752322115
68.Vilen Marko16511526915
95.Huttunen Kalle102823476
128.Vuorinen Jorma101050

Ylös
17.09.2019:Pool Fiction- Bar Bertel2-2 (14-16) 

  Niemi Esa - Huhkamo Marko 4-5   
  Ei vastustajaa - Siekkeli Jussi 0-5   
  Vilen Marko - Mäkelä Valtteri 5-3   
  Laakkonen Mikko - Virtanen Esa 5-3  

Ylös
26.09.2019:Suoraman Pub- Pool Fiction3-1 (17-6) 

  Virta Joni - Laakkonen Mikko 2-5   
  Pasanen Tomi - Vilen Marko 5-0   
  Myllykangas Pasi - Niemi Esa 5-1   
  Ohra-Aho Toni - Huttunen Kalle 5-0  

Ylös
01.10.2019:Pool Fiction- PPP 32-2 (14-12) 

  Niemi Esa - Rajala Jussi 2-5   
  Laakkonen Mikko - Karilainen Miika 5-2   
  Styrman Mikko - Pääkkönen Lasse 5-0   
  Vilen Marko - Tyyskä Lauri 2-5  

Ylös
10.10.2019:Pool Fiction- Reilukerho3-1 (18-9) 

  Laakkonen Mikko - Hanninen Elmeri 5-0   
  Huttunen Kalle - Kivimäki Ari 3-5   
  Niemi Esa - Lampinen Teemu 5-1   
  Styrman Mikko - Mantere Antti 5-3  

Ylös
22.10.2019:Pool Fiction- PC-Tasanne2-2 (14-17) 

  Laakkonen Mikko - Nurminen Juha 5-3   
  Styrman Mikko - Nurminen Ossi 1-5   
  Niemi Esa - Pihkala Vesa 3-5   
  Vilen Marko - Nykänen Mika 5-4  

Ylös
29.10.2019:TVB Blues- Pool Fiction2-2 (12-14) 

  Västilä Matias - Vilen Marko 5-4   
  Kvick Toni - Laakkonen Mikko 2-5   
  Rantala Eerik - Niemi Esa 0-5   
  Suutari Jaakko - Vuorinen Jorma 5-0  

Ylös
05.11.2019:Pool Fiction- Pooligans3-1 (17-14) 

  Laakkonen Mikko - Salonen Mika 5-3   
  Niemi Esa - Penttinen Timo 5-2   
  Änkö Markus - Neijonen Asko 5-4   
  Styrman Mikko - Salmela Marko 2-5  

Ylös
12.11.2019:Small Boys- Pool Fiction3-1 (18-13) 

  Hepo-oja Harri - Huttunen Kalle 5-4   
  Hurmansalo Jukka - Vilen Marko 5-3   
  Hakola Pertti - Laakkonen Mikko 3-5   
  Visakoivu Riku - Niemi Esa 5-1  

Ylös
14.11.2019:Pool Fiction- Välibaari2-2 (15-13) 

  Niemi Esa - Halme Arttu 4-5   
  Laakkonen Mikko - Mäkelä Jesse 5-2   
  Styrman Mikko - Rantanen Jarmo 1-5   
  Änkö Markus - Björkman Christian 5-1  

Ylös
19.11.2019:Pool Fiction- Team Milla3-1 (19-14) 

  Niemi Esa - Lindroos Jan 5-4   
  Vilen Marko - Tuominen Tuukka 5-4   
  Änkö Markus - Virtanen Veka 4-5   
  Laakkonen Mikko - Koivula Jarmo 5-1  

Ylös
26.11.2019:BK Nekala 2- Pool Fiction0-4 (6-20) 

  Lampinen Jarmo - Laakkonen Mikko 0-5   
  Kivioja Jarno - Niemi Esa 2-5   
  Granroth Tommi - Vilen Marko 0-5   
  Meghjee Kasim - Styrman Mikko 4-5  

Ylös
28.11.2019:FD Semafori- Pool Fiction3-1 (15-10) 

  Ahonen Pekka - Huttunen Kalle 5-0   
  Pekkanen Pentti - Niemi Esa 0-5   
  Autero Topi - Vilen Marko 5-3   
  Launo Jan - Laakkonen Mikko 5-2  

Ylös
03.12.2019:Underdogs- Pool Fiction4-0 (20-13) 

  Mäkiranta Ari - Niemi Esa 5-4   
  Ylimäki Olli - Huttunen Kalle 5-3   
  Välimäki Antti - Vilen Marko 5-2   
  Isoniemi Tomi - Laakkonen Mikko 5-4  

Ylös
10.12.2019:Pool Fiction- Bäckkäri 13-1 (18-15) 

  Laakkonen Mikko - Kaikkonen Maiju 5-3   
  Huttunen Kalle - Kultalahti Mika 5-3   
  Vilen Marko - Kellokoski Juha 3-5   
  Niemi Esa - Asplund Teemu 5-4  

Ylös
17.12.2019:Pool Fiction- BKS Sisukkaat0-4 (12-20) 

  Vilen Marko - Seppälä Joni 1-5   
  Laakkonen Mikko - Palomäki Esa 4-5   
  Niemi Esa - Talvio Kai 4-5   
  Styrman Mikko - Ranua Marko 3-5  

Ylös
16.01.2020:Bar Bertel- Pool Fiction2-2 (16-12) 

  Huhkamo Marko - Huttunen Kalle 5-0   
  Mäkelä Valtteri - Styrman Mikko 4-5   
  Helmi Murad - Laakkonen Mikko 2-5   
  Savolainen Joni - Niemi Esa 5-2  

Ylös
21.01.2020:Pool Fiction- Suoraman Pub3-1 (18-11) 

  Niemi Esa - Tervonen Ismo 5-0   
  Änkö Markus - Lahtinen Harri 3-5   
  Styrman Mikko - Hirvonen Jussi 5-4   
  Laakkonen Mikko - Myllykangas Pasi 5-2  

Ylös
30.01.2020:PPP 3- Pool Fiction1-3 (10-15) 

  Pääkkönen Lasse - Niemi Esa 2-5   
  Jakonen Ismo - Laakkonen Mikko 1-5   
  Karilainen Miika - Huttunen Kalle 5-0   
  Tyyskä Lauri - Änkö Markus 2-5  

Ylös
04.02.2020:Reilukerho- Pool Fiction2-2 (14-16) 

  Mantere Antti - Vilen Marko 5-3   
  Mikkolainen Markku - Huttunen Kalle 4-5   
  Mantere Pekka - Niemi Esa 0-5   
  Lampinen Teemu - Laakkonen Mikko 5-3  

Ylös
13.02.2020:Pool Fiction- FD Semafori2-2 (17-13) 

  Niemi Esa - Autero Topi 5-2   
  Huttunen Kalle - Pekkanen Pentti 3-5   
  Laakkonen Mikko - Launo Jan 5-1   
  Vilen Marko - Ahonen Pekka 4-5  

Ylös
18.02.2020:PC-Tasanne- Pool Fiction2-2 (11-15) 

  Hirvonen Rauli - Änkö Markus 1-5   
  Pihkala Vesa - Laakkonen Mikko 5-1   
  Laaksonen Riku - Niemi Esa 5-4   
  Eskelinen Juhana - Styrman Mikko 0-5  

Ylös
03.03.2020:Pool Fiction- TVB Blues2-2 (16-16) 

  Niemi Esa - Västilä Matias 2-5   
  Vilen Marko - Rantala Eerik 5-3   
  Laakkonen Mikko - Salonen Mika 4-5   
  Änkö Markus - Kvick Toni 5-3  

Ylös
10.03.2020:Pooligans- Pool Fiction4-0 (20-13) 

  Salmela Marko - Styrman Mikko 5-4   
  Leskinen Timo - Laakkonen Mikko 5-4   
  Salonen Mika - Vilen Marko 5-2   
  Hartikainen Laura - Niemi Esa 5-3  

Ylös

17.03.2020:

Pool Fiction

- Small Boys

peruttu


Ylös

24.03.2020:

Välibaari

- Pool Fiction

peruttu


Ylös

02.04.2020:

Team Milla

- Pool Fiction

peruttu


Ylös

07.04.2020:

Pool Fiction

- BK Nekala 2

peruttu


Ylös

14.04.2020:

Pool Fiction

- Underdogs

peruttu


Ylös

21.04.2020:

Bäckkäri 1

- Pool Fiction

peruttu


Ylös

05.05.2020:

BKS Sisukkaat

- Pool Fiction

peruttu



 

Katso myös

Suppeat joukkuetilastot

Liigajoukkue-esittelyt




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU