Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Biljardiseura Pirkanmaan Pool ry.

Pirkanmaan Pool ry. on Pirkanmaalla toimiva biljardiseura, joka perustettiin vuonna 1990. Vuoteen 1997 asti PM-Pool toimi Suomen Biljardiliitto ry:n alaisena seurana järjestäen pool-biljardin kansallisen ja jopa SM-tason kilpailuja. Sittemmin Pirkanmaan Pool ry. on panostanut enemmän pirkanmaalaisiin biljardiharrastajiin, kehittäen määrätietoisesti pelipaikkoja, ohjaten ja opettaen uusia lajin ystäviä sekä pyörittänyt Pirkanmaan Pool-liigaa ja Tampereen Resulttia Solutions -junnubilisliigaa.

Olemme saaneet luotua mahtavan yhteishengen pelipaikkojen kesken erilaisilla tempauksilla, mm. biljardiviikolla, josta pirkanmaalaiset saivat maanlaajuista kiitosta. Ikimuistoisia tapahtumia on tarkoitus järjestää jatkossakin.

Kysy rohkeasti halutessasi lisäinfoa, olipa kyseessä sitten biljardi tai Pirkanmaan Pool ry:n toiminta. Voit myös kysyä ja vaihtaa ajatuksia biljardikeskustelupalstalla!

Pirkanmaan Pool ry:n yhteystiedot

Pirkanmaan Pool ry.
Sami Saariaho
Hämeenpuisto 40 A 3
33200 Tampere

Sähköposti: pmpool@pirkanmaanpool.fi
Internet-sivut: www.pirkanmaanpool.fi
 


 

Ylös

Yhdistyksen hallitus toimikaudella 2015-2017

 

Laurila Markus, puheenjohtaja
Puhelin: 050 529 4456
Sähköposti: markus.laurila@pirkanmaanpool.fi

 

Järvinen Pauli
Puhelin: päivisin 040 518 8123, iltaisin 0400 915 677
Sähköposti: pauli.jarvinen@pirkanmaanpool.fi

 

Kaivonen Tero
Puhelin: 040 557 5620
Sähköposti: tero.kaivonen@pirkanmaanpool.fi

 

Lahtinen Hannu
Puhelin: 040 513 4300
Sähköposti: hannu.lahtinen@pirkanmaanpool.fi

 

Laikkamaa Heikki
Puhelin: 040 502 7080
Sähköposti: heikki.laikkamaa@pirkanmaanpool.fi

 

Morelius Jan, valmennus- ja juniorivastaava / juniorijaoston vetäjä
Puhelin: 045 634 2313
Sähköposti: jan.morelius@pirkanmaanpool.fi

 

Saariaho Sami, rahastonhoitaja
Puhelin: 050 326 3013
Sähköposti: sami.saariaho@pirkanmaanpool.fi

 

Salonen Mika, Internet-vastaava / webmaster
Puhelin: 045 672 6722
Sähköposti: mika.salonen@pirkanmaanpool.fi

 

 

Ajankohtaista

Pirkanmaan Pool-liigan sarjakausi 2014-2015 on päättynyt. Kiitokset pelaajille ja pelipaikoille kuluneesta kaudesta. Tervetuloa mukaan jälleen syksyllä!

Hallituksen kokouspöytäkirja 03.06.2015

Vuosikokouksen pöytäkirja 03.06.2015

Kauden 2014-2015 finaalien ja karsintojen tulokset

Viimeisimmät taulukot

Mest.sarja 05.05.2015
1. divisioona 14.05.2015
2. div. A 29.04.2015
2. div. B 29.04.2015

Loppupeliarkisto
Liigacup-arkisto
Maratontaulukko

Hae tulosarkistosta

Hakusanoiksi voit kirjoittaa esim. pelaajan tai joukkueen nimen. Voit myös hakea tiettyjä ottelutuloksia (esim. "Matti Meikäläinen 6-0").




Viimeksi keskustelua herättäneet aiheet

10.06.2015 klo 15:05
ENNAKKOilmoitus

06.06.2015 klo 22:23
Peytonissa seniorien 9-kisa 6.6.2015

08.05.2015 klo 23:40
Hallituksen päätöksiä 08.05.2015

Hae keskusteluista




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU