Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Biljardiseura Pirkanmaan Pool ry.

Pirkanmaan Pool ry. on Pirkanmaalla toimiva biljardiseura, joka perustettiin vuonna 1990. Vuoteen 1997 asti PM-Pool toimi Suomen Biljardiliitto ry:n alaisena seurana järjestäen pool-biljardin kansallisen ja jopa SM-tason kilpailuja. Sittemmin Pirkanmaan Pool ry. on panostanut enemmän pirkanmaalaisiin biljardiharrastajiin, kehittäen määrätietoisesti pelipaikkoja, ohjaten ja opettaen uusia lajin ystäviä sekä pyörittänyt Pirkanmaan Pool-liigaa ja Tampereen Resulttia Solutions -junnubilisliigaa.

Olemme saaneet luotua mahtavan yhteishengen pelipaikkojen kesken erilaisilla tempauksilla, mm. biljardiviikolla, josta pirkanmaalaiset saivat maanlaajuista kiitosta. Ikimuistoisia tapahtumia on tarkoitus järjestää jatkossakin.

Kysy rohkeasti halutessasi lisäinfoa, olipa kyseessä sitten biljardi tai Pirkanmaan Pool ry:n toiminta. Voit myös kysyä ja vaihtaa ajatuksia biljardikeskustelupalstalla!

Pirkanmaan Pool ry:n yhteystiedot

Pirkanmaan Pool ry.
Sami Saariaho
Hämeenpuisto 40 A 3
33200 Tampere

Sähköposti: pmpool@pirkanmaanpool.fi
Internet-sivut: www.pirkanmaanpool.fi
 


 

Ylös

Yhdistyksen hallitus toimikaudella 2017-2019

 

Laurila Markus, puheenjohtaja
Puhelin: 050 529 4456
Sähköposti: markus.laurila@pirkanmaanpool.fi

 

Laikkamaa Heikki, varapuheenjohtaja
Puhelin: 040 502 7080
Sähköposti: heikki.laikkamaa@pirkanmaanpool.fi

 

Kaivonen Tero
Puhelin: 040 557 5620
Sähköposti: tero.kaivonen@pirkanmaanpool.fi

 

Lahtinen Hannu, pelipaikkavastaava
Puhelin: 040 513 4300
Sähköposti: hannu.lahtinen@pirkanmaanpool.fi

 

Saariaho Sami, rahastonhoitaja
Puhelin: 050 326 3013
Sähköposti: sami.saariaho@pirkanmaanpool.fi

 

Salonen Mika, Internet-vastaava / webmaster
Puhelin: 045 672 6722
Sähköposti: mika.salonen@pirkanmaanpool.fi

 

Vimpari Ari
Puhelin: 044 306 4083
Sähköposti: ari.vimpari@pirkanmaanpool.fi

 

 

Ajankohtaista

Osallistumiskutsu Pirkanmaan Pool-liigaan 2018-2019

Tervetuloa Pirkanmaan Pool-liigaan kaudelle 2018-2019

Kausi 2018-2019:
Kaikki ilmoittautumiset ja osanottomaksut liigakaudelle 2018-2019 on hoidettava 31.08.2018 mennessä.

Mestaruussarjassa pelataan 10-palloa, muilla sarjatasoilla edelleen 9-palloa.

Kutsu Pool-liigaan
Joukkueiden sarjatasot
Sääntömuutokset
Ilmoittautumislomake
Ilmoittautuneet

Viimeisimmät taulukot

Mest.sarja 10.05.2018
1. divisioona 27.04.2018
2. div. A 04.05.2018
2. div. B 29.04.2018

Loppupeliarkisto
Liigacup-arkisto
9-cupin arkisto
Maratontaulukko
Yhdistyksen palkinnot

Hae tulosarkistosta

Hakusanoiksi voit kirjoittaa esim. pelaajan tai joukkueen nimen. Voit myös hakea tiettyjä ottelutuloksia (esim. "Matti Meikäläinen 6-0").




Viimeksi keskustelua herättäneet aiheet

20.08.2018 klo 13:25
Hervanta Open 1.-2.9.2018

02.08.2018 klo 14:21
Naisten 10-p. kesäkisa 11.8.2018

30.07.2018 klo 23:59
Ilmoittautuminen kaudelle 2018-2019

Hae keskusteluista




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU