Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Biljardiseura Pirkanmaan Pool ry.

Pirkanmaan Pool ry. on Pirkanmaalla toimiva biljardiseura, joka perustettiin vuonna 1990. Vuoteen 1997 asti PM-Pool toimi Suomen Biljardiliitto ry:n alaisena seurana järjestäen pool-biljardin kansallisen ja jopa SM-tason kilpailuja. Sittemmin Pirkanmaan Pool ry. on panostanut enemmän pirkanmaalaisiin biljardiharrastajiin, kehittäen määrätietoisesti pelipaikkoja, ohjaten ja opettaen uusia lajin ystäviä sekä pyörittänyt Pirkanmaan Pool-liigaa ja Tampereen Resulttia Solutions -junnubilisliigaa.

Olemme saaneet luotua mahtavan yhteishengen pelipaikkojen kesken erilaisilla tempauksilla, mm. biljardiviikolla, josta pirkanmaalaiset saivat maanlaajuista kiitosta. Ikimuistoisia tapahtumia on tarkoitus järjestää jatkossakin.

Kysy rohkeasti halutessasi lisäinfoa, olipa kyseessä sitten biljardi tai Pirkanmaan Pool ry:n toiminta. Voit myös kysyä ja vaihtaa ajatuksia biljardikeskustelupalstalla!

Pirkanmaan Pool ry:n yhteystiedot

Pirkanmaan Pool ry.
Sami Saariaho
Hämeenpuisto 40 A 3
33200 Tampere

Sähköposti: pmpool@pirkanmaanpool.fi
Internet-sivut: www.pirkanmaanpool.fi
 


 

Ylös

Yhdistyksen hallitus toimikaudella 2015-2017

 

Laurila Markus, puheenjohtaja
Puhelin: 050 529 4456
Sähköposti: markus.laurila@pirkanmaanpool.fi

 

Järvinen Pauli
Puhelin: päivisin 040 518 8123, iltaisin 0400 915 677
Sähköposti: pauli.jarvinen@pirkanmaanpool.fi

 

Kaivonen Tero
Puhelin: 040 557 5620
Sähköposti: tero.kaivonen@pirkanmaanpool.fi

 

Lahtinen Hannu
Puhelin: 040 513 4300
Sähköposti: hannu.lahtinen@pirkanmaanpool.fi

 

Laikkamaa Heikki
Puhelin: 040 502 7080
Sähköposti: heikki.laikkamaa@pirkanmaanpool.fi

 

Morelius Jan, valmennus- ja juniorivastaava / juniorijaoston vetäjä
Puhelin: 045 634 2313
Sähköposti: jan.morelius@pirkanmaanpool.fi

 

Saariaho Sami, rahastonhoitaja
Puhelin: 050 326 3013
Sähköposti: sami.saariaho@pirkanmaanpool.fi

 

Salonen Mika, Internet-vastaava / webmaster
Puhelin: 045 672 6722
Sähköposti: mika.salonen@pirkanmaanpool.fi

 

 

Ajankohtaista

Pirkanmaan 8-parimestaruuskisat 17.12.2016

Seniorien Pirkanmaan 8-mestaruuskisojen tulokset

Pirkanmaan kilpailukalenteri, talvi 2016 - kevät 2017

Viimeisimmät taulukot

Mest.sarja 01.12.2016
1. divisioona 02.12.2016
2. div. A 02.12.2016
2. div. B 01.12.2016

Loppupeliarkisto
Liigacup-arkisto
9-cupin arkisto
Maratontaulukko

Hae tulosarkistosta

Hakusanoiksi voit kirjoittaa esim. pelaajan tai joukkueen nimen. Voit myös hakea tiettyjä ottelutuloksia (esim. "Matti Meikäläinen 6-0").




Viimeksi keskustelua herättäneet aiheet

04.12.2016 klo 20:42
Pub A'la Pispalassa Kinkkukisat 10.12.16

04.12.2016 klo 11:26
M: Mezz EC7 Hybrid Pro II -shaftilla

03.12.2016 klo 12:31
A'la Pispalassa viikkokisat 02.12.16

Hae keskusteluista




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU