Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pool Fiction

Runkosarjassa kaudella 2018-2019 joukkuetta edustaneet:

 PelaajaOVH+E-EP
5.Laakkonen Mikko292361357569
11.Niemi Esa271981208257
46.Styrman Mikko20911767627
82.Änkö Markus18414547912
98.Vilen Marko102825426
122.Jokinen Jari101450
143.Huttunen Kalle1501532750

Ylös
18.09.2018:PC-Tasanne- Pool Fiction2-2 (15-15) 

  Pihkala Vesa - Niemi Esa 4-5   
  Laaksonen Risto - Änkö Markus 5-4   
  Nykänen Mika - Huttunen Kalle 5-1   
  Nurminen Juha - Laakkonen Mikko 1-5  

Ylös
25.09.2018:Pool Fiction- Suoraman Pub3-1 (17-13) 

  Styrman Mikko - Myllykangas Pasi 5-3   
  Huttunen Kalle - Karttunen Juhani 2-5   
  Niemi Esa - Siekkeli Jussi 5-2   
  Laakkonen Mikko - Hirvonen Jussi 5-3  

Ylös
02.10.2018:BK Nekala 2- Pool Fiction1-3 (12-17) 

  Pitkänen Mikko - Laakkonen Mikko 2-5   
  Granroth Tommi - Niemi Esa 4-5   
  Vuopponen Arto - Änkö Markus 5-2   
  Reponen Aki - Styrman Mikko 1-5  

Ylös
09.10.2018:Pool Fiction- TVB Blues2-2 (17-17) 

  Huttunen Kalle - Kvick Toni 3-5   
  Änkö Markus - Pakkanen Heikki 4-5   
  Styrman Mikko - Haverinen Aki 5-4   
  Niemi Esa - Salonen Mika 5-3  

Ylös
16.10.2018:Bäckkäri 1- Pool Fiction3-1 (19-12) 

  Kellokoski Juha - Styrman Mikko 5-2   
  Asplund Teemu - Laakkonen Mikko 5-2   
  Lehtonen Toni - Niemi Esa 4-5   
  Nenonen Mikko - Änkö Markus 5-3  

Ylös
23.10.2018:Pool Fiction- Tampereen A-Kilta1-3 (14-16) 

  Styrman Mikko - Virta Pentti 5-1   
  Huttunen Kalle - Rosenius Marko 2-5   
  Niemi Esa - Viksten Mika 3-5   
  Laakkonen Mikko - Putaja Mikko 4-5  

Ylös
01.11.2018:FD Semafori- Pool Fiction3-1 (19-14) 

  Ampuja Tommi - Laakkonen Mikko 4-5   
  Launo Jan - Vilen Marko 5-4   
  Pekkanen Pentti - Niemi Esa 5-3   
  Ahonen Pekka - Änkö Markus 5-2  

Ylös
06.11.2018:Pool Fiction- Team Kädettömät3-1 (19-9) 

  Niemi Esa - Koskimäki Hannu 5-2   
  Huttunen Kalle - Paasivirta Aleksi 4-5   
  Laakkonen Mikko - Ranua Marko 5-1   
  Vilen Marko - Savolainen Joni 5-1  

Ylös
13.11.2018:BKS Sisukkaat- Pool Fiction2-2 (14-13) 

  Hurmansalo Jukka - Niemi Esa 0-5   
  Toikkanen Mika - Styrman Mikko 5-2   
  Virkki Jyri - Änkö Markus 5-1   
  Kuusniemi Tapani - Laakkonen Mikko 4-5  

Ylös
20.11.2018:Pool Fiction- Ratsumestari 11-3 (13-15) 

  Laakkonen Mikko - Pärssinen Petteri 3-5   
  Styrman Mikko - Pylkki Jonne 3-5   
  Niemi Esa - Tanhuanpää Juha 5-0   
  Huttunen Kalle - Ortiz Aleksi 2-5  

Ylös
27.11.2018:Pool Fiction- Bar Backyard 11-3 (17-18) 

  Niemi Esa - Vehmas Ville 4-5   
  Änkö Markus - Mattila Elina 4-5   
  Styrman Mikko - Mesiranta Ville 4-5   
  Laakkonen Mikko - Herukka Marko 5-3  

Ylös
04.12.2018:Pool Fiction- VBK1-3 (9-17) 

  Änkö Markus - Huovinen Jarkko 0-5   
  Styrman Mikko - Toiviainen Teemu 3-5   
  Laakkonen Mikko - Niskanen Teemu 5-2   
  Huttunen Kalle - Nahkuri Veli-Pekka 1-5  

Ylös
11.12.2018:Old Bronx 1- Pool Fiction2-2 (11-18) 

  Kolehmainen Tomi - Laakkonen Mikko 1-5   
  Perttunen Keijo - Styrman Mikko 0-5   
  Jokinen Juho - Niemi Esa 5-4   
  Vankka Antti - Jokinen Jari 5-4  

Ylös
13.12.2018:Pool Fiction- GP Diesel2-2 (15-13) 

  Styrman Mikko - Isoniemi Tomi 5-3   
  Laakkonen Mikko - Elmur Rabiah 5-0   
  Huttunen Kalle - Onjukka Juha 2-5   
  Niemi Esa - Hirvonen Ari 3-5  

Ylös
18.12.2018:PPP 3- Pool Fiction3-1 (17-12) 

  Tyyskä Lauri - Änkö Markus 5-2   
  Pääkkönen Lasse - Laakkonen Mikko 5-4   
  Jääskelä Petri - Niemi Esa 2-5   
  Paasivirta Vesa - Styrman Mikko 5-1  

Ylös
15.01.2019:Suoraman Pub- Pool Fiction2-2 (12-15) 

  Karttunen Juhani - Huttunen Kalle 5-4   
  Hirvonen Jussi - Laakkonen Mikko 0-5   
  Myllykangas Pasi - Styrman Mikko 5-1   
  Lahtinen Harri - Niemi Esa 2-5  

Ylös
29.01.2019:TVB Blues- Pool Fiction2-2 (13-15) 

  Haverinen Aki - Huttunen Kalle 5-3   
  Pakkanen Heikki - Laakkonen Mikko 2-5   
  Suutari Jaakko - Änkö Markus 5-2   
  Kvick Toni - Niemi Esa 1-5  

Ylös
05.02.2019:Pool Fiction- Bäckkäri 12-2 (17-13) 

  Laakkonen Mikko - Kultalahti Mika 5-1   
  Styrman Mikko - Kellokoski Juha 4-5   
  Niemi Esa - Asplund Teemu 3-5   
  Änkö Markus - Vikman Risto 5-2  

Ylös
14.02.2019:Tampereen A-Kilta- Pool Fiction2-2 (17-14) 

  Rosenius Marko - Huttunen Kalle 5-3   
  Putaja Mikko - Vilen Marko 5-1   
  Silvennoinen Mauri - Styrman Mikko 3-5   
  Kärkkäinen Tommi - Laakkonen Mikko 4-5  

Ylös
19.02.2019:Pool Fiction- FD Semafori2-2 (14-13) 

  Änkö Markus - Ampuja Tommi 3-5   
  Vilen Marko - Pekkanen Pentti 1-5   
  Niemi Esa - Kyrönlahti Juha 5-2   
  Laakkonen Mikko - Launo Jan 5-1  

Ylös
26.02.2019:Pool Fiction- PC-Tasanne4-0 (20-12) 

  Laakkonen Mikko - Laaksonen Risto 5-4   
  Styrman Mikko - Hirvonen Rauli 5-2   
  Niemi Esa - Nurminen Juha 5-3   
  Änkö Markus - Nykänen Mika 5-3  

Ylös
05.03.2019:Team Kädettömät- Pool Fiction1-3 (9-19) 

  Rantanen Kati - Laakkonen Mikko 1-5   
  Ranua Marko - Änkö Markus 2-5   
  Nurmi Miro - Styrman Mikko 5-4   
  Kivikko Hannu - Vilen Marko 1-5  

Ylös
12.03.2019:Pool Fiction- BKS Sisukkaat2-2 (15-15) 

  Vilen Marko - Talvio Kai 2-5   
  Niemi Esa - Virkki Jyri 5-2   
  Laakkonen Mikko - Taponen Arttu 5-3   
  Huttunen Kalle - Seppälä Joni 3-5  

Ylös
21.03.2019:Ratsumestari 1- Pool Fiction2-2 (15-13) 

  Pylkki Jonne - Vilen Marko 5-3   
  Pärssinen Petteri - Laakkonen Mikko 1-5   
  Tanhuanpää Juha - Huttunen Kalle 5-0   
  Ortiz Aleksi - Niemi Esa 4-5  

Ylös
26.03.2019:Bar Backyard 1- Pool Fiction4-0 (20-10) 

  Herukka Marko - Vilen Marko 5-2   
  Huttunen Jesse - Änkö Markus 5-2   
  Laine Mika - Niemi Esa 5-3   
  Vehmas Ville - Laakkonen Mikko 5-3  

Ylös
02.04.2019:VBK- Pool Fiction3-1 (17-11) 

  Toiviainen Teemu - Niemi Esa 5-2   
  Niska Mikko - Laakkonen Mikko 2-5   
  Kunnola Pekka - Huttunen Kalle 5-2   
  Huovinen Jarkko - Vilen Marko 5-2  

Ylös
09.04.2019:Pool Fiction- Old Bronx 12-2 (15-13) 

  Niemi Esa - Vankka Antti 5-1   
  Styrman Mikko - Kolehmainen Tomi 4-5   
  Laakkonen Mikko - Perttunen Keijo 5-2   
  Änkö Markus - Jokinen Juho 1-5  

Ylös
16.04.2019:GP Diesel- Pool Fiction2-2 (16-14) 

  Hirvonen Ari - Styrman Mikko 4-5   
  Ketonen Mika - Niemi Esa 2-5   
  Heinonen Lauri - Laakkonen Mikko 5-4   
  Elmur Rabiah - Huttunen Kalle 5-0  

Ylös
18.04.2019:Pool Fiction- BK Nekala 23-1 (18-7) 

  Styrman Mikko - Saari Jani 3-5   
  Laakkonen Mikko - Saari Juha 5-0   
  Niemi Esa - Reponen Aki 5-0   
  Änkö Markus - Vuopponen Arto 5-2  

Ylös
23.04.2019:Pool Fiction- PPP 32-2 (14-17) 

  Änkö Markus - Rajala Jussi 4-5   
  Vilen Marko - Tyyskä Lauri 0-5   
  Niemi Esa - Pääkkönen Lasse 5-4   
  Laakkonen Mikko - Karilainen Miika 5-3  


 

Katso myös

Suppeat joukkuetilastot

Liigajoukkue-esittelyt




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU