Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan 1. divisioona 2017-2018

1. divisioonan sarjataulukko 26.04.2018

 JoukkueOVTH+P-P+E-EP
1.Bar Backyard Pool 281981783447929965
2.Siimaseuran Sankarit 2816102783447632658
3.Pool Fiction 2812124644841136348
4.VBK 2812106644843438646
5.TVB Blues 2811107634943439043
6.Ratsumestari 1 2810108585441840640
7.PPP 4 288119555740741535
8.Team Kädettömät 287147535938144135
9.BK Nekala 2 *286166555739940034
10.Suoraman Pub 1 287813496338441029
11.Tampereen A-Kilta 2851013436935345625
12.GP Diesel 285914466638544324
13.Old Bronx 1 2841212466636643924
14.AP9 282179486438543723
15.BC Penthouse 2821115407235045117

Merkkien selitykset: * = luovutus

Ylös

1. divisioonan pelaajien rankinglista 26.04.2018

 PelaajaOVH+E-EP
1.Huttunen Jesse, Bar Backyard Pool282801403884
2.Asplund Teemu, AP9282171168263
3.Niemi Esa, Pool Fiction272071186860
4.Vehmas Ville, Bar Backyard Pool272071177260
5.Johansson Ville, PPP 4241951056857
6.Laakkonen Mikko, Pool Fiction271981167157
7.Pasanen Tomi, Suoraman Pub 12818101197654
8.Vuopponen Arto, BK Nekala 222175965951
9.Jokinen Juho, Old Bronx 1261791137751
10.Vankka Antti, Old Bronx 127161110210148
11.Lahti Ville, Siimaseuran Sankarit19154864245
12.Huttunen Gösta, BC Penthouse2715121119545
13.Styrman Mikko, Pool Fiction271512919445
14.Ranua Marko, Team Kädettömät28151310010945
15.Övermark Eevertti, Bar Backyard Pool18144803842
16.Pöyri Henrik, Siimaseuran Sankarit19145815442
17.Haverinen Aki, TVB Blues20146885842
18.Salonen Mika, TVB Blues23149908342
19.Kvick Toni, TVB Blues251411928342
20.Pylkki Jonne, Ratsumestari 12714131039642
21.Vuori Marko, AP928141411210442
22.Laakkonen Janne, VBK15132693439
23.Keinonen Kari, Siimaseuran Sankarit17134764639
24.Haapanen Kari, Ratsumestari 121138817239
25.Nurmi Miro, Team Kädettömät2713149710139
26.Huovinen Jarkko, VBK16124695036
27.Toiviainen Teemu, VBK19127806036
28.Tuominen Janne, PPP 420128866936
29.Pakkanen Heikki, TVB Blues21129787336
30.Hirvonen Jussi, Suoraman Pub 1271215909836
31.Neijonen Asko, AP92812169211336
32.Vlasov Mikko-Pekka, Tampereen A-Kilta12111583033
33.Kotipuro Matti, Siimaseuran Sankarit15114684233
34.Tanhuanpää Juha, Ratsumestari 119118796933
35.Granroth Tommi, BK Nekala 2251114839533
36.Pärssinen Petteri, Ratsumestari 12711169010133
37.Koskimäki Hannu, Team Kädettömät2711167811233
38.Elmur Rabiah, GP Diesel17107665630
39.Viksten Mika, Tampereen A-Kilta221012728930
40.Saari Juha, BK Nekala 2241014858830
41.Sacklen Timo, Siimaseuran Sankarit1798646427
42.Virta Jesse, Suoraman Pub 123914839027
43.Kolehmainen Tomi, Old Bronx 1259167710127
44.Hirvonen Ari, GP Diesel1587636124
45.Tyyskä Lauri, PPP 418810696524
46.Isoniemi Tomi, GP Diesel21813707924
47.Virtanen Juha-Pekka, Siimaseuran Sankarit972392521
48.Forsman Janne, Siimaseuran Sankarit1073442821
49.Ylimäki Olli, GP Diesel1073423721
50.Jokinen Janne, BC Penthouse1275504021
51.Puotiniemi Mikko, VBK1275474321
52.Penttinen Timo, Tampereen A-Kilta1477505721
53.Jokinen Jarkko, BC Penthouse1578545221
54.Lastunen Pekka, TVB Blues18711677421
55.Meghjee Kasim, BK Nekala 2761331418
56.Kivikko Hannu, Team Kädettömät1064373818
57.Jääskelä Petri, PPP 41165404318
58.Herukka Marko, Bar Backyard Pool1367494718
59.Siekkeli Jussi, Suoraman Pub 116610466818
60.Kokko Markku, BC Penthouse21615539218
61.Kouki Tomi, Team Kädettömät954363315
62.Nahkuri Veli-Pekka, VBK954333215
63.Nurmisto Tommi, Ratsumestari 11055363915
64.Leppälä Eero, GP Diesel1257435115
65.Änkö Markus, Pool Fiction1358395315
66.Kärkkäinen Tommi, Tampereen A-Kilta19514438415
67.Laine Mika, Bar Backyard Pool945323412
68.Niskanen Teemu, VBK1046344112
69.Saari Jani, BK Nekala 214410436212
70.Siltanen Mika, Suoraman Pub 115411416312
71.Mäkiranta Ari, GP Diesel15411406512
72.Kettunen Juska, PPP 417413477312
73.Näsi Mikko, BC Penthouse264226612012
74.Kunnola Pekka, VBK3301589
75.Vilen Marko, Pool Fiction53220179
76.Mesiranta Ville, Bar Backyard Pool73425279
77.Putaja Mikko, Tampereen A-Kilta73424309
78.Toikkanen Mika, GP Diesel93630319
79.Pääkkönen Lasse, PPP 41531236699
80.Rosenius Marko, Tampereen A-Kilta1931653839
81.Kalliomäki Jari, BK Nekala 232114106
82.Onjukka Juha, Ratsumestari 142216146
 Kaipainen Jukka, TVB Blues42216146
84.Ylämäki Pekka, Bar Backyard Pool42216166
85.Järvensivu Tero, PPP 442214156
86.Tirronen Arto, BK Nekala 242212156
87.Majuri Pertti, Tampereen A-Kilta52318206
88.Puotiniemi Eemeli, VBK62420246
89.Hurmansalo Jukka, Siimaseuran Sankarit62418256
90.Suihko Ville, VBK62418266
91.Paasivirta Aleksi, Team Kädettömät62417266
92.Törmä Janne, Old Bronx 172522316
93.Niska Mikko, VBK1221034556
94.Huttunen Kalle, Pool Fiction1221027556
95.Perttunen Keijo, Old Bronx 124222461146
96.Virta Pentti, Tampereen A-Kilta110513
 Rajala Jani, Ratsumestari 1110513
98.Rantanen Sami, Team Kädettömät110523
 Laihonen Pasi, VBK110523
100.Kumpulainen Juha, GP Diesel110533
101.Niemi Otto, Ratsumestari 1110543
102.Koistinen Ville, BK Nekala 2211963
103.Merikanto Timo, VBK31210113
104.Rajala Jussi, PPP 431210133
105.Silvennoinen Mauri, Tampereen A-Kilta3129123
106.Rautamaa Sampo, BK Nekala 23129133
107.Kivioja Jarno, BK Nekala 23128133
108.Nenonen Mikko, Bar Backyard Pool61520273
109.Kokko Kati, BC Penthouse1111016523
110.Vihanto Harri, AP928127651383
111.Hakala Alpo, TVB Blues101350
112.Korkka Eemi, BK Nekala 2101250
 Helin Marko, Old Bronx 1101250
114.Reponen Aki, BK Nekala 2101150
115.Turunen Mika, Tampereen A-Kilta101050
 Nurmi Roni, Team Kädettömät101050
 Jokinen Jari, Pool Fiction101050
118.Rytinki Tero, Tampereen A-Kilta2026100
119.Rasila Erika, Tampereen A-Kilta2025100
120.Vilpas Henri, Old Bronx 12024100
121.Kaveniemi Ville, Ratsumestari 12023100
122.Haavisto Jarno, Team Kädettömät30311150
123.Johansson Jarkko, Suoraman Pub 13035150
124.Salo Oskari, BK Nekala 23034150
125.Jokinen Markku, Tampereen A-Kilta50510250
126.Ketonen Mika, GP Diesel5059250
127.Niskanen Henri, GP Diesel70717350


 

Muut sarjatasot

Mest.sarja 10.05.2018
2. div. A 04.05.2018
2. div. B 29.04.2018

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU